فعالیت حدود ۱۲ هزار خادم شهید برای مقابله با كرونا

فعالیت حدود ۱۲ هزار خادم شهید برای مقابله با كرونا معاون سلامت و دفاع زیستی سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: قریب به 12 هزار خادم الشهدا برای این كار اعلام آمادگی كرده بودند و تعداد 191 گروه جهادی سازماندهی شده كه 152 هزار گروه بكارگیری شدند.به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، دکتر مسلم چشمی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور بیان کرد: بسیج در حوزه تامین و توزیع اقلام محافظتی شامل ماسک و وسایل بهداشتی و محلول های بهداشتی و... نقش پررنگی ایفا کرد. این در حالیست که در ایام آغاز انتشار ویروس کرونا، با کمبود ماسک در سراسر کشور مواجه بودیم و قیمت این محصول با افزایش شایان توجهی مواجه بود اما بسیج در کمترین زمان با راه اندازی بیش از چندین هزار کارگاه محلی و خانوادگی به تولید ماسک روی آورد و امروز شاهد تولید میلیون ماسک توسط بسیج و کارگاه های مورد حمایت بسیج در سراسر کشور هستیم. بگفته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۸۵ درصد غربالگری در سطح کشور توسط بسیج انجام گرفت. همین طور بسیج در سامانه ۴۰۳۰ که به صورت تلفنی در امتداد راهنمایی بیماران مشکوک به کرونا بود، ایفای نقش جدی داشته باشد.

وی افزود: در پیک اول انتشار ویروس کرونا، گروه های جهادی با سازماندهی بسیج وارد میدان شده بودند و برای مقابله با ویروس منحوس کرونا فعالیت انجام می دادند. این گروه ها در موضوعات رفع آلودگی معابر، مراکز و کارهای پرجمعیت کار می کردند و نیاز به مواد ضدعفونی کننده داشتند و بسیج در این عرصه همکاری می کرد و در مجموع باید بگویم که حدود ۵۵۰ هزار نیروی جهادی در موضوع مدیریت کرونا بعنوان بسیجی فعالیت داشتند و این در حالیست که ۸۰۰ هزار نفر را در این عرصه سازماندهی کرده بودیم اما فقط آن تعداد بکارگیری شدند.

دکتر چشمی با اعلان اینکه بیش از۸۶۶۷ خادم الشهدا که همه ساله در مناطق عملیاتی دفاع مقدس به زوار راهیان نور خدمت می کردند، درباب مقابله با ویروس کرونا و پاکسازی معابر کمک احوال بودند، اضافه کرد: قریب به ۱۲ هزار خادم الشهدا برای این کار اعلام آمادگی کرده بودند و تعداد ۱۹۱ گروه جهادی سازماندهی شدند و در مجموع ۱۵۲ هزار گروه بکارگیری شدند و ۱۲۹ هزار گردان های بیت المقدس و سایر در کارهایی همچون غربالگری، کمک به مردم، ضدعفونی معابر و مراکز درمانی و عمومی، ساخت نقاهتگاه ها و... نقش آفرینی کردند.

معاون سلامت و دفاع زیستی سازمان بسیج مستضعفین اشاره کرد: تولید ۵۱ میلیون ماسک، ۲۱ میلیون لیتر مواد ضدعفونی کننده قسمتی از کارهای این گروه ها هستند. در مرحله پیک دوم شیوع ویروس کرونا قرار داریم و این در حالیست که آمار مرگ کرونا در اردیبهشت ماه به روزانه ۳۵ نفر رسیده بود اما اینک به آمار روزانه به بیش از ۱۵۰ نفر رسیده است و باید کوشش کرد که موجب نابودی این ویروس از ریشه شد و باید اظهار داشت که مهمترین علت اوج گرفتن باردیگر بیماری کرونا در کشور، عدم رعایت مسائل بهداشتی و برگزاری مجالس ختم و شادی است و همین تجمعات موجب شیوع سریع این ویروس شده است و امیدوارم بتوانیم چاره اصلی برای مقابله با آنرا بیابیم.

انتها ی پیام


1399/04/27
12:10:27
5.0 / 5
1608
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است