صالحی از مكاتبه جدید با نوبخت برای بیمه فعالان قرآنی آگاهی داد

صالحی از مكاتبه جدید با نوبخت برای بیمه فعالان قرآنی آگاهی داد به گزارش هنر شهر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره آخرین وضعیت بیمه فعالان قرآنی اظهار داشت: بتازگی در همین راستا نامه ای به آقای نوبخت ارسال كرده و قید شد باتوجه به رشد شایان توجه فعالان قرآنی در این سال ها و چند برابر شدن بیمه آنها هنوز این امر فراگیر نشده است. با این وجود امیدواریم با تمام منابع محدودی كه وجود دارد این امر محقق شود.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، سید عباس صالحی در حاشیه انتخابات اتحادیه کشوری موسسات قرآن و عترت در جمع خبرنگاران درباره چگونگی مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی در جهت ادغام این اتحادیه ها اظهار داشت: بیش از ۳ هزار موسسه قرآنی در کشور داریم که با این انتخابات و ادغام آنها می توانیم در قوت و حرکت رو به جلوی آنها موثر واقع شویم.
وی اشاره کرد: بحث ادغام موسسات از سال ها قبل مطرح بود اما وقفه هایی در آن به وجود می آمد و یکی از آنها اساسنامه این موسسات بود که ابهاماتی داشت و با ارجاع به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی خوشبختانه اساسنامه جدید تهیه و بررسی گردید و برمبنای تصمیم گیری ها در هیات مدیره قرار شد ۱۵ نفر بعنوان اعضای هیات مدیره جدید از میان ۵۹۰ نفری که در سراسر کشور رای خواهند آورد انتخاب شوند.
وی ادامه داد: برمبنای اساسنامه جدید مقرر است موسسات در تصمیم گیری های اصلی قرآنی شرکت داده شوند، نگاه ما برای رسیدن به این ادغام و تلاش ها یک سال طول کشید و بعنوان یک جریان فراگیر صنفی، مردمی و قرآنی این اتحادیه ها می توانند مرجع جهت گیری امور قرآنی شوند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بیمه فعالان قرآنی نیز اظهار داشت: در سال های گذشته بیمه فعالان قرآنی با محدودیت روبرو بوده است. بتازگی در همین راستا نامه ای به آقای نوبخت ارسال کرده و قید شد باتوجه به رشد شایان توجه در این سال ها و چند برابر شدن بیمه فعالان قرآنی هنوز این امر فراگیر نشده است. امیدواریم با تمام منابع محدودی که وجود دارد این امر محقق شود.
منبع:

1399/05/03
15:25:29
5.0 / 5
1907
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است