عزت الله ضرغامی:

رسانه های جهت دار خارج بیایند ایران را ببینند

رسانه های جهت دار خارج بیایند ایران را ببینند به گزارش هنر شهر، عزت الله ضرغامی اظهار داشت: دنیا باید با ایران آشنا شود و راهی جز این نداریم. رسانه های جهت دار خارج باید بیایند و ایران را ببینند.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این سخنان را در مهمانی افطاری انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران و تشکل های خصوصی گردشگری بیان کرد و به گشایش هایی که در بازار گردشگری روسیه و چین به وجود آمده است، اشاره نمود و خطاب به فعالان و بازیگران اصلی صنعت سفر و گردشگری سفارش کرد به بازار گردشگری روسیه و چین ورود کنند.
ضرغامی که باتوجه به فضای صمیمانه این گردهم آیی سخنرانی کوتاهی داشت، به شکاف طبقاتی که به سفر نفوذ کرده است، اشاره ای کرد و اضافه کرد: نوروز امسال با آن که گردشگری خوب بود، اما مراکز اقامتی که مورد استفاده طبقه متوسط به پایین هستند، مسافر کمتری داشتند. این درحالی است که هتل های پرستاره، مسافران خودرا داشتند. این مساله مهم باید مورد توجه قرار گیرد و برای قشر متوسط به پایین جامعه برنامه ریزی نماییم تا به سفر بروند.

۵۰ درصد صنعت گردشگری در اختیار غیرمجوزدارها است و کار غیرقانونی می شود
حرمت الله رفیعی ـ رییس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی ایران ـ نیز بیان کرد که ما هم باور داشته باشیم نوروز امسال شرایطی خواهد داشت که تمام هتل ها پر شود، ولی این اتفاق رخ نداد. حالا می بینیم که ۵۰ درصد صنعت گردشگری در اختیار غیر مجوزدارها است که کارهای غیرقانونی انجام می دهند.
او اشاره کرد: استانداری ها نباید کار گردشگری انجام دهند و تمام مراکز دولتی شامل آموزش وپرورش و... که در زمینه گردشگری فعال می باشند، برخلاف قانون است و باید روی این مساله متمرکز شویم تا کارها درست شود.


رفیعی در ادامه با اشاره به وضعیت گردشگری ورودی ایران، اظهار داشت: ۵۰ درصد از گردشگری ورودی ایران از کشور عراق است. باید سازوکار ورود این گردشگران را درست مدیریت نماییم و دفاتر خدمات مسافرتی باید حق خودرا احقاق کنند.
او بیان کرد: تا قبل از همه گیری کرونا تعداد گردشگران ورودی ایران به ۹ میلیون نفر نزدیک شده بود. حالا باید به سرعت به همان آمار برسیم.
رییس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی ایران اضافه کرد: عربستان با وجود تمام سرمایه ای که دارد باز هم در زمینه گردشگری سرمایه گذاری می نماید. ما هم باید به این حوزه توجه بیشتر نشان دهیم و حتا نیاز است جشنواره ای برگزار نماییم که به این انگیزه توریستهای خارجی جذب شوند.
رفیعی سپس اشاره کرد: باید حوزه گردشگری را به اهلش واگذار کرد تا روی ریل خود حرکت نماید.

گردشگری کشور را نجات می دهد
محمدرضا دشتی اردکانی ـ رییس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی ـ نیز در سخنانی کوتاه بیان کرد: هر سه قوه به توسعه گردشگری تاکید دارند. صنعت گردشگری نجات دهنده کشور است. مجلس این آمادگی را دارد که مرکز تصمیم گیری را در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی متمرکز کند.
این نماینده مجلس افزود: مجلس در زمینه مالیات نیز اهتمام دارد اقدامات مؤثر و خوبی انجام دهد تا گردشگری سود ببرد.
در این گردهمایی که شنبه ۲۶ فروردین برگزار شد، معاون گردشگری کشور، تعدادی از مقامات و مسؤولان گردشگری و میراث فرهنگی سابق و الان، شمار زیادی از فعلان و آژانس داران گردشگری، علی اصغر مونسان ـ وزیر پیشین میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همین طور برخی از سفیران کشورهای خارجی مقیم ایران حضور داشتند.


منبع:

1402/01/27
09:30:32
0.0 / 5
294
تگهای خبر: آموزش , بازیگر , برنامه , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است