خودنگاره رامبرانت ركورد زد

خودنگاره رامبرانت ركورد زد هنر شهر: خودنگاره ای از دوران جوانی «رامبرانت» نقاش مشهور هلندی در یك حراجی به قیمت شایان توجهی به فروش رفت و به گران ترین خودنگاره این هنرمند تبدیل شد.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا و به نقل از آت دیلی، خودنگاره ای از «رامبرانت» که این هنرمند را با کلاهی مشکی نشان میدهد روز گذشته در حراجی ساتبیز به قیمت ۱۴، ۵۴۹، ۴۰۰ میلیون پوند به فروش رسید.
ارزش این اثر ۱۲ الی ۱۶ میلیون پوند برآورد شده بود.
این اثر که به سال ۱۶۳۲ متعلق می باشد این نقاش را در سن ۲۶ سالگی نشان میدهد و یکی از دو خودنگاره ای است که در آن «رامبرانت» در لباس رسمی دیده می شود.
از آنجایی که اغلب خودنگاره های «رامبرانت» حالا در مجموعه موزه های بزرگ سراسر جهان نگهداری می شوند، این خودنگاره تنها یکی از سه خودنگاره ای است که در مجموعه های خصوصی نگهداری می شود.
قبل از این خودنگاره ای که در سال ۲۰۰۳ به قیمت ۶.۹ میلیون پوند به فروش رفته بود رکوردار گرانترین خودنگاره این هنرمند بود.
«رامبرانت» که به «نقاش تاریکی ها» شهرت دارد، بعنوان یکی از بزرگ ترین نقاشان تاریخ هنر شناخته می شود. یکی از خاصیت های اصلی نقاشی های این نقاش هلندی این بود که از دل تاریکی ها و با تکنیک سایه روشن، نور خلق می کرد.
منبع:

1399/05/08
14:50:55
5.0 / 5
1894
تگهای خبر: فروش , موزه , نقاشی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است