معرفی شهدای قرآنی

معرفی شهدای قرآنی مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران «مسابقه تفسیر از سوره های قدر و مؤمنون»، «پویش مردمی بهار قرآن با شهدا»، «گلشن وحی محفل انس با قرآن»، «معرفی شهدای قرآنی» و پخش قرائت قاریان شهید، جانباز و آزاده را از مهم ترین برنامه های اداره امور قرآنی اداره کل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران در ماه مبارک رمضان اعلام نمود.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، اسکندر یارنسب با اشاره به اینکه بزرگترین معجزه دین ما کلام و کتاب خدا یعنی قرآن مجید است، عنوان کرد: خداوند متعال این کلام نورانی را در ماه مبارک رمضان و در شب قدر بر وجود نازنین پیامبر مکرم اسلام(ص) نازل کرده است، تا چراغ راهنمایی زندگی بشر و همه انسان ها در همه زمان ها و مکان ها باشد؛ پس تدبر و تعمق در مفاهیم و مضامین بلند و آسمانی قرآن، قرائت و تلاوت آن و همین طور سرلوحه قرار دادن آموزه های قرآنی در زندگی فردی و اجتماعی از سفارش ها، تأکیدات وارده در آیات، روایات و سیره معصومین(ع) است که در ماه مبارک رمضان از تأکیدات و ثواب مضاعفی برخوردارست.
مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: به همین دلیل «مسابقه سراسری تفسیر سوره های قدر و مؤمنون» بین جامعه هدف در قالب ۲۳ سوال و در دو مرحله استانی و ملی برگزار می شود؛ که در مرحله استانی از هر 100 نفر ایثارگری که به همه سوالات جواب صحیح داده باشند، 2 نفر به قید قرعه انتخاب (در هر استان حداقل 2 و حداکثر ۱۴نفر) و در سطح ملی نیز از بین تمام کسانی که در همه استانها جواب صحیح داده باشند، ۲۳ نفر انتخاب شده و با اهدای جوایزی تقدیر می شوند. همین طور از سه استان که بیشترین شرکت کننده در مسابقه را داشته باشد، تقدیر خواهد شد.
یارنسب «پویش مردمی بهار قرآن با شهدا» را یکی دیگر از برنامه های اداره کل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران در ماه مبارک رمضان اعلام نمود و اضافه کرد: این پویش برای عموم افراد جامعه برگزار می گردد و هر نفر به نیابت از یک یا چند شهید، یک یا چند جزء یا کل ختم قرآن را انتخاب و در طول ماه مبارک تلاوت و ثواب آنرا به ارواح طیبه شهدا هدیه می کند. هموطنان عزیز جهت شرکت در این پویش مردمی و معنوی می توانند به آدرس https: //navideshahed.com/fa/news/503476 مراجعه کنند.
وی افزود: پس از ماه مبارک رمضان عملکرد ادارات کل استانی برمبنای تعداد افراد شرکت کننده در این پویش قرآنی و همین طور مسابقه؛ تفسیر، ارزیابی و استان های برتر معرفی خواهند شد.
مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران همین طور معرفی شهدای قرآنی، پخش قرائت قاریان شهید، جانباز و آزاده، انتشار وصایای شهدا با موضوع قرآن، نماز و روزه و انتشار وصایای شهدای قرآنی در صدا و سیما و شبکه های مجازی را از دیگر برنامه های این اداره کل در ماه مبارک رمضان اعلام نمود و اضافه کرد: برنامه «گلشن وحی» و «محفل انس با قرآن» در حسینیه های شهدا و محافل و مجالس قرآنی از دیگر برنامه های اداره امور قرآنی اداره کل امور فرهنگی و تبلیغات است که با رعایت دستورالعمل های ستاد ملی کرونا در بعضی استانها بصورت حضوری و در بعضی استانها بصورت مجازی برگزار می گردد.1400/01/28
15:23:30
0.0 / 5
556
تگهای خبر: برنامه , تبلیغات , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است