محسن حسینی :

تماشاخونه طهرون ایجاد می شود

تماشاخونه طهرون ایجاد می شود محسن حسینی بازیگر و كارگردان تئاتر اعلام نمود ۲ پروژه نمایشی را برای اجرا مدنظر دارد كه یك پروژه برای اجرا در تماشاخانه ایرانشهر و دیگری برای اجرا در موزه هنرهای معاصر تهران است.محسن حسینی بازیگر و کارگردان تئاتر درباره فعالیتهای خود در شرایط کرونایی موجود، به خبرنگار مهر اظهار داشت: پژوهشی را درباره تئاتر دهه ۴۰ و ۵۰ ایران در دست انجام دارم که پژوهش بسیار مهمی است و داشته های بسیاری برای شناختن تئاتر ایران در آن ۲ دهه دارد. در آن ۲ دهه اتفاقات عجیبی در تئاتر ایران رخ داده و همه هنرمندان تئاتر هم نسبت به آن دوران نوستالژی دارند.
وی درباره دیگر فعالیتهای خود افزود: نمایشنامه «تماشاخونه طهرون» را نوشته ام که از قمرالسلطنه آغاز می شود که برای نخستین بار تعزیه زنانه را اجرا کرد و به قمرالملوک وزیری می رسد. این نمایشنامه اثری سترگ است و مدت زمان زیادی است که روی آن کار کرده ام. قصدم اجرای این اثر در تماشاخانه ایرانشهر است.
حسینی با اشاره به اینکه گفتگوهایی را با مدیریت موزه هنرهای معاصر تهران برای اجرای یک پرفورمنس در این موزه داشته است، خاطرنشان کرد: این پرفورمنس بر مبنای آثار ونگوگ و سهراب سپهری شکل گرفته و عوانش «خانه زود. خانه آبی» است.
این هنرمند تئاتر تاکید کرد: متأسفانه به علت شرایط کرونایی موجود، وضعیت اجرای هر ۲ پروژه نامشخص است. البته پیگیر این اجراها هستم تا ببینم تکلیف چه می شود.
وی در بخش پایانی سخنان خود به ترجمه کتاب «نامه هایی از جنگ» اثر هانریش بُل اشاره نمود و اظهار داشت: ویرایش دوم این ترجمه را هم انجام دادم که شامل ۱۰۰ نامه ای است که بُل وقتی در جنگ جهانی دوم حضور داشته به همسر و خانواده اش نوشته است. این کتاب مقرر است توسط نشر «نگاه» منتشر شود.


منبع:

1399/06/10
21:26:50
5.0 / 5
1607
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است