سعید پیردوست:

جای طنزهای قدیمی در تلویزیون خالی است

جای طنزهای قدیمی در تلویزیون خالی است به گزارش هنر شهر سعید پیردوست در نقد سریال های طنز سال های اخیر تلویزیون می گوید: مردم هنوز هم به سریال های طنز چند سال قبل توجه كرده و از آنها استقبال می كنند؛ مثلا سریال «پاورچین» كاری بود كه در دوره خودش تك بود و مردم را از خیابان به خانه و پای تلویزیون می كشاند.


این بازیگر که در بیشتر از شش سریال مهران مدیری در دهه ۸۰ ایفای نقش کرده است، در گفت وگویی با ایسنا با اشاره به اینکه مردم همچنان سریال های طنز گذشته را دنبال می کنند، اظهار داشت: آن گروهی که با هم بودند و چند کار با هم انجام دادند همچون «نقطه چین» «پاورچین» و «شب های برره» الان هر کدام دارند یک سبک کار می کنند. قصد تعریف از کارهایی که خودم در آنها بازی داشتم را ندارم اما هنوز هم مردم با شوق و ذوق آنها را تماشا می کنند. جای آن طنزها در تلویزیون خالی است.
این بازیگر علت اینکه آثار طنز تلویزیونی دیگر آن محبوبیت گذشته را میان مردم ندارند، جای خالی افراد متخصص عنوان نمود و اضافه کرد: «الان تمام بازیگران به شکلی تلاش می کنند کار طنز انجام دهند و این درست نیست. باید کسانی که در این حوزه تخصص دارند کار کنند؛ مثلا فکر کنید نجاری برود آهنگری کند و یا آهنگری برود بنایی کند. طنز هم احتیاج به تخصص دارد و چیزی است که در وجود آدم است. اگر بخواهیم با زور از یک بازیگر طنز بگیریم کیفیت لازم را عرضه نمی دهد. ما چند بازیگر خوب طنز داشتیم و هنوز هم داریم که در کار طنز موفق هستند؛ یا سنشان زیاد شده و یا شرایط طوری شده که دیگر کار به آنها پیشنهاد نمی گردد عده ای هم مریض احوالند و زمان حس و حال این کار را از آنها گرفته است. باید سراغ کسی رفت که تخصص این کار را دارد و طنز در وجودش است.»
او افزود: الان هر کسی فقط می خواهد کاری را بسازد حالا یا برای رسانه یا برای شبکه خانگی. مثل این می ماند که ما به بازاری برویم که در آن همه نوع شیرینی باشد. این فایده ندارد باید آن شیرینی باشد که برای ما لذت بخش است.


پیردوست در پاسخ به این پرسش که چرا در سال های اخیر کم کار شده است؟ اظهار داشت: این را باید از تهیه کننده ها و کارگردان ها بپرسید. چون پیر شدیم به ما کار نمی دهند. این خودش سبب می شود آدم افت کند و روحیه و توانایی هایش را از دست بدهد. آدم احساس کمبود می کند. چون که نه؛ اگر احساس کنم کاری باشد که به من می خورد و من توانایی اش را دارم چرا قبول نکنم. هنر همیشگی است و چیزی نیست که برای یک دوره یا زمان خاصی باشد.
او در انتها درباره روزهای قرنطینه و فعالیت هاش در این روزها عنوان کرد: ایام قرنطینه در خانه بودم. دو کار به من پیشنهاد شد که در شهرستان بود و من به خاطر انتشار کرونا قبول نکردم. در سن و سال ما باید خیلی رعایت کرد. در این دوره تلویزیون تماشا می کردم اما سریالی نبود که خیلی توجهم را جلب نماید برای همین شبکه آی فیلم را تماشا می کردم و سریال های «میوه ممنوعه»، «ستایش» و «خانه به دوش» را می دیدم.


سعید پیردوست بازیگر طنازی است که در آثار تلویزیونی و سینمایی زیادی نقش آفرینی کرده است.
«پاورچین»، «نقطه چین»، «جایزه بزرگ»، «شب های برره» و «باغ مظفر» همچون طنزهای تلویزیونی هستند که پیردوست در آنها به نقش آفرینی پرداخته است.1399/03/12
12:44:04
5.0 / 5
2138
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است