آیت الله محمدی ری شهری:

آگاهی از حوادث مهم ۵۰ سال قبل بهشت زهرا می تواند تجربه خوبی برای آیندگان باشد

آگاهی از حوادث مهم ۵۰ سال قبل بهشت زهرا می تواند تجربه خوبی برای آیندگان باشد آیت الله محمدی ری شهری در آستانه پنجاهمین سال تأسیس بهشت زهرا (س) اظهار داشت: یكی از سخت ترین مشاغل كه از واجبات كفایی است، انجام امور مربوط به قبرستان ها در كلانشهرهای بزرگ است و نیز همچون كارهای بسیار سنگینی است كه وقتی انسان در میدان عمل قرار می گیرد متوجه آن می شود؛ البته در این میان ارتقای سطح خدمت رسانی به مردم و توجه به توقعات آنان نیز مشكل دیگری برای سازمان است.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، آیت الله محمدی ری شهری ـ تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ـ در دیدار مدیران و مسئولان ارشد سازمان بهشت زهرا اضافه کرد: بحران هایی که در این مقطع از تاریخ معاصر شامل جنگ و حوادث مختلف در کشور رخ داده است، شرایط خاص و احیانا غیرقابل تکراری را رقم زده که می توان با بهره بردن از تجربیات ارائه خدمت به مردم در سازمان بهشت زهرا (س)، در پنجاه سال گذشته، الگوی عملی را برای آیندگان در پنجاه سال دوم تاسیس این سازمان پایه گذاری کرد.
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با اعلان اینکه که بهشت زهرا (س) پیش از انقلاب و حضور امام نیز مرکزی بود برای شعار رهایی آنان بر ضد رژیم شاه، اضافه کرد: شایسته است در محل استقرار امام خمینی(ره) در بهشت زهرا بنایی ویژه تر برای یادبود آن حضور تاریخی و باشکوه ایجاد شود تا یاد و خاطره آن ایام گرامی داشته شود.
آیت الله محمدی ری شهری با تاکید بر برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی میان آستان مقدس و سازمان بهشت زهرا، اظهار داشت: با توجه به این که این آستان بعنوان یکی از مراکز فرهنگی کشور و سازمان بهشت زهرا در روزهای زیادی از سال شاهد حضور اقشار مختلف مردم هستند، پس باید این هماهنگی صورت پذیرد تا از این ظرفیت در جهت ارتقا سطح فرهنگی جامعه استفاده گردد.
عضو مجلس خبرگان رهبری در آخر اشاره کرد: پنجاه سالگی سازمان بهشت زهرا می تواند به سبب حوادثی که در این مکان اتفاق افتاده، از حوادث مهم انقلاب اسلامی باشد، این حوادث می تواند تابلویی باشد برای آیندگان به همین دلیل برنامه هایی برای پنجاهمین سالروز تاسیس این مرکز تهیه و تدارک دیده شود تا در چارچوب کتاب، فیلم و... این حوادث سرنوشت ساز مانند حضور معمار کبیر انقلاب اسلامی در بهشت زهرا به جهانیان نمایش داده شود.1399/04/17
23:45:51
5.0 / 5
1968
تگهای خبر: برنامه , فرهنگی , فیلم , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است