كاهش ۳۰ درصدی هزینه ثبت نام آزمون سراسری قرآن

كاهش ۳۰ درصدی هزینه ثبت نام آزمون سراسری قرآن به گزارش هنر شهر رئیس ستاد برگزاری نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت ارشاد ضمن اشاره به اینکه تلاشهای زیادی برای مجانی شدن هزینه ثبت نام در این آزمون صورت گرفت، اظهار داشت: با عنایت به چند برابر شدن هزینه های آزمون نسبت به سال قبل امکان مجانی شدن آزمون نبود اما برای توجه به وضعیت مخاطبان هزینه آزمون را نسبت به سال قبل ۳۰ درصد کاهش دادیم.


به گزارش هنر شهر به نقل از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدفخرالدین اسماعیلی، رئیس ستاد برگزاری نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت ضمن اشاره به ثبت نام بیشتر از شش هزار نفر رشته در سه روز گذشته، اظهار داشت: قرآن آموزان موسسات و داوطلبان آزاد می توانند از راه رفتن به سامانه ثبت نام به آدرس quranedu.ir فرآیند ثبت نام خویش را انجام دهند.
وی ضمن اشاره به اینکه داوطلبان آزاد هیچ مشکلی برای رفتن به سامانه و ثبت نام در آزمون ندارند، اضافه کرد: قرآن آزموان و داوطلبان موسسات در صورتی می توانند نسبت به ثبت گروهی قرآن آموزان اقدام نمایند که تمامی نقصها خویش را برطرف کرده باشند. پیش از ثبت نام زمانی برای رفع این نقصها در نظر گرفته شده بود.
اسماعیلی در مورد نواقصی که موسسات داشته اند، اظهار داشت: بعضی از این نقصها شامل نقص اطلاعات موسسات، مشخص نبودن گستره فعالیت موسسات، ثبت نشدن مربی ها و... بود. هم اکنون موسساتی می توانند ثبت نام کنند که این نقصها را برطرف کرده باشند. تابحال بیشتر از شش هزار نفر رشته در آزمون به صورت داوطلب آزاد و قرآن آموز موسسات ثبت نام کرده اند.
مدیرکل دفتر آموزش و توسعه مشارکت های مردمی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد در مورد پیشبینی استقبال قرآن آموزان از آزمون نوزدهم، خاطرنشان کرد: اگر در شرایط عادی قرار داشتیم، با عنایت به مجازی شدن آزمون پیشبینی حضور و استقبال بیشتر مخاطبان وجود داشت، اما با عنایت به شرایط کرونایی که سبب شد خیلی از موسسات امکان جذب قرآن آموز نداشته باشند و یا به حالت نیمه تعطیل در بیایند بنابراین امکان پیشبینی دقیقی وجود ندارد. با این وجود امیدوار هستیم رقم دوره هجدهم که ۱۰۰ هزار شرکت کننده بود در دوره نوزدهم هم تکرار شود.
رئیس ستاد برگزاری نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در مورد مجانی شدن آزمون و اقداماتی که در این حوزه صورت گرفته است، اظهار داشت: سال جاری تلاش بسیار زیادی صورت گرفت که تا آزمون به صورت مجانی برگزار گردد و هزینه ای برای ثبت نام دریافت نشود، اما این تلاش ها منتج به نتیجه نشد. فراهم کردن زیرساخت های آزمون مجازی نیازمند یک سری هزینه های اضافه بود. با وجود اینکه سال جاری هزینه ها نسبت به سال قبل چند برابر شده است، اما ۳۰ درصد از هزینه ثبت نام کاهش پیدا کرده و از هفت هزار تومان به پنج هزار تومان رسیده است.
وی در مورد همکاری سایر نهادها در آزمون نوزدهم، اضافه کرد: آزمون سراسری قرآن تابحال در هجده دوره برگزار شده و در آستانه دوره نوزدهم هستیم. در سالهای قبل همکاری و مشارکت خوبی با سایر نهادها داشتیم اما سال جاری این مشارکت وجود ندارد. این همکاری ها که در گذشته وجود داشته است همه نشان دهنده آن است که آزمون از جایگاه خوبی نزد دستگاههای قرآنی دیگر برخوردار می باشد و به یک رویداد ثابت و اثرگذار در جریان فعالیتهای قرآنی تبدیل گشته است.
اسماعیلی در انتها در مورد شرایط بهره مندی و حضور قرآن آموزان مناطق دورافتاده در آزمون هم تصریح کرد: با عنایت به این که نظام های آموزش رسمی همچون دانشگاه ها و مدارس به این سمت آمده اند، ازاین رو پیش فرض ما بر این است که از همین طریق زیرساخت برای شرکت داوطلبان مناطق دور افتاده که عموما دانش آموز و دانشجو هستند فراهم است، اما بازه آزمون بگونه ای تنظیم خواهد شد تا کسانی که امکان دسترسی ندارند بتوانند در آزمون حضور پیدا کنند.
ثبت نام نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت از ۱۰ دیماه ۹۹ شروع شده و تا ۳۰دی ماه ۹۹ ادامه خواهد داشت.
منبع:

1399/10/16
00:02:11
0.0 / 5
1001
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است