برنامه های رمضانی مسجدها مجازی

برنامه های رمضانی مسجدها مجازی به گزارش هنر شهر معاون فرهنگی مركز رسیدگی به امور مساجد با تاكید بر این مورد كه از همان ابتدای شیوع كرونا در كشور مساجد فعال تر و پویاتر از گذشته در جهت خدمت رسانی به مردم و بویژه نیازمندان فعالیت داشته و دارند، اظهار داشت: شاید نماز جماعات در مساجد تعطیل شده باشد اما كاركردهای مساجد همچون محرومیت زدایی و خدمت رسانی به مردم را در این ایام داشته ایم. بر همین مبنا دو پویش همزمان با ماه مبارك رمضان برای كمك به نیازمندان داریم.


حجت الاسلام والمسلمین ذاكر در گفتگو با ایسنا، با اشاره به فعالیتهای مسجدها از زمان اعلام ویروس كرونا تابحال اظهار نمود: از همان ابتدایی كه علائم این ویروس در كشور مشاهده شد مساجد تهران و نمازگزاران به صورت خودجوش به میدان آمدند و در تهیه اقلام بهداشتی نظیر تولید ماسك و گان، تأمین بسته های بهداشتی برای نیازمندان، تولید آبمیوه و... فعالیت كردند. همینطور جوانان به صورت خودجوش در ضدعفونی معابر و سطوح فعالیت كردند و بعد از تاكید مقام معظم رهبری فعالیت مسجدی ها شدت و رونق بیشتری گرفت.
وی تصریح كرد: همچون مشاركت مسجدی ها و به خصوص ائمه جماعات در امر غسل دادن و تدفین اموات كرونایی بود و در یكی از نواحی امور مساجد ۱۰ امام جماعت در این حوزه مشغول به فعالیت هستند. همینطور بعضی از مساجد هم با آموزش های جمعی به جوانان از آنها در حوزه های بهیاری و كادر درمانی بهره برده اند. همینطور بعضی از ائمه جماعات ما به صورت خودجوش در بیمارستان ها بعنوان خدمه حضور پیدا كرده اند.

۶۰ درصد از مسجدهای تهران در روزهای ویروس كرونا فعالیت داشته اند
معاون فرهنگی مركز رسیدگی به امور مساجد عنوان كرد: در حدود ۶۰ درصد از مساجد با توان كامل در این ایام حضور داشته اند و مابقی هم باآنكه نماز جماعت تعطیل شده است اما در مساجد حضور یافته و برای از بین بردن این ویروس فعالیت داشتند به شكلی می توانیم بگوییم كرونا مساجد را تعطیل نكرد بلكه آنها را فعال تر و پویاتر از گذشته كرده است، چونكه مسجدی ها فعال تر از همیشه در مسجد حضور یافته و با این ویروس مبارزه می كنند.
ذاكر در ادامه با اشاره به «رزمایش همدلی» تصریح كرد: مسجدها، پایگاه های رزمایش، همدلی و مواسات و كمك مومنانه بودند. ائمه جماعات ایده ها و پیشنهادهایی دارند كه از این طریق بتوانند بیشتر با مردم و نیازمندان ارتباط داشته باشند. همچون این پویش ها راه اندازی «هر مسجد یك قربانی» است كه در این طرح حداقل ۲۵۰۰ قربانی خواهیم داشت كه گوشت آنرا در بین نیازمندان توزیع می نماییم.

هزینه افطاری مساجد را به خانواده های نیازمند می دهیم
معاون فرهنگی مركز رسیدگی به امور مساجد افزود: دومین پویش ما پویش «هر مسجد ۱۰۰ خانواده» است كه بنا داریم در این طرح افطاری های ماه رمضان را به همراه كمك های مردمی برای حداقل ۱۰۰ خانواده ارسال نماییم. در این طرح ۲۵ هزار خانواده نیازمند شهر تهران تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

مسجدها از راه فضای مجازی با نمازگزاران ارتباط می گیرند
ذاكر با تاكید بر این مورد كه در روزهای ماه مبارك رمضان درصدد هستیم كه در فضای مجازی با نمازگزاران ارتباط برقرار نماییم، اظهار نمود: پیشبینی شده است كه سخنرانی، قرائت قرآن، تفسیر قرآن و... به صورت مجازی در كانال هایی كه از جانب ائمه جماعات بارگذاری شود و در اختیار نمازگزاران قرار بگیرد. این تولیدات در پایگاه اطلاع رسانی masjed.ir و شبكه های اجتماعی قرار می گیرد.1399/02/04
14:00:03
5.0 / 5
2379
تگهای خبر: آموزش , برنامه , شبكه , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است