ثبت نام ۱۶۲۶ نفر در طرح ساماندهی داوری مسابقات قرآن

ثبت نام ۱۶۲۶ نفر در طرح ساماندهی داوری مسابقات قرآن رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به ثبت نام 1626 نفر در طرح ساماندهی داوران مسابقات اظهار داشت: از این تعداد 602 نفر، آقایان و 1024 نفر را بانوان می سازند.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، مهدی قره شیخلو، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در مورد طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآن کریم که هفته قبل ثبت نام آن اختتام یافت، اظهار داشت: ثبت نام از ۲۴ دی ماه به مدت یک ماه ادامه داشته است.
وی با اشاره به ثبت نام هزار و ۶۲۶ نفر در این سامانه، به بیان جزئیات آماری بیشتری از آن پرداخت و اضافه کرد: از این تعداد ثبت نامی ها ۶۰۲ نفر، آقایان و ۱۰۲۴ نفر نیز بانوان هستند. بیشترین تعداد ثبت نامی برای استان تهران و کمترین تعداد نیز مربوط به هرمزگان است. بیشترین متقاضی در رشته داوری حُسن حفظ و کمترین متقاضی نیز در رشته نغمات دینی است.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه مرحله نخست آزمون، ۱۴ اسفندماه برگزار می شود، اشاره کرد: سفارشم به همه شرکت کنندگان این است که منابع معرفی شده را به خوبی مطالعه کنند تا با آمادگی کامل در آزمون حضور داشته باشند. همین طور برای اطلاع رسانی بهتر گروه های مجازی تشکیل شده و اطلاعات آزمون ها از این طریق منتشر می شود.

قره شیخلو اظهار نمود: برگزیدگان آزمون کتبی به مرحله دوم که فروردین ماه سال ۱۴۰۰ به صورت شفاهی برگزار می شود، راه خواهند یافت. در مجموع استقبال خوبی از این طرح به عمل آمده است و امیدواریم برای مسابقات سال آینده تعداد مشخصی داور، مدرک دار، آزموده شده و دارای مهارت را داشته باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیاپس از اجرای این طرح دیگر شاهد مسابقاتی که داوران فاقد مدرک به کار بگیرند، نخواهیم بود، بیان کرد: این اتفاق نمی تواند به زودی رخ دهد، بلکه باید با شیب ملایمی این کار را اجرا کرد. در مرحله اول باید خروجی کار را نگاه نماییم و ببینیم از هزار و ۶۰۰ نفر که ثبت نام کرده اند چند نفر این مسیر را با موفقیت پشت سر می گذارند، باید به آرامی به این سمت برویم که فرهنگ استفاده از داوران دارای مدرک تأیید شده در مسابقات جا بیفتد و دستگاه های برگزارکننده مسابقات به سراغ داورانی بروند که مهارت آنها آزموده شده باشد.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه به تمامی برگزارکنندگان مسابقات ابلاغ خواهد گردید که از داوران دارای مدرک طرح ساماندهی داوران، استفاده کنند، اظهار داشت: علاوه بر این بر حُسن اجرای این ابلاغ نیز نظارت خواهد شد تا در مسابقات از این داوران و داورانی که در آینده به اینها اضافه خواهد شد، استفاده گردد. اما اینطور نیست که از سال آینده جلوی همه داوری ها گرفته و تحمیل شود.

قره شیخلو با اشاره به اینکه برای قبولی داوران در این طرح سقفی در نظر گرفته نشده است، اضافه کرد: هر کسی بتواند حدنصاب را بیاورد قاعدتاً قبول می شود و به او مدرک داوری مسابقات قرآن اهدا خواهد شد.
منبع:

1399/12/02
20:31:02
0.0 / 5
645
تگهای خبر: دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است