مدیركل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان:

كتاب سال دفاع مقدس لرستان انتخاب می شود

كتاب سال دفاع مقدس لرستان انتخاب می شود به گزارش هنر شهر لرستان مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان اظهار داشت: به جهت تشویق ناشران و نویسندگان کتاب های دفاع مقدس، سال آینده از بین کتب تولیدی کتاب سال دفاع مقدس انتخاب و از ناشر برتر استان تجلیل خواهد شد.


محسن رشیدی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: لرستان از نظر آمار تعداد زیادی شهید، رزمنده و آزاده دارد اما متناسب با این آمار، تعداد کتاب های چاپ شده در زمینه نقش آنها در دوران دفاع مقدس خیلی کم است.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی در ارتباط با تحریف و فراموشی تاریخ دفاع مقدس، عنوان کرد: متولی جلوگیری از این امر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است که تا حالا در حد توان خود در این راه حرکت کرده است.
رشیدی با اعلان اینکه آیندگان در مورد دوران هشت ساله دفاع مقدس سؤالاتی دارند که ما و آثارمان باید پاسخگوی آن باشیم، اظهار نمود: اگر ما واقعیات این دوره از تاریخ کشورمان را ننویسیم دیگران آنگونه که خودشان بخواهند می نویسند و به فرزندان ما القا می کنند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان با اشاره به لزوم توجه به محتوای غنی کتاب های دفاع مقدسی، عنوان کرد: کتاب باید مخاطب محور و باب میل جامعه بوده و ضمن تنوع در موضوع کتاب، با وجود اینکه زندگینامه، خاطرات، تاریخ شفاهی، یادنامه نویسی و... لازم است، نباید از پرداختن به جنبه های مختلف دفاع مقدس غافل شویم.
وی تمام تلاش ما این است که در روند چاپ و ممیزی کتاب های دفاع مقدس در استان تسریع شود، اضافه کرد: برگزاری کارگاه های توانمندسازی ویراستاران و نویسندگان دفاع مقدس در دستور کار اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان قرار دارد.
رشیدی اشاره کرد: به جهت تشویق ناشران و نویسندگان کتاب های دفاع مقدس، سال آینده از بین کتب تولیدی کتاب سال دفاع مقدس انتخاب و از ناشر برتر استان تجلیل خواهیم کرد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان با اشاره به اینکه فضای مجازی ظرفیت مناسبی برای برقرای ارتباط با ناشرین و نویسندگان است، عنوان کرد: بعد از تکمیل بانک اطلاعات کتب دفاع مقدس استان آنرا در اختیار نویسندگان و ناشران قرار می دهیم تا اطلاعات دقیقی از کتبی که تا حالا چاپ شده در دست داشته باشند و در نوشتن کتب، موازی کاری نشود.
منبع:

1399/11/11
13:51:03
0.0 / 5
728
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است