در نامه نماینده مدیران مسئول رسانه ها به رییس ستاد مقابله با كرونا تاكید شد

خبرنگاران را سریع تر واكسینه كنید!

خبرنگاران را سریع تر واكسینه كنید! نماینده مدیران مسئول رسانه ها در هیات نظارت بر مطبوعات و خبرگزاری ها، در نامه ای به وزیر بهداشت و درمان و رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا خواهان اولویت بخشیدن به خبرنگاران در دریافت واکسن کرونا بعد از کادر درمان، جانبازان و بیماران خاص شد.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، در نامه پدرام پاک آیین، نماینده مدیران مسئول رسانه ها به رئیس ستاد مقابله با کرونا بر ضرورت حضور روزانه خبرنگاران در محیط های سربسته از قبیل بیمارستان ها، نشست های خبری، همایش ها، نمایشگاه ها و حتی در اجتماعات مغایر با پروتکلهای بهداشتی با هدف هشداردهی به جامعه تاکید گردیده است.
متن نامه پاک آیین خطاب به دکتر نمکی به این شرح است:
«برادر گرامی، جناب آقای دکتر سعید نمکی
رئیس محترم ستاد ملی مقابله با کرونا
با سلام و آرزوی قبولی طاعات
در شرایطی به سر می بریم که ماه هاست پاندمی کرونا در صدر اخبار رسانه ها قرار دارد و بیشترین نشست های خبری از طرف مسئولان کادر درمان و حجم انبوهی از گزارش ها از محیط های بیمارستانی، بیماران مبتلا به کرونا و یا اجتماعات مغایر با دستورالعمل های بهداشتی تهیه می شود.
در چنین شرایطی بنا بر اعلام وزارت بهداشت، خبرنگاران با وجود جامعه آماری حدود ۱۰ هزار نفر برای دریافت واکسن کرونا در گروه سوم قرار دارند.
استحضار دارید که خبرنگاران و عکاسان خبری بنا به ضرورت تهیه محتوای رسانه ای در معرض تماس دائم با آحاد جامعه قرار می گیرند و عمدتاً در محیط های سربسته و در متن اجتماعات مانند نشست های خبری، نمایشگاه ها، همایش ها، اردوهای ورزشی، مراجع قضایی، پادگان ها، شهرداری ها و ادارات و حتی مراسم خاکسپاری چهره های مختلف که گاهی بر اثر کرونا درگذشته اند، حضور می یابند. علاوه بر این حرفه خبرنگاری، ماهیتی سیار و بسیار پرتحرک دارد؛ به نحوی که خبرنگار ناگزیر باید روزانه و حتی در روزهای تعطیل به چندین حوزه خبری سرکشی کرده و از افراد و محیط های مختلف کسب اطلاع کند. برای مثال یک خبرنگار اجتماعی که مکلف به انتقاد از اجتماعات مغایر با شیوه نامه های بهداشتی و هشدار به جامعه است، برای انعکاس اینگونه رویدادها ناچار به حضور در متن و بطن آنهاست. بارها در رسانه ملی مشاهده شده است که خبرنگاران با افراد بدون ماسک مصاحبه و از آنان انتقاد کرده یا از اجتماعات پرخطر و ناقض موازین بهداشتی گزارش های میدانی تهیه کرده اند؛ همچنان که برای مصاحبه با بیماران کرونائی یا کادر درمان ساعت ها در بیمارستان ها و حتی بخش مراقبت های ویژه به سر برده اند.
با وصف فوق خبرنگاران در میان صاحبان مشاغل بعد از کادر درمان، بیشترین سطح تماس را با آحاد و نفوس جامعه از یک سو و بیشترین الزام را به حضور در کانون های پرریسک مبتلاشدن به این بیماری دارند.
البته تردید نیست که خبرنگاران از حیث اولویت دریافت واکسن بعد از کادر درمان، جانبازان و بیماران خاص قرار می گیرند، اما گنجاندن آنها در گروه شغلی سوم باتوجه به ماموریت های پرریسک و جامعه کم شمار این صنف منصفانه به نظر نمی رسد.
بدین جهت پیشنهاد می شود خبرنگاران برای دریافت واکسن کرونا در اولویت ضروری و همزمان با گروه دوم قرار گیرند تا با حفظ ایمنی خود و منابع خبری شان به ایفای وظیفه اطلاع رسانی مبادرت ورزند.
پدرام پاک آیین
نماینده مدیران مسئول رسانه ها در هیات نظارت بر مطبوعات و خبرگزاری ها»1400/02/18
10:26:20
0.0 / 5
475
تگهای خبر: شهرداری , نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است