رونمایی 22 سردیس سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر در خانه هنرمندان

رونمایی 22 سردیس سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر در خانه هنرمندان هنر شهر: مراسم رونمایی از جانمایی 22 سردیس مفاخر كشور در خانه هنرمندان ایران با حضور مدیران شهری و روسا و اعضای انجمن های هنرمندان نقاش و مجسمه ساز ایران در محوطه بیرونی خانه هنرمندان اجرا شد.به گزارش هنر شهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مراسم رونمایی و نصب ۲۲ سردیس دومین سمپوزیوم مجسمه سازی یکشنبه ۱۱ آبان با حضور تعداد کمی از مدیران شهری و هنرمندان در خانه هنرمندان اجرا شد.
در این مراسم از ۲۲ سردیس اثر سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر ویژه بزرگان و مشاهیر هنر معاصر ایران رونمایی گردید.
محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، فرزاد طالبی معاون فرهنگی و هنرهای شهری این سازمان، مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان، عباس مجیدی رئیس هیأت مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران و تعدادی از هنرمندان نیز حضور داشتند.
عباس مجیدی رئیس هیأت مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران در این مراسم اظهار داشت: برگزاری مراسم رونمایی از این سردیس ها بسیار عالی بوده اما انتظار می رود که مدیران هنری همیشه در چنین مراسم هایی حضور داشته باشند. همیشه تاکید دارم که از مرحله سیاست گذاری تا اجرا اگر مسؤولان به جامعه هنری توجه داشته باشند و به انجمن های تخصص مراجعه کنند می توانیم شاهد آثار هنری با کیفیت تری باشیم.
وی افزود: گاهی آثاری که خلق می شوند از کیفیت لازم هنری برخوردار نیستند. برای رسیدن به نتایج بهتر لازم است که از بدو آغاز برنامه ریزی و سیاست گذاری دقت بیشتری از طرف مدیران صورت گیرد. باید به هنرمند برای مطالعه شخصیت هنرمند فرصت داده شود. امیدوارم در ادامه طراحی آثار هنرمندان، شاهد خلق اثر بهتری باشیم.
رئیس انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران در ادامه با اشاره به اینکه خلق آثار باید با فاکتورهای تعریف شده ساخته شوند، اشاره کرد: هنرمندی باید در حوزه سردیس کار کند که در حوزه هنر فیگوراتیو کار کرده باشد. هنرمند باید توان پردازش شخصیت هنرمند را داشته باشد.
محمدرضا فیروزه ای عضو هیأت مدیره انجمن هنرمندان نقاش نیز در این مراسم اظهار داشت: سازمان زیباسازی شهر تهران با برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی تهران موجب شد آثاری باارزش در خانه هنرمندان ایران ساخته و نصب شود. کیفیت آثار مطلوب است و ما خوشحالیم که شاهد رخ دادن چنین اتفاقی در شهر تهران هستیم. مشاهده چنین سردیس هایی در خانه هنرمندان بسیار باارزش است و معتقدم جای نصب چنین آثاری در خانه هنرمندان خالی بوده است.
وی بیان کرد: نمای خانه هنرمندان ایران با جانمایی چنین آثار ارزشمندی هنری بسیار تغییر یافته است و به خانه هنرمندان جذابیت خاصی بخشیده است. فضای هنری کشور را بسیار مثبت ارزیابی می کنم و معتقدم اقدامات سازمان زیباسازی شهر تهران بمنظور ارتقا و توسعه فرهنگ بسیار عالی و مثبت بوده است.
فیروزه ای اشاره کرد: امیدوارم شاهد ادامه دار بودن خلق آثار هنری بیشتر برای برقراری ارتباط بهتر هنر با مردم در شهر تهران باشیم.


منبع:

1399/08/12
14:55:11
5.0 / 5
1118
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است