رسانه های جهان در انحصار كرونا و آمریكا

رسانه های جهان در انحصار كرونا و آمریكا اخبار جهان همچنان در انحصار انتخابات در آمریكا و خبرهای كرونا و واكسن این ویروس مرگبار است.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می کند. از مهمترین اخباری که او امروز (۱۲ آذرماه) به آنها پرداخته، تاثیر انتخابات آمریکا در سرنوشت کشورهای جهان و واکسن ویروس کرونا است.
_ «وال استریت ژورنال» نوشته است: جو بایدن، گروه اقتصادی خودرا به راه انداخت. جنت یلین، وزیر خزانه داری جو بایدن بر این گروه ریاست خواهد داشت و بزرگترین مقام اقتصادی را در کابینه بایدن خواهد داشت؛ البته بزرگترین چالش هم در راه خواهد بود.
_ «گاردین» با عنوان «مصیبت دروغ های خارق العاده از میراث دونالد ترامپ» نوشته است: سیاست زهرآلود و دروغ ها با ترامپ آغاز نشده و در عصر فراتر از ترامپ هم پیش خواهد رفت. باید خودرا در مقابل آن حفظ نماییم و با حقیقت پاداش بگیریم. یک رئیس جمهوری معمول؛ هفته ها قبل از اختتام چهار سال خود در اتاق بال غربی کاخ سفید، اندیشه می کند که میراث چهار ساله او چه بود؟
میراث ترامپ اساساً غیرعادی بود. این را او می داند یا نمی داند، درد کسی را درمان نمی نماید. میراث او سیاست زهرآلود دروغ بوده که حاصلی جز بیهودگی نداشته است. پیام انتخابات ۲۰۲۰ با آرای مردم و آرای کالج الکترال روشن بود: پایانی بر عصر ترامپ.
روزنامه انگلیسی گاردین می نویسد: بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس می گوید که حالا وقت آن نیست که پا از گلوی این حیوان وحشی، این ویروس برداریم. بدبختانه نه فقط انگلیس جانسون را باور نمی کند که حتی اعضای کابینه اش، نیز به او اعتماد ندارند. جدا از آن هر شهری در انگلیس، مشکل خودرا دارد. نه فقط مرگ و میر حاصل از کرونا که خسارت های اقتصادی را هم باید تحمل کند.
_ روزنامه انگلیسی «فایننشال تایمز» می نویسد: تا چند روز دیگر انگلیس، تزریق واکسن فایزر و بایو ان تک را تایید خواهدنمود. با این تایید تزریق واکسن کرونا در آن کشور بر گروه های مختلف آغاز خواهد شد. یعنی از ۷ دسامبر ۲۰۲۰.
فایننشال تایمز در مطلبی دیگر می نویسد: پژوهش ها نشان میدهد مبتلایان به ویروس کووید_۱۹ بدون هیچ نشانه ای از بیماری، بدن آنها با عفونت کمی رودررو است. حال آن که عفونت در بدن بیماران با نشانه های کرونا، بیشتر است.
* از حاشیه خبرها
ویروسی که کریسمس را به سرقت برد؛ حالا بابانوئل ها در حباب های بزرگی می نشینند و بچه ها را خوش آمد می گویند.
در آمریکا بیش از ۲۲۰۰ بابانوئل حرفه ای، در روزهای کریسمس به کار گرفته می شوند. «واکر» همچون آنها است که بیش از ۷۵ تا یک صد بار بر صحنه می رود.1399/09/13
12:33:34
5.0 / 5
711
تگهای خبر: پژوهش , رادیو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است