یك نوازنده ویولن:

نوازنده ها پس از ارکستر بدن درد می گیرند!

نوازنده ها پس از ارکستر بدن درد می گیرند! به گزارش هنر شهر یک نوازنده ویولن و مدرس موسیقی با بیان اینکه جمع آوری چند نوازنده برای شکل دهی ارکستر کار پُرهزینه ای نیست، توضیح داد: هر یک از شرکتهای درآمدزا در کشور می توانند به سادگی با هزینه ی بسیار اندک - سالانه ۲ تا ۳ میلیارد - ارکسترهای موسیقی بسیار خوبی را در کشور راه اندازی کنند.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، برنامه ارغنون با مبحث بررسی و صدمه شناسی آموزش آکادمیک موسیقی و نقش آن در رشد ارکسترهای پایه، با حضور محمودرضا میرصیافی (نوازنده ویولن و مدرس دانشگاه) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.
محمودرضا میرصیافی در برنامه «ارغنون» اظهار داشت: اغلب جوامع برای اینکه مردم به سادگی از محصولات فرهنگی استفاده کنند، این دست از محصولات را با هزینه پایین در اختیار عامه مردم قرار می دهند.
وی ادامه داد: زمانی که فرهنگ در یک جامعه گران یا لوکس باشد، در حوزه فرهنگی هر اتفاقِ خطرناکی امکان دارد واقع شود.
این نوازنده ویولن درمورد نوع آموزش موسیقی در ایران، توضیح داد: متاسفانه هم اکنون در حوزه آموزش موسیقی موازی کاری های گوناگونی در میان وزارت خانه های مختلف شکل گرفته است و هر بخش آموزش آکادمیک موسیقی را به روشی متفاوت و منحصر به خود پیگیری می کند.
وی ادامه داد: کودکی که به موسیقی علاقه ی جدی دارد، باید پیش از رسیدن به سن دانشگاه نوازنده شود و در ارکسترهای مختلف نوازندگی کند.
محمودرضا میرصیافی افزود: اگر یک جوانِ علاقمند به موسیقی با استرس کنکور و واحدهای درسی درگیر شود، از مسیر اصلی خلاقیت خود دور می شود.
وی تاکید داشت: متاسفانه امروزه همه با تاکید بر شعار «هنر همگانی است» به حوزه های مختلف هنر ورود پیدا می کنند و نظر می دهند.
این مدرس دانشگاه با بیان اینکه کار موسیقی یکی از سخت ترین شغل های دنیا است، اظهار داشت: یک نوازنده ی ارکستر در زمان تمرین متمرکز برای ارکستر، نباید بیشتر از ۳ ساعت انرژی مصرف کند، چون که در این سه ساعت تمام توان و انرژی نوازنده به صورت کامل استفاده می شود.
وی ادامه داد: خیلی از نوازنده ها پس از ارکستر به شدت خسته می شوند و حتی بدن درد می گیرند.
منبع:

1400/10/25
22:17:02
0.0 / 5
328
تگهای خبر: آموزش , آنتن , برنامه , رادیو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است