گفتگوی مهر با مجری مسابقه؛

حاضرم با شركت كنندگان هوش برتر رقابت كنم

حاضرم با شركت كنندگان هوش برتر رقابت كنم به گزارش هنر شهر آریا طاهری مجری فصل جدید مسابقه هوش برتر که در روزهای نوروز ۱۴۰۰ روی آنتن شبکه نسیم رفت، از سختی ها و چالش های اجرا در این مسابقه و تفاوت های آن با فصل های قبل گفت.


دریافت 41 MB
به گزارش هنر شهر به نقل از مهر، تابحال ۱۰ فصل از برنامه «هوش برتر» روی آنتن شبکه نسیم رفته است و حالا سری جدید این برنامه با تغییرات کاملاً ساختاری از آغاز نوروز ۱۴۰۰ به پخش رسیده است.
پیمان پورمقیمی تهیه کننده این مسابقه است و در این فصل آریا طاهری اجرای آنرا بر عهده گرفته است.
آریا طاهری در توضیحاتی از تغییرات مسابقه در فصل جدید و مراحل آن به خبرنگار مهر بیان نمود: فصل دوم مسابقه «هوش برتر» کاملاً با فصل اول آن متفاوت می باشد به این علت که در فصل اول شرکت کننده ها باید دانش و آگاهی را با سرعت عمل همراه می کردند و جواب می دادند و اطلاعات عمومی نقش سازنده ای داشت.
وی افزود: در فصل جدید علاوه بر همه داشته های فصل قبل، مهارت های جدیدی نیاز است و به صورت مثال شرکت کننده باید بتواند در مرحله اول که حضور در ماز است ارتباط بین ذهن و دست ها را کنترل کند و یا در مرحله زمین بازی ارتباط مغز با سطح بینایی و پاها را مدیریت کند و همینطور در مرحله «دیوار مرگ» احتمال دارد همه آنچه را که تابحال به دست آورده است از دست بدهد و یک باره ببازد.
طاهری ضمن اشاره به سختی های این مرحله خاطرنشان کرد: در فصل قبلی شرکت کننده ای که خیلی خوب جلو می رفت، در اواسط برنامه بیننده متوجه می شد که او به احتمال زیاد برنده مسابقه خواهد بود. اما هم اکنون در مرحله سوم که همان «دیوار مرگ» است ما «جان ها» (امتیاز) را از آنها می گیریم و به آنها زمان می دهیم. امکان دارد شرکت کننده ای زمان کمتری هم داشته باشد اما بتواند با سرعت عمل پاسخ بدهد و برنده شود.

مجری جدید برنامه «هوش برتر» در ادامه اظهار داشت: مسابقه در این فصل تغییرات بسیاری کرده است و شاید به جز ۱۰ درصد که آن هم به علت ماهیت ذهنی سوالات است تشابهی بین فصل قبل و فصل جدید مسابقه نیست.
وی درباره سختی ها و چالش اجرای چنین مسابقه ای بیان نمود: خود من یک ماه تمام در اتاق تمرین بودم و بازی ها را تمرین می کردم تا بتوانم با برای مخاطبان مسابقه «هوش برتر» توضیح بدهم که چه اتفاقاتی اینجا رخ داده است.
طاهری درباره سختی این مسابقه و اینکه چقدر شرکت کننده ها از این سختی ها استقبال می کنند هم خاطرنشان کرد: من بیننده فصل قبلی «هوش برتر» بودم و همیشه خویش را جای شرکت کننده ها می گذاشتم و می گفتم اینها چطور می توانند پاسخ دهند اما در همین فصل ۱۳ هزار نفر ثبت نام کرده اند ۴۰۰ نفر برگزیده شده اند، با آنها تمرین شده است و باز ۶۴ نفر از آنها برای حضور در مسابقه انتخاب شده اند.
وی افزود: دوستان شرکت کننده تمرین می کنند و این گونه نیست که یک نفر با همان اندوخته خود وارد مسابقه شود. همانطور هم که می دانید هوش و استعداد مثل باقی ماهیچه های انسان قابل پرورش است، این شعار برنامه ماست و باید بگویم این دوستان با تمرین اینجا رسیده اند.
مجری «هوش برتر» درباره تمرینات خودش هم اظهار داشت: زمانیکه من وارد اتاق تمرین می شدم شاید در بسیاری از بازی ها بد بودم و هم اکنون در بعضی مراحل رکورد دارم شاید اگر مجال آن باشد با شرکت کننده ها رقابت کنم و کل بیندازیم تا ببینیم چه کسی می برد.
وی به فشار کاری برای ضبط نوروزی برنامه اشاره و بیان نمود: روزی ۸ تا ۱۰ ساعت ضبط داشتیم تا برنامه را به نوروز برسانیم.
مجری «هوش» برتر در انتها درباره جذابیت های این فصل اظهار داشت: مسابقه هوش برتر در فصل قبل به علت اجرای خوب افشین زی نوری و شرکت کننده هایش جزو مسابقه های پربیننده تلویزیون بوده است اما در این فصل به این علت که بازی ها بیشتر به سمت گیم رفته و بازی هایی است که بیننده امکان دارد مشابه آنها را دیده یا انجام داده باشد، همذات پنداری برای آنها بوجود می آورد. بنابراین فکر می کنم این فصل جالب و جذاب خواهد شد.


منبع:

1400/01/16
19:55:37
0.0 / 5
749
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است