فرماندار ویژه شهرستان ری خبر داد

تدوین طرح گردشگری برای حفاظت از كوه بی بی شهربانو

تدوین طرح گردشگری برای حفاظت از كوه بی بی شهربانو هنر شهر: فرماندار ویژه شهرستان ری از تدوین طرح گردشگری با هدف حفاظت در کنار کوهˮ بی بی شهربانو ˮخبر داد.


حسین توکلی کجانی در گفت و گو با ایسنا، درباره فعالیت صنایع در کنار کوه بی بی شهربانو و مشکلات محیط زیستی در این محدوده اظهار داشت: در بحث سیمان تهران و اراضی بی بی شهربانو واگذاری هایی در گذشته چه زمانی که سیمان ری بوده و چه امروز که چندین واحد تولیدی سیمان تهران در حوزه سرزمینی ری فعالیت می کند، وجود داشته است، به طوریکه برداشت از کوه با هدف احصا مواد اولیه برای تولید سیمان و برمبنای اختیاری که قبلا به آنها داده شده، انجام می شود.
به گفته وی، ما برنامه ای داریم تا طرح گردشگری در اطراف بی بی شهربانو را اجرائی نماییم که از لطمه به موقعیت شهرری، کوه و محیط زیست جلوگیری نماییم، به همین دلیل موضوع پیگیری شده و مقدمات اولیه این کار هم انجام شده است.
وی افزود: مقرر شده موزه صنعت در این محل باتوجه به زمینی که توسط دولت در اختیار شهرداری تهران گذاشته شده است راه اندازی شود و در کنار این اقدام همین طور مقرر است تا طرح گردشگری هم دیده شود تا بتوانیم از مجموعه حفاظت نماییم.
وی با اعلان اینکه اگرتخریبی در کوه اتفاق افتاده و خلاف قوانین بوده است و به محیط زیست اعلام نموده ایم که بررسی کند، افزود: همین طور اگر اقدامات انجام شده بر طبق چارچوب و مصوبات قبلی نیست اعلام کنند تا برخورد لازم صورت گیرد و از نظر قانونی هم محیط زیست متولی این امر است. البته فرمانداری در جهت حفظ منافع و سلامت مردم در این موضوعات سخت و با جدیت پیگیر است که مطالبه مردمی در امتداد حفاظت از محیط زیست محقق شود.
منبع:

1399/10/29
11:01:21
0.0 / 5
956
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است