فراخوان جایزه كتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران

فراخوان جایزه كتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران هنر شهر: دبیرخانه جایزه كتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران» فراخوان پانزدهمین دوره این جایزه را منتشر نمود.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، پانزدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، همچون دوره های گذشته، در سه بخش «کتاب سال»، «ویژه» (شاعران بدون کتاب) و «تجلیل» (یک عمر فعالیت شعری)، با داوری تعدادی از شاعران خبرنگار و فعال رسانه در حوزه فرهنگ و ادبیات، برگزار می گردد.
دبیرخانه این دوره از جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران نیز با دبیری علیرضا بهرامی، از شاعران و ناشرانی که در سال ۱۳۹۸ مجموعه شعر منتشر نموده اند، دعوت کرده است تا باتوجه به این شرایط، در بخش کتاب سال جایزه شرکت کنند:
- کتاب در سال ۱۳۹۸ منتشر و در شناسنامه آن درج شده باشد.
- چاپ اول و به زبان فارسی در ایران انتشار یافته باشد.
- برگزیده اشعار یا مجموعه گروهی نباشد.

علاقه مندان به شرکت در این بخش، باید چهار نسخه از اثر خودرا تا تاریخ ۲۰ آذرماه ۱۳۹۹ به آدرس تهران، صندوق پستی ۱۸۷ - ۱۳۳۵۵، دبیرخانه جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران، بفرستند.
در بخش ویژه هم که برای کشف استعدادهای شعری برگزار می شود، آن دسته از شاعرانی که در هر سنی، تا حالا مجموعه شعر منتشر نکرده اند، آثار خودرا باتوجه به شرایط زیر - تنها - بوسیله نشانی پست الکترونیکی و نه پرینت شده، می توانند بفرستند:
- شرکت کنندگان در این بخش نباید تا حالا (چه در سال های گذشته و چه در سال جاری) کتاب مجموعه شعر در ایران منتشر نموده یا در نوبت نشر داشته باشند.
- شرکت علاقه مندانی که قبلا کتابی غیر از «مجموعه شعر» منتشر نموده اند، یا در دست انتشار دارند، در این بخش، منعی ندارد.
- مجموعه شعرها باید به زبان فارسی باشد.
- تعداد شعرها دست کم بین ۴۰ تا ۵۰ قطعه بوده، یا تعداد صفحه های مجموعه شعرها دست کم بین ۸۰ تا ۱۰۰ صفحه باشد.
- شعرها همگی در قالب یک فایل وُرد (قلم بی میترا ۱۲) باشد. از فرستادن اثر در قالب فایل پی دی اف یا پرینت کاغذی بوسیله پُست، جدا پرهیز شود.
- در این بخش تنها آثاری در گردونه رقابت قرار داده می شوند که کلیه خاصیت های بالا را رعایت کرده باشند.
- حضور در این بخش برای تمامی شاعران فارسی زبان داخل و خارج کشور، با هر ملیتی، آزاد است.
در این بخش علاقه مندان تا ۲۱ آذرماه ۱۳۹۹ فرصت دارند که شعرهای خودرا به آدرس پست الکترونیکی جایزه بفرستند:
sher.khabarnegar@gmail.com
دور گذشته در چهاردهمین دوره جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، مجموعه شعر زنده یاد علی نجفی در بخش کتاب سال انتخاب گردید. همین طور حسن جنت مکان از تهران، حمیدرضا ظرافت از شیراز و مهران عزیزی از زنجان، در بخش ویژه شاعران بدون کتاب، به ترتیب اول تا سوم شدند. «محمدعلی اسلامی ندوشن» نیز در بخش تجلیل از یک عمر فعالیت و دستاورد شعری و ادبی، ازسوی هیات داوران این جایزه تقدیر گردید.

منبع:

1399/08/17
19:50:41
5.0 / 5
1007
تگهای خبر: دبیر , دبیرخانه , شركت , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است