نگاهی به رفتار ناشایست یك بازیكن با نماینده رسانه

سیلی ای كه به ضرر والیبال تمام می شود!

سیلی ای كه به ضرر والیبال تمام می شود! هنر شهر: تصاویر منتشرشده از هفته بیست و هفتم لیگ برتر والیبال ایران، مُهر تاییدی بر یک بی اخلاقی جدید ضد نماینده یکی از رسانه های داخلی زد.


برمبنای ویدئوی منتشرشده در رسانه ها، در جریان بازی تیم های والیبال شهرداری ارومیه و شهرداری ورامین، یکی از بازیکنان تیم ارومیه بعد از شکست، به صورت تصویربردار یکی از شبکه های تلویزیونی سیلی می زند؛ البته این اتفاق از چشم کمیته انضباطی دور نمی ماند و بازیکن خاطی جریمه و دو جلسه محروم می شود.
تصویربردار شبکه تلویزیونی که مورد این بی احترامی قرار گرفته است، به برنامه ای ورزشی از شبکه شما متعلق می باشد.
تهیه کننده برنامه «۵ +۱» از شبکه استانی شما، درباره رفتار ناشایست بازیکن تیم والیبال ارومیه در قبال تصویربردار این شبکه، به ایسنا می گوید: متاسفانه این بازیکن در قبال رفتار ناشایست خود عذرخواهی نکرد؛ در صورتیکه ما به سبب رعایت اخلاق و حفظ روحیه جوانمردی، رفتارهای ناشایست این بازیکن را در رسانه خودمان منتشر نمی کنیم؛ چونکه اگر این اتفاق بیفتد، فاجعه رخ می دهد. به جهت اینکه نمی خواهیم نگاه ها به والیبال تغییر کند و مردم همچنان به این ورزش احترام بگذارند.
علی صادقی ـ تهیه کننده برنامه «۵+۱» ـ در پاسخ به پرسشی درباره بروز ادامه دار چنین بی اخلاقی هایی نسبت به نمایندگان رسانه ها، اظهار نمود: اتفاقی که افتاد بسیار شرم آور بود. یک جوان ۲۲ ساله تیم والیبال که آبروی یک شهر است، به یک فرد ۶۰ ساله از گروهی که برای پوشش رسانه ای بازی رفته، بی احترامی فاجعه آمیزی می کند. در اینجا شاید فدراسیون مقصر است؛ چونکه این بازیکن پیش تر هم چنین رفتارهای ناشایستی در منظر عموم نشان داده و جلوی او را نگرفته اند. متاسفانه بروز این رفتارها روزبروز هم بیشتر می شود.
صادقی اظهار نمود: متاسفانه این رفتار ناشایست از تیمی سر زده است که به اعتقاد ما مهد والیبال است. تماشاگرانی دارد که عاشقانه والیبال را دوست دارند و اگر این تصاویر پخش شود، والیبال ضربه خواهد خورد.
تهیه کننده «۵ + ۱» اظهار داشت: پس از حاشیه رخ داده، با وجود عذرخواهی مدیرعامل و سرپرست تیم که از آنها تشکر می کنم، متاسفانه از طرف این بازیکن خاطی عذرخواهی صورت نگرفت؛ در صورتیکه اگر ما این تصاویر را پخش نکردیم، واقعا اخلاق رسانه را رعایت کردیم.
صادقی اظهار نمود: متاسفانه این ضعف کمیته انضباطی ماست که به این قبیل حاشیه ها رسیدگی نکرد؛ این در حالیست که در طول چند هفته آخر لیگ، هر بار نزاعی داشتیم. محروم کردن بازیکن تأثیر چندانی در قبال خطایی که انجام داده است، ندارد؛ چونکه در نهایت دو ـ سه ماه محروم می شود و سراغ تفریح و مسافرت خود می رود و باشگاه هم مجبور است پولش را بدهد. بهترین راه برای جلوگیری از بروز چنین حاشیه هایی، جریمه نقدی است. البته این بازیکن دو جلسه محروم و ۳۰ میلیون جریمه نقدی شد که به نظر رقم کمی است. اگر این رفتار در صحنه بین المللی رخ می داد آیا به آسانی می شد آنرا جمع کرد. آن وقت این بازیکن بعد از این حواشی پست می گذارد، هشتگ ارومیه! در صورتیکه اگر ارومیه ذره ای برای این بازیکن مهم بود، این رفتار را از خود بروز نمی داد. این اتفاق به هیچ عنوان شخصی نیست.
این تهیه کننده با اعلان اینکه حراست باید مراقبت بیشتری کند تا حاشیه هایی از این دست در بازی ها رخ ندهد، اظهار داشت: حتی خود تیم ها باید این فرهنگ سازی را انجام دهند و اینطور نباشد که هر جا تیمی باخت از خود رفتارهای ناشایستی انجام دهد. باید بر روی جنبه روانی اهالی تیم ها بیشتر کار شود.
به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، برنامه «۵ + ۱» پنجشنبه ها ساعت ۱۱ و ۱۵ دقیقه از شبکه شما به روی آنتن می رود. این برنامه تخصصی در حوزه والیبال، بیش از هفت سال است که روی آنتن شبکه شما می رود.
منبع:

1399/11/23
22:47:23
0.0 / 5
611
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است