علی دایی از هادی مرزبان خوش شانس تر است

علی دایی از هادی مرزبان خوش شانس تر است به گزارش هنر شهر هادی مرزبان كه از سال ها پیش مشتاق اجرای نمایش «دكتر نون» است، می گوید كه با مدیر تئاتر شهر قول و قرار گذاشته و اگر كرونا برطرف شود، بهار آینده این نمایش را روی صحنه می برد.


او همین طور خبر می دهد که مدتی پیش حادثه ای مشابه سرقت از علی دایی برای او هم رخ داده و دو دزد موتور سوار، زنجیر طلایش را ربوده اند.
این کارگردان سال قبل قصد داشت، طلسم اجرای نمایش «دکتر نون» را بشکند و این نمایش را در تالار وحدت روی صحنه ببرد که به دلایلی این ماجرا منتفی شد و حالا درباره سرانجام این پروژه به ایسنا می گوید: گفتگویی با مدیر مجموعه تئاتر شهر داشته ام و اگر کرونا اجازه بدهد، اردیبهشت و خرداد آینده این نمایش را در تالار اصلی این مجموعه روی صحنه خواهم برد.
مرزبان که پس از همه گیری کرونا احتمال می داد تله تئاتری برمبنای «دکتر نون» ضبط کند، دراین زمینه هم توضیح می دهد: صحبت هایی با یکی از دست اندرکاران تلویزیون داشتیم و در حال گفتگو برای ضبط حدود ده تله تئاتر به کارگردانی هنرمندان مختلف بودیم و من هم چند کار آماده داشتم که «دکتر نون» مقدم بر همه آنها بود ولی پس از گذشت مدتی، هیچ خبری نشد و من هم نمی توانم یک جانبه و هر روز پیگیر این همکاری باشم چونکه از آن طرف هم باید اشتیاقی وجود داشته باشد.
او با ابراز تاسف از وضعیت دشواری که همه گیری کرونا مقابل هنرمندان قرار داده، ادامه می دهد: تعطیل کردن تئاتر آسان ترین راه است ولی باید در این گیر و دار فکری برای خود بکنیم. متاسفانه مدیران فرهنگی ما آنچنان اقدام موثری انجام نمی دهند. وضعیت ما همانند مردمی است که در یک کشتی توفان زده گرفتار شده ایم و ناخدا با وجود همه سختی ها باید بتواند کشتی را هدایت کند و مسافران را به سلامت به مقصد برساند.
این کارگردان خاطرنشان می کند: هنرمندان هم دل قرص و محکمی برای کار ندارند، چون حتی تمرین تله تئاتر هم دشواری ها و ریسک خودرا دارد اما دست کم فرصتی است تا هم تئاتر زنده بماند، هم هنرمندان آن مجالی برای کار و درآمدزایی بیابند و هم مردم از تئاتر بهره مند شوند ولی گویا تلویزیون این مساله را جدی نگرفت و ماجرا منتفی شد.
او یادآوری می کند: حدود دو ماه پیش به مدیر اداره کل هنرهای نمایشی پیشنهاد کردم که برای ساخت تله تئاتر با تلویزیون هماهنگ کنند و ایشان هم استقبال کردند ولی تصورم این است که تلویزیون رغبتی ندارد و این بی اعتنایی، تاسف برانگیز است بویژه که بودجه ساخت 10 تله تئاتر بارها از یک سریال متوسط هم پایین تر است.
این هنرمند اضافه می کند: بی توجهی تلویزیون به تئاتر، به سال ها پیش برمی گردد و ربطی هم به کرونا ندارد. گاهی این ذهنیت ایجاد می شود که اصلا تئاتر نمی خواهند.
مرزبان با اشاره به سخنان وزیر بهداشت که مدتی پیش از هنرمندان خواست تا با ساخت آثار هنری، به حفظ روحیه مردم کمک کنند، توضیح می دهد: هنرمندان حاضر به ریسک هستند و در طول این مدت هم از جان خود مایه گذاشتند ولی باید امکانات در اختیارشان گذاشت و فضای کار و بودجه به آنان داد. کجا کار هنری بسازند؟ مسئولان فقط می گویند هنرمندان کار کنند ولی هیچ زمینه ای فراهم نمی کنند.
این هنرمند در آخر با لحنی طنزآمیز ماجرای ربوده شدن گردن بندش را که شبیه سرقت گردن بند علی دایی است روایت می کند و می گوید: بدون اغراق شاید یک ماه است پایم را از خانه بیرون نگذاشته ام ولی متاسفانه شرایط دشوار اقتصادی سبب افزایش ناامنی ها شده و همان یک ماه پیش که از خانه بیرون زدم، دو موتورسوار زنجیر طلایم را دزدیدند. جالب است که مدتی پیش هم همین اتفاق برای علی دایی افتاد، با این تفاوت که ایشان از من خوش شانس تر است و گردنبندش ظرف چند روز پیدا شد ولی از گردنبند من هیچ خبری نشد! اگر روزگار همچنان به هنرمندان سخت بگیرد، دیگر نمی توانم روی فروش این گردنبند حسابی باز کنم!

1399/08/16
19:18:53
5.0 / 5
946
تگهای خبر: تئاتر , سریال , فرهنگی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است