نمایشگاه كتاب دفاع مقدس

نمایشگاه كتاب دفاع مقدس به گزارش هنر شهر رئیس هیئت مدیره مجمع ناشران دفاع مقدس اظهار داشت: هم اكنون نیز درصدد ایجاد زمینه ها و زیرساخت های لازم برای برگزاری نمایشگاه به صورت مجازی هستیم تا اگر امكان برگزاری نمایشگاه حضوری وجود نداشت، این فرصت برای ناشران فراهم باشد تا به صورت مجازی به ارائه آثار خود بپردازند.به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، سردار علی ناظری با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب دفاع مقدس امسال توضیح داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، مقرر است یازدهمین دوره نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در شهر یزد برگزار شود، اما اگر چنانچه شرایط به سبب شیوع ویروس کرونا برای برگزاری نمایشگاه حضوری مساعد نبود، این نمایشگاه به صورت مجازی برگزار می شود.

رئیس هیئت مدیره مجمع ناشران دفاع مقدس افزود: بنا داریم این نمایشگاه را همچون سال های گذشته برگزار نماییم. هم اکنون نیز درصدد ایجاد زمینه ها و زیرساخت های لازم برای برگزاری نمایشگاه به صورت مجازی هستیم تا اگر امکان برگزاری نمایشگاه حضوری وجود نداشت، این فرصت برای ناشران فراهم باشد تا به صورت مجازی به ارائه آثار خود بپردازند. امیدواریم ارشاد نیز دراین زمینه مساعدت داشته باشد.

سردار ناظری در ادامه به امکانات برگزاری نمایشگاه مجازی اشاره نمود و اظهار داشت: فضای مجازی امکاناتی را پیش روی مخاطب می گذارد که ممکنست در نمایشگاه حضوری چندان وجود نداشته باشد؛ از همین رو برنامه ریزی کرده ایم تا با استفاده از این فضا به تقویت بعضی از بخش ها مانند بخش بین الملل بپردازیم و ارتباطات و حضور کارشناسان دراین زمینه را افزایش دهیم.

وی اشاره کرد: شیوع ویروس کرونا کسب وکار ناشران و کتاب فروشان را همچون دیگر مشاغل، تحت تأثیر خود قرار داده است. صنعت نشر ایران که از ماه ها پیش به دلیلهای مختلف با مشکلات گوناگون دست وپنجه نرم می کرد، حالا در مواجهه با کرونا با چشم تردید به آینده می نگرد. در این میان، وضعیت برای ناشرانی که به صورت تخصصی تر کار می کنند، دشوارتر است؛ به این جهت در ماه های اخیر تلاش هایی در جهت بهبود شرایط ناشران و کم شدن خسارت ها صورت گرفته است که همچون این موارد می توان به برگزاری طرح تابستانه کتاب و اقدامات فردی ناشران مانند راه انداختن فروش آنلاین اشاره نمود. بنظر می رسد برگزاری نمایشگاه های تخصصی که هرساله برگزار می شدند، به صورت حضوری (در صورت امکان) یا مجازی می تواند تا حدودی بازکننده گره هایی باشد که کرونا بر این بخش ها تحمیل کرده است.

منبع:

1399/06/17
19:52:53
5.0 / 5
1464
تگهای خبر: آنلاین , برنامه , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است