مدیر كل ارزیابی و نظارت وزارت میراث تاكید كرد

تشدید نظارت بر بومگردی ها ضامن نجات گردشگری پسا كرونا

تشدید نظارت بر بومگردی ها ضامن نجات گردشگری پسا كرونا به گزارش هنر شهر یزد مدیر کل ارزیابی و نظارت وزارت میراث فرهنگی به آغاز تشدید نظارت بر بومگری ها از یزد اشاره نمود و اظهار داشت: اقتصاد روستاها را باید بعنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری در شرایط کنونی و پساکرونا با فراهم ساختن اقامتی امن برای گردشگران حفظ نماییم.


«سیدجواد موسوی» در گفتگو با خبرنگار ایسنا ضمن بیان این که شرایط اقامت ایمن و مجاز باید در یزد برقرار بماند، تصریح کرد: باید با واحدهای اقامتی غیرمجاز با شدت بیشتری برخورد شود تا احتیاج به اقامت از جانب این واحدها برطرف نشود.
وی ضمن اشاره به کلید خوردن تشدید نظارت بر بومگردی های کشور از استان یزد، خاطرنشان کرد: با عنایت به ایمن سازی اقامت و گردشگری هوشمند در استان یزد و توزیع گردشگری روستایی و گردشگری در فضاهای باز در دوران پساکرونا، احتیاج به اقامت در بومگردی ها هم تشدید شده بنابراین این واحدها هم تحت نظارت شدیدتری قرار می گیرند.
موسوی با تکیه بر این که با کوتاهی واحدهای اقامتی در ایمن سازی و رعایت پروتکل های تخصصی مربوطه به نحوی جدی برخورد می‎شود، اظهار داشت: سفر و گردشگری نیاز غیرقابل انکار جامعه است و در صورت نادیده گرفتن این نیاز امکان دارد شاهد ناهنجاری های قابل توجهی در جامعه باشیم که هزینه گزاف و بیشتری را به کشور تحمیل کند.
این مسئول در بازدید یک روزه خود از واحدهای اقامتی، گردشگری و پذیرایی یزد به رعایت بیش از اندازه بعضی از واحدها اشاره و تصریح کرد: به هیچ وجه زیاده روی نباید در رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گیرد، چون که بعضاً در بعضی از واحدهای یزد رعایت بیش از اندازه پروتکل ها ابهام برانگیز بود در حالیکه در هیچ شیوه نامه ای چنین مباحثی مانند پوشیدن گان عنوان نشده است.
وی با بیان اینکه حفظ مشاغل در صنعت توریسم با تاکید بر سفر هوشمند و مسئولانه محقق می‎شود، اظهار داشت: باید دستگاههای مختلف دست به دست هم داده و خسارت های چشم گیر وارد شده به این صنعت را جبران کنند.
همزیستی اقتصاد و سلامت با تشدید نظارت ها
موسوی بر همزیستی بین سلامت و اقتصاد تصریح کرد و اظهار داشت: این همکاری چندجانبه یک نیاز اساسی است و باید بگونه ای در بحران کرونا زندگی و برخورد نماییم که به اقتصاد و سلامتمان صدمه ای نرسد.
وی ضمن اشاره به بلامانع بودن فعالیت شش هزار و ۵۰۰ مغازه در تهران بعنوان مصداقی از برخوردهای غیرمنطقی در کشور، خاطرنشان کرد: با فرض فعالیت سه نفر در هر مغازه، ریسک انتشار کرونا نسبت به هتل ها و زیرساخت های گردشگری بسیار کمتر است.
مدیر کل ارزیابی و نظارت وزارت میراث اضافه کرد: باید تاسیسات گردشگری استانداردها را رعایت کرد ومانند اتاق بحران با تشدید نظارت ها، ریسک مبتلا شدن و انتشار کرونا را کاهش دهیم.
وی به درآمد قابل توجه حوزه گردشگری در بحث اقامت و پذیرایی اشاره نمود و اظهار داشت: با احتساب خسارت یک هزار میلیارد تومانی در ۱۰۰ روز اول کرونا، نباید از این ظرفیت غافل شد چون که مقام معظم رهبری هم در این رابطه بر اهمیت توجه به درآمد گردشگری به شکل درست و با تبلیغات و جهت گیری صحیح تاکید نمودند.
موسوی با بیان اینکه تعطیلی نمی تواند جلوی خسارت ها و ضررهای کشور را بگیرد، اظهار داشت: باید به اشتغال این حوزه و نیروهای آموزش دیده بیاندیشیم و خصوصاً درامد گردشگری خارجی را مورد توجه قرار دهیم.
وی به اهمیت حفظ بنیان اقتصاد روستاها هم اشاره نمود و اظهار داشت: شعار سال جاری سازمان جهانی گردشگری، توسعه گردشگری روستایی است و ما باید اقتصاد این حوزه را هم بعنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری در شرایط کنونی و پسا کرونا در نظر داشته باشیم و اقامت امنی را برای گردشگران ایجاد نماییم.
این مسئول به سفرهای ضروری اشاره نمود و اظهار داشت: جامعه پویا و در حال تحرک کشور احتیاج به سفرهای ضروری ناشی از مسائلی مانند درمان و اشتغال را بیشتر از پیش داشته و نمی توانیم با آن برخورد نماییم بلکه می توانیم اقامت امن و ایجاد بستری هوشمند و ایمن گردشگری را جایگزین نماییم.
موسوی احتیاج به رعایت پروتکل و اقامت امن و سفر ایمن را مستلزم تشدید نظارت دوجانبه دانست و اظهار داشت: باید با نظارت اعتماد آفرینی کرده و باردیگر مردم را به آغوش گردشگری ایمن و هوشمند برگردانیم.
وی با توجه به ضوابط تدوین شده برای زیرساخت های گردشگری، خاطرنشان کرد: نظارت تمام واحدهای مجاز با ماست مشروط بر این که وزارت بهداشت هم کیت های لازم برای تست کرونا را تأمین و در حوزه نظارت ها، همراهی کند.
مدیر کل ارزیابی و نظارت وزارت میراث فرهنگی از مردم خواست تا با شماره گیری ۰۹۶۲۹ هر نوع کوتاهی و مشکلات واحدهای گردشگری و اقامتی را برای پیگیری و برخورد با آن اطلاع رسانی کنند.
منبع:

1399/10/13
13:26:52
0.0 / 5
751
تگهای خبر: آموزش , تبلیغات , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است