برگزیدگان جشنواره تئاتر استان تهران عرضه شدند

برگزیدگان جشنواره تئاتر استان تهران عرضه شدند هنر شهر: برگزیدگان بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان تهران شامگاه 6 آذرماه معرفی گشتند.


به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی جشنواره تئاتر استان تهران، آیین اختتامیه این جشنواره با حضور علی فروزانفر، معاون هنری حوزه هنری، محمد خراسانی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، عباسعلی رضایی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران، حمید نیلی مدیر تماشاخانه ایرانشهر، کوروش زارعی دبیر جشنواره تئاتر فجر، شهرام کرمی، توحید معصومی، ابوالفضل همراه و محمد لارتی نماینده هیات داوران بخش های مختلف جشنواره در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.
بخش آغازین این مراسم به تودیع و معارفه مسؤلان شعب انجمن هنرهای نمایشی در شهرستان های استان تهران اختصاص داشت.
در ادامه این مراسم، کلیپی از بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان تهران پخش گردید و در ادامه علیرضا امینی کارگردان و سرپرست گروه «نیایش» از ورامین و علیرضا رحیمدل سرپرست گروه آیینه و کارگردان و بازیگر از شهرستان پاکدشت مورد تقدیر قرار گرفتند.
در قسمت دیگری از این برنامه، امیرحسین شفیعی که دبیری این دوره از جشنواره را برعهده داشت، اعلام نمود گزارش خویش را در فضای مجازی منتشر خواهد نمود و از دادن گزارش شفاهی صرف نظر می کند.
وی اظهار داشت: خوشحالم که خراسانی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران پس از بیست و شش دوره، جشنواره تئاتر استان تهران را به هنرمندان تئاتر سپرد و بالاخره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فهمید که مدیران کلش شاید تخصص هنری نداشته باشند که بخواهند دبیر هنری جشنواره ها باشند و این رونداز نیروی جوان و کارآمدی چون آقای خراسانی زاده بر می آمد که من بابت این اعتماد قدردان وی هستم.
وی از عدم حمایت در تئاتر استان تهران گفت و اضافه کرد: تشکر دومم از صمیم قلب از بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهران است که در این رویداد هنری حامی ما بودند و به ما اجازه دادن در چارچوب فصل واره فرهنگی هنری ایثار و پشتیبانی از اجراهای صحنه ای نمایش هایی را تولید نماییم. از حوزه هنری استان تهران که از آغاز جشنواره درکنار ما بودند و از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران که صمیمانه از ما حمایت کرد و پردیس تئاتر تهران که تبدیل به کاخ همیشگی تئاتر استان تهران شد، قدردانی می کنم.
دبیر بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان تهران خطاب به مسؤلان حاضر در پردیس تئاتر تهران اظهار داشت: ما در استان تهران در محرومیت کامل به سر می بریم. ما سالنی برای اجرای تئاتر نداریم. ما پلاتویی برای تمرین نداریم، ما باید به زور و التماس باید مکان هایی برای تمرین و اجرا آماده نماییم. گاه بچه ها با هزار سختی باید یک پلاتو برای تمرین مهیا کنند.
وی ادامه داد: من از بحران های مالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاع دارم و می دانم کاظم نظری چقدر دوست دارد که به شهرستان ها کمک نماید. خواهش می کنم همه استان ها را ببینید، تئاتر فقط تهران نیست، چرا باید استاد پیشکسوت من بدون یک ریال کمک مادی تئاتر روی صحنه ببرد؟ امروز دیدید که بچه های تئاتر استان ها پای کار هستند و چراغ سالن ها را روشن نگاه داشته اند.
شفیعی تصریح کرد: ما یک سالن یا یک پلاتو برای اجراهای مان به معنای واقعی نداریم، در شهرستان پیشوا پلاتویی داریم که نور و صوت ندارد، در شهرستان پاکدشت پلاتویی داریم سرمایش و گرمایش ندارد، در شهرستان دیگری اصلا یک وجب فضای فرهنگی برای فعالان تئاتر وجود ندارد، در شهرستانی دیگر بخش خصوصی کار می کند با هزار و یک مشکل اما مشکلات سبب نخواهد شد که ما پای تئاتر نباشیم بلکه فعالانه در شهرستان های استان تهران کار هنری خویش را ادامه می دهیم.
شفیعی در ادامه از گروههای شرکت کننده در جشنواره و کورش زارعی، دبیر جشنواره تئاتر فجر هم تقدیر نمود.
سپس کوروش زارعی خطاب به حاضران در سالن اظهار داشت: به شما افتخار می کنم که در شرایط جهادی و جنگ کار تئاتر کردید. در شرایطی که بسیاری از دوستان سفارش می کنند که تئاتر کار نکنید و سالن ها را تعطیل کنید، شما شجاعانه نمایش کار کردید و جشنواره تئاتر استان تهران را باشکوه برگزار کردید.
در ادامه این مراسم کلیپی از آثار بخش ایثار پخش گردید و سپس برگزیدگان بدین شرح معرفی شدند:
طراحی بروشور
- برگزیده: لوح تقدیر بهترین طراحی بروشور و جایزه نقدی به فاطمه خدایاری برای نمایش «شب انار» از پرند اهدا شد.
طراحی نور
برگزیده: لوح تقدیر بهترین طراحی نور و جایزه نقدی به محمود بختیاری برای نمایش «مجلس شبیه خوانی قربانی» از پردیس اهدا شد.
موسیقی
برگزیده: لوح تقدیر بهترین موسیقی و جایزه نقدی به علی خاتمی برای موسیقی نمایش «کوردیناتور» از شهریار اعطا شد.
طراحی لباس
برگزیده: لوح تقدیر بهترین طراحی لباس و جایزه نقدی به پانیز جز رنجبر برای نمایش «ناگفته های هشت سال زنانگی» از رباط کریم اهدا شد.
طراحی صحنه
تقدیر: لوح تقدیر طراحی صحنه و جایزه نقدی به مهدی روزبهانی برای نمایش «هفت شب و هفت روز» از شمیرانات اعطا شد.
* برگزیده: دیپلم افتخار و تندیس بهترین طراحی صحنه و جایزه نقدی به سانیا بختیاری برای نمایش «مجلس شبیه خوانی قربانی» از پردیس اختصاص یافت.
بازیگری زن
- تقدیر: لوح تقدیر بازیگری کودک و نوجوان و جایزه نقدی به صورت مشترک به آرام رفیعی و شمیم نوری برای نمایش «ناگفته های هشت سال زنانگی» از رباط کریم تعلق گرفت.
*جایزه ویژه هیأت داوران:
هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و هدیه نقدی از بازیگر پیشکسوت، فریده دریامج برای نمایش «شب انار» از پرند تجلیل نمود.
* هیأت داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از بازیگران زن به شرح زیر تقدیر کرد:
- باران رفیعی و سارا جمالی به صورت مشترک برای نمایش «ناگفته های هشت سال زنانگی» از رباط کریم.
- آرزو کریمی زند برای نمایش«کوردیناتور» از شهریار.
- نازنین زهرا وفادار برای نمایش «مجلس شبیه خوانی قربانی» از پردیس.
* برگزیده: دیپلم افتخار و تندیس بهترین بازیگری زن و جایزه نقدی به صورت مشترک به فاطمه صفری و زهرا توکلی برای نمایش «ناگفته های هشت سال زنانگی» از رباط کریم اهدا شد.
بازیگری مرد
- تقدیر: لوح تقدیر بازیگری مرد و جایزه نقدی به حسن همتی برای نمایش «کوردیناتور» از شهریار اختصاص یافت.
* برگزیده: دیپلم افتخار و تندیس بهترین بازیگری مرد و جایزه نقدی به محمد قدیمی برای نمایش کوردیناتور از شهریار اختصاص یافت.
نمایشنامه نویسی
- تقدیر: لوح تقدیر نمایشنامه نویسی و جایزه نقدی به علی بیگدلی نمایش «مجلس شبیه خوانی قربانی»از پردیس اعطا شد.
* برگزیده: دیپلم افتخار و تندیس بهترین نمایشنامه نویسی و جایزه نقدی به مزدک صالحی پامناری برای نمایش «ناگفته های هشت سال زنانگی» از رباط کریم اهدا شد.
کارگردانی
- تقدیر: لوح تقدیر کارگردانی و جایزه نقدی به علی بیگدلی نمایش «مجلس شبیه خوانی قربانی» از پردیس اعطا شد.
- تقدیر: لوح تقدیر کارگردانی و جایزه نقدی به علی بیگدلی به فروزان حسینی برای نمایش «هفت شب و هفت روز» از شمیرانات اهدا شد.
* برگزیده: دیپلم افتخار و تندیس بهترین کارگردانی و جایزه نقدی به سمیه آباده برای نمایش «ناگفته های هشت سال زنانگی»از رباط کریم اختصاص یافت.
در قسمت بعدی این مراسم حسین عالم بخش خطاب به شرکت کنندگان در جشنواره تئاتر استان تهران اظهار داشت: پردیس تئاتر تهران میزبان شماست، اگر جای تمرین ندارید یا فضایی برای اجرای آثارتان ندارید پردیس تئاتر تهران خانه شماست و می توانید نمایش هایتان را در این مجموعه اجرا کنید.


سپس برگزیدگان بخش سردار سلیمانی و مسابقه بدین شرح معرفی شدند:
بخش مسابقه
طراحی پوستر
- برگزیده: لوح تقدیر بهترین طراحی پوستر و جایزه نقدی به نگار حاتمی برای نمایش «غائله» از شهریار تعلق گرفت.
طراحی نور
- برگزیده: لوح تقدیر بهترین طراحی نور و جایزه نقدی به حسین کاظمی برای نمایش «اُپرای گوزن ها» از قرچک اختصاص یافت.
طراحی گریم
- برگزیده: لوح تقدیر بهترین طراحی گریم و جایزه نقدی به صورت مشترک به امیر صفادل برای نمایش «اُپرای گوزن ها» از قرچک، فرزانه میرزایی و محدثه میررفیع برای نمایش «پهلوان قلیچ» از پیشوا اهدا شد.
موسیقی
- برگزیده: لوح تقدیر بهترین موسیقی و جایزه نقدی به صورت مشترک به امیرحسین صدیقی و محمدرضا شاهزاده قرایی برای موسیقی نمایش «پهلوان قلیچ» از پیشوا اهدا شد.
طراحی لباس
* برگزیده: دیپلم افتخار و تندیس بهترین طراحی لباس و جایزه نقدی به آرزو رستمی برای نمایش «اُپرای گوزن ها» از قرچک اعطا شد.
طراحی صحنه
- رتبه سوم: لوح تقدیر رتبه سوم طراحی صحنه و جایزه نقدی به علیرضا تاجیک برای نمایش «اُپرای گوزن ها» از قرچک اهدا شد.
- رتبه دوم: لوح تقدیر رتبه دوم طراحی صحنه و جایزه نقدی به سحر فرامرزی برای نمایش «غائله» از شهریار اهدا شد.
* رتبه اول: دیپلم افتخار و تندیس بهترین طراحی صحنه و جایزه نقدی به امیر خراسانی برای نمایش «گلوله های بی صدا» از پاکدشت اختصاص یافت.
بازیگری زن
- هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر از گروه حرکت نمایش «اپرای گوزن ها» خانمها: یگانه خالقی، نگین مهربانی، نازنین رمضانی و مبیناحیدرنژاد قدردانی نمود.
- رتبه سوم: لوح تقدیر رتبه سوم بازیگری زن و جایزه نقدی به سیما تیموری و نیلوفر حقیقی برای نمایش «غائله» از شهریار تعلق گرفت.
- رتبه دوم: دیپلم افتخار و تندیس بهترین بازیگری زن و جایزه نقدی به صورت مشترک به حدیث نجات و متین تاجیک برای نمایش «می خواهم میوسوف را ببینم» از ری تعلق گرفت.
- رتبه اول: لوح تقدیر رتبه دوم بازیگری زن و جایزه نقدی به طاهره قهرمانی برای نمایش «فرشتگان سوخته» از اسلامشهر اهدا شد.
بازیگری مرد
- هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر از گروه حرکت نمایش پهلوان قلیچ، آقایان محمدمهدی صانعی، محمدمتین حصاری، مجتبی فتحی، علی اصغر حق شناس، سجادکوروش فر و علی حامدی قدردانی نمود.
- رتبه سوم: لوح تقدیر رتبه سوم بازیگری مرد و جایزه نقدی به محمد پازوکی برای نمایش «گلوله های بی صدا» از پاکدشت اعطا شد.
- رتبه دوم: لوح تقدیر رتبه دوم بازیگری مرد و جایزه نقدی به صورت مشترک به رضا محمدیان برای نمایش «پهلوان قلیچ» از پیشوا و محمدجواد حبیبی برای نمایش«می خواهم میوسوف را ببینم» از ری اهدا شد.
* رتبه اول: دیپلم افتخار و تندیس بهترین بازیگری مرد و جایزه نقدی به امید کفایتی برای نمایش «پهلوان قلیچ» از پیشوا اختصاص یافت.
نمایشنامه نویسی
- رتبه سوم: لوح تقدیر رتبه سوم نمایشنامه نویسی و جایزه نقدی به سیما تیموری برای نمایش «غائله» از شهریار اعطا شد.
- رتبه دوم: لوح تقدیر رتبه دوم نمایشنامه نویسی و جایزه نقدی به صورت مشترک به سوگل تاجیک و رضا محمدیان برای نمایش«پهلوان قلیچ» از پیشوا اختصاص یافت.
رتبه اول: هیأت داوران اثری را شایسته دریافت رتبه اول ندانست.
کارگردانی
- رتبه سوم: لوح تقدیر رتبه سوم کارگردانی و جایزه نقدی به سیما تیموری برای نمایش «غائله» از شهریار اعطا شد.
- رتبه دوم: لوح تقدیر رتبه دوم کارگردانی و جایزه نقدی به محمدجوادحبیبی برای نمایش «می خواهم میوسوف را ببینم» از ری تعلق گرفت.
* رتبه اول: دیپلم افتخار و تندیس بهترین کارگردانی و جایزه نقدی به صورت به رضا محمدیان و حسین قاسمی برای نمایش «پهلوان قلیچ» از پیشوا اهدا شد.
بخش شهید سلیمانی
طراحی پوستر
- برگزیده: لوح تقدیر بهترین طراحی پوستر و جایزه نقدی به ایمان سلیح برای نمایش «نذر عباس» از ملارد اهدا شد.
طراحی لباس
* برگزیده: لوح تقدیر بهترین طراحی لباس و جایزه نقدی به محمد ستوده برای نمایش«پرواز با بال های سوخته» از پاکدشت اعطا شد.
موسیقی
- تقدیر: لوح تقدیر موسیقی و جایزه نقدی به ایمان سلیح برای نمایش«عقیق» از قدس اختصاص یافت.
برگزیده: لوح تقدیر بهترین موسیقی و جایزه نقدی به صورت مشترک به رضا رزاقی و امیر سلیمانی مقدم برای موسیقی نمایش «این و آن» از پاکدشت تعلق گرفت.
طراحی صحنه
- تقدیر: لوح تقدیر طراحی صحنه و جایزه نقدی به نرگس ایزدی برای نمایش «نذر عباس» از ملارد اهدا شد.
- برگزیده: لوح تقدیر بهترین طراحی صحنه و جایزه نقدی به محمدجواد صالحی برای موسیقی نمایش «پرواز با بال های سوخته» از پاکدشت اعطا شد.
بازیگری زن
- تقدیر: لوح تقدیر بازیگری زن و جایزه نقدی به صفورا کاظم پور برای نمایش «این و آن» از پاکدشت اهدا شد.
* برگزیده: دیپلم افتخار و تندیس بهترین بازیگری زن و جایزه نقدی به سمیه کیا دربند سریبرای موسیقی نمایش «پرواز با بال های سوخته» از پاکدشت اهدا شد.
بازیگری مرد
* هیأت داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از بازیگران مرد به شرح زیر تقدیر کرد:
- بازیگر نوجوان علی اصغر حق شناس برای نمایش «پرواز با بال های سوخته» از پاکدشت.
- علی حیدری برای نمایش «این و آن» از پاکدشت.
- رسول حق شناس برای نمایش «پرواز با بال های سوخته» از پاکدشت.
* برگزیده: دیپلم افتخار و تندیس بهترین بازیگری مرد و جایزه نقدی به صورت مشترک به امیر قربانی و هومن حسینی برای نمایش«نذر عباس» از ملارد اختصاص یافت.
- نمایشنامه نویسی
- تقدیر: لوح تقدیر نمایشنامه نویسی و جایزه نقدی به محمد یزدی برای نمایش «نذر عباس» از ملارد اعطا شد.
* برگزیده: دیپلم افتخار و تندیس بهترین نمایشنامه نویسی و جایزه نقدی به مهدی اکبری برای نمایش «پرواز با بال های سوخته» از پاکدشت اهدا شد.
کارگردانی
- تقدیر: لوح تقدیر کارگردانی و جایزه نقدی به محمد ستوده برای نمایش «پرواز با بال های سوخته» از پاکدشت اعطا شد.
* برگزیده: دیپلم افتخار و تندیس بهترین کارگردانی و جایزه نقدی به محمد یزدی برای نمایش «نذر عباس» از ملارد اختصاص یافت.
همینطور ۴ نمایش «ناگفته های هشت سال زنانگی» از شهرستان رباط کریم، «مجلس شبیه خوانی قربانی» از شهرستان پردیس، «نذر عباس» از شهرستان ملارد، «پرواز با بال های سوخته» از پاکدشت به جشنواره تئاتر سراسری ایثار به میزبانی یزد راه پیدا کردند.
از آثار بخش مسابقه نمایش «پهلوان قلیچ» از شهرستان پیشوا و از تئاترهای بخش ایثار نمایش «ناگفته های هشت سال زنانگی» از شهرستان رباط کریم و از آثار بخش تولیدات ویژه سردار سلیمانی نمایش «پرواز با بال های سوخته» از پاکدشت به جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه پیدا کردند. همینطور نمایش «نذر عباس» از ملارد به دعوت کوروش زارعی بدون حضور در جشنواره تئاتر منطقه ای به جشنواره تئاتر فجر راه پیدا کرد.
همینطور حمید نیلی مدیر تماشاخانه ایرانشهر نمایش «ناگفته های هشت سال زنانگی» را برای اجرا در تماشاخانه مورد حمایت قرار داد.1401/09/07
14:01:51
0.0 / 5
241
تگهای خبر: بازیگر , برنامه , پوستر , تئاتر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است