برگزاری نمایشگاه آرمان شهر جنینی در گالری شلمان

برگزاری نمایشگاه آرمان شهر جنینی در گالری شلمان هنر شهر: نمایشگاه عكس آرمان شهر جنینی جمعه ۲۵ مهرماه ساعت ۱۶ در گالری شلمان گشایش می یابد.به گزارش هنر شهر به نقل از مهر، نمایشگاه «آرمان شهر جنینی» شامل ۲۲ تصویر جنین است که توسط حمیده پیوره ثبت شده و با هدف بیان ادراک انسان قبل از تولد به معرض نمایش گذاشته می شود. تصاویر با بررسی نزدیک به هزار جنین در مدت یک سال به وسیله دستگاه های سونوگرافی و با تکنیک سه بعدی ثبت شده و بر روی بوم عرضه شده اند. منحصر به فرد بودن مجموعه به علت نوع نگاه به زندگی پیش از تولد و ثبت ادراک جنین بعنوان سوژه غیر قابل دسترسی است.
این نمایشگاه که کیوریتوری آن برعهده پژمان دادخواه است از جمعه ۲۵ تا چهارشنبه ۳۰ مهر ادامه خواهد داشت و علاقه مندان می توانند جهت بازدید از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری شلمان واقع در خیابان میرداماد، رودبار غربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک ۲۷، طبقه اول رجوع کنند.
در استیتمنت این نمایشگاه به قلم حمیده پیوره چنین آمده است: «به نظر نخستین نهاد دموکراتیک مطلق که همه انسان ها تقریباً به تساوی آنرا تجربه می کنند، زندگی جنینی است و آخرین آن شاید مرگ باشد که تابحال هیچ کس نتوانسته مانع آن شود. «آرمان شهر جنینی» تنها خیالی زیباست که در نهایت به ضد خود منتهی می شود؛ دنیایی ترسناک و قانونمند، عاری از افسون و رؤیا، محکوم به پذیرش تکنولوژی و الگوریتم های بی شمار کنترل کننده یا همان پادآرمان شهر. حالات و عواطف دیده شده در تصاویر، ادراک حملات مداوم بیرونی همان پادآرمان شهر است که رؤیای شیرین جنینی در جزیره ای نه چندان دور افتاده را هر لحظه بر هم می زند.»
مجموعه حاضر به دنبال بیان ادراک انسان قبل از تولد است. از آن جایی که ثبت تصاویر به صورت آنی، به وسیله ابزارهای تصویربرداری موجود و بدون دسترسی مستقیم به سوژه صورت گرفته، لزوماً بر پایه قواعد عکاسانه پدید نیامده است. شکل گیری این مجموعه بر مبنای تصاویر به دست آمده از نزدیک به هزار جنین است که در مدت یک سال ثبت شده اند.


منبع:

1399/07/23
13:50:20
5.0 / 5
1291
تگهای خبر: تصویر , خیابان , دستگاه , گالری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است