جولان دادن كرونا میان ستاره های سینما

جولان دادن كرونا میان ستاره های سینما به گزارش هنر شهر با خبرهایی كه از مبتلا شدن برخی چهره های سینما به كرونا انتشار یافته است، باید پرسید آیا در این روزهایی كه محدودیت های شغلی در تهران برقرار شده و حتی بر تعطیلی پایتخت و چند كلانشهر دیگر تاكید می شود، نظارتی بر پروژه های تصویری در حال تولید وجود دارد؟


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، اسفند سال قبل همزمان با شیوع گسترده کرونا در ایران که با تولید سریال های نوروزی و چند فیلم سینمایی همراه بود، ستادی در خانه سینما تشکیل شد تا بر وضعیت سلامت اعضای خانه سینما و شاغل در این گروه ها نظارتی داشته باشد و خیلی از این پروژه ها در همان روزهای موج اول کرونا تعطیل شدند، اما بعدها فعالیت این ستاد به علت اختلاف هایی که پیش آمد متوقف گردید.
در ایام تعطیلی برخی مشاغل در بهار سال جاری اجازه فیلمبرداری به بعضی پروژه ها به صورت مشروط و با تاکید بر رعایت پروتکل ها با هماهنگی سازمان سینمایی داده شد و بعد هم دیگر تعطیلی ها به اتمام رسید و هر کس بنا به شرایط کار خویش را پیش گرفت.
در این چند ماه بارها خبرهایی از مبتلا شدن بازیگران و اهالی سینما به کوید 19 رسانه ای شد که البته بسیاری از آنها مشغول کار نبودند اما در ایام گذشته که موج سوم کرونا را خیلی شدیدتر با آمار مبتلایان و فوتی های بیشتر پشت سر می گذاریم، خبر بیمار شدن کسانی به گوش می رسد که سر فیلمبرداری بوده یا پروژه هایشان همچنان در حال فعالیت است.
محمدرضا گلزار و نوید محمدزاده بازیگرانی هستند که خودشان در فاصله چند ساعت از هم اعلام نموده اند که به کرونا مبتلا شده اند و باآنکه معلوم نیست هنگام فیلمبرداری گرفتار این بیماری شده اند یا خیر، اما به هر حال این سوال مطرح است که وضعیت همکاران این بازیگران و هم گروه های دیگری که مشغول تولید هستند، چگونه است؟ چقدر پروتکل های بهداشتی در این پروژه ها رعایت می شود و آیا حداقل محدودیتی برای رفت و آمد عوامل وجود دارد؟
نکته مهم در اینباره این است که معلوم نیست آیا اصلا دستگاه یا صنفی در این حوزه مسئول است؟ پیگیری ایسنا از سازمان سینمایی به نتیحه نرسیده ولی پرس و جو از صنف تهیه کننده ها نشان داده است که ستاد ویژه ای مثل گذشته یا مسئول مشخصی وجود ندارد و فقط به تهیه کننده ها سفارش می شود که با حضور پزشک به شدت بر رعایت پروتکل ها دقت شود چون که بیمار شدن حتی یک نفر در گروه به کل یک پروژه و سلامتی بقیه می تواند صدمه بزند.
منبع:

1399/07/28
19:15:28
5.0 / 5
1095
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است