سعید آقاخانی در گزارش هنر شهر؛

شوخی های مجازی را در نون خ تكرار نمی نماییم

شوخی های مجازی را در نون خ تكرار نمی نماییم به گزارش هنر شهر سعید آقاخانی با اشاره به حساسیت های پرداخت داستان در فصل دوم سریال نون. خ تاكید كرد تلاش داشته اند در زمینه طنزپردازی جلوتر از فضای مجازی حركت كرده و شوخی های آن فضا را تكرار نكنند.سعید آقاخانی کارگردان سریال «نون. خ» همزمان با روزهای نگارش فصل سوم این مجموعه تلویزیونی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ملاحظات و حساسیت هایی که برای طراحی شوخی ها در متن این سریال داشته و دارد اظهار داشت: تمام تلاش ما این بود که کمدی یا شوخی هایی که در داستان و در دیالوگ کاراکترها مطرح می شود، همان چیزی نباشد که در فضای مجازی دیده ایم. نمی خواستیم همان شوخی هایی که در ارتباطات مردم در کوچه و خیابان رایج است را تبدیل به طنز سریال مان نماییم.
وی افزود: ما از شوخی های معمول پرهیز می کردیم و حتی تلاش مان این بود که از فضای مجازی در طرح شوخی و طنز تازه، جلوتر باشیم. فضای مجازی به نوبه خود شوخی های درجه یکی دارد و بامزه است، پس ضرورتی نداشت ما در سریال مان همان ها را تکرار نماییم و فکر می کنم در سریال «نون. خ» در این حوزه تا حدی موفق هم شدیم.
آقاخانی درباره انتخاب بخش زلزله و وارد کردن آن به قصه به جای شوخی های معمول سیاسی و اجتماعی و ریسک تلخ شدن سریال هم اظهار نمود: حواسمان بود چطور از کنار زلزله رد شویم تا هم قسمت غمبارش را نشان ندهیم و مردم اذیت نشوند و هم این قضیه را نمایش دهیم.
مهدی فرجی تهیه کننده «نون. خ» چندی قبل در نشست تجلیل از عوامل این مجموعه درباره محتوای فصل جدید اظهار داشته بود: فصل سوم نون. خ در حال نگارش است در فصل یک با تخمه در فصل دوم با انار آشنا شدیم و در فصل سوم راه سختی در پیش گرفته شده که توجه به معدن و گیاهان دارویی همچون این هاست.
آقاخانی درباره سهم این مضامین مطرح شده در طراحی داستان فصل جدید اما ترجیح داد توضیح بیشتری ندهد و در پاسخ به خبرنگار مهر با اشاره به اینکه «هنوز محورها قطعی و مشخص نیست» با کنایه و طنز اظهار داشت: حتی امکان دارد در حوزه کتابخوانی باشد (خندید)!

به گزارش هنر شهر به نقل از مهر، سریال «نون. خ» به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه کنندگی مهدی فرجی نخستین بار در نوروز ۹۸ روی آنتن رفت و اقبال مخاطبان نسبت به آن سبب شد که سازندگان در تدارک دومین فصل بربیاند.
بر همین اساس فصل دوم این سریال که تولید آن از ابتدا برای رمضان ۹۹ پیشبینی شده بود، در پاییز سال قبل کلید خورد. این فصل با محوریت بیشتر روی بازیگران بومی تولید شد و بیشتر قسمت های آن در فضای مناطق کردنشین غرب کشور به تصویربرداری رسید.
این فصل که قرار بود در ۲۶ قسمت ضبط و تولید شود در انتهای سال با بدشانسی انتشار کرونا همزمان شد و همین سبب شد تصویربرداری سریال از مرحله ای به بعد متوقف شود. نقطه ای که سریال را تقریباً با پایانی یک باره در هنگام پخش هم مواجه کرد.
فصل دوم «نون. خ» به علت همزمانی با اعمال قرنطینه قبل از موعد مقرر و در ۱۴ قسمت تولید و روانه آنتن شد و همین سبب شد از کنداکتور رمضانی سیما بازبماند. با این وجود همین ۱۴ قسمت هم از آغاز پخش استقبال و توجه مخاطبان را به دنبال داشت و موقعیت های طنازانه آن توانست مردم عام و خاص را درگیر خود کند. بخصوص که داستان این فصل نسبت به فصل قبل با طراحی ویژه تر جزئیات و خرده داستان ها نوشته شده و به تولید رسیده بود و نقاط ضعیف فصل قبل هم در آن برطرف شده بود. تمرکز روی بازیگران بومی و دغدغه ها و معضلات بومی مثل زلزله و همینطور زیبایی های بصری طبیعت مناطق کردنشین هم تلاشی بود که ماحصل کار را تبدیل به بسته ای ویژه برای مخاطبان کرد.
پایان فصل دوم اما تا حدود زیادی غیرمنتظره بود و ردپای کات «کرونا» بر آن مشهود! همین وضعیت هم سبب شد عوامل وعده دهند در نخستین فرصت باقی داستان را در چارچوب فصل سوم مقابل دوربین ببرند.
فصل سوم «نون. خ» این روزها در حال نگارش است و به قول مهدی فرجی تهیه کننده سریال عوامل درصدد هستند آنرا تابستان سال جاری کلید بزنند و تا قبل از آخر سال روانه آنتن کنند.

1399/03/04
15:25:59
5.0 / 5
2100
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است