یك میلیارد دلار اثری هنری چوب حراج می خورد

یك میلیارد دلار اثری هنری چوب حراج می خورد کریستیز و ساتبیز طی مجموعه حراج های بهاره خود آثار هنری به ارزش بیش از یک میلیارد دلار را به فروش خواهند گذاشت.


به گزارش هنر شهر به نقل از وال استریت ژورنال، کریستیز و ساتبیز که مهم ترین خانه های حراج نیویورک محسوب می شوند، در جریان سری حراجی های خود که از روز پنجشنبه شروع می شود، آثار هنری به ارزش بیش از یک میلیارد دلار را بوسیله مجازی و حضوری به فروش می گذارند.
حراجی ساتبیز اعلام کرد، برای اولین بار بعد از همه گیری ویروس کرونا، اجازه حضور محدود و حضوری را در حراج نیویورک فراهم نموده که شامل حضور حداقل ۵۰ نفر از مجموعه داران و خریداران اصلی در حراج روز چهارشنبه (۱۲ می) خواهد بود، اما حراجی کریستیز همچنان بصورت مجازی به فروش آثار هنری اقدام خواهدنمود.
حراجی های بهاره آثار هنری در نیویورک سال قبل به سبب همه گیری ویروس کرونا برگزار نشد و تنها یک حراجی با حضور همه آثار در اواسط تابستان انجام شد و در حراجی های پائیز نیز برخی آثار مهم هم زیر قیمت برآورد اولیه چوب حراج خوردند.
پیش بینی می شود حراجی های هنری نیویورک امسال به فروش یک میلیارد دلاری دست یابند؛ در صورتیکه این در سال ۲۰۱۹ مجموع فروش حراجی های بهاره کریستیز و ساتبیز نیویورک فروش ۱.۸ میلیارد دلاری را ثبت کرده بود.
«بانی برنان» مدیر حراجی کریستیز آمریکا با بیان این که افراد به تدریج احساس راحتی بیشتری برای خرید آثار هنری بدون مشاهده اولیه پیدا کرده اند اظهار داشت که بیش از ۷۰ درصد آثار در حاراجی های لندن که دو ماه پیش انجام شد به این شکل به فروش رفت.
حراجی فیلیپس نیز حراج هنری خودرا تا اواخر ماه ژوئن به تعویق انداخته تا نیازی به رویارویی همزمان با رقبای قدرتمند خود نداشته باشد و برمبنای اعلام مدیران این حراجی، آنها این تصمیم را باتوجه به روند فروش نزولی در سالهای قبل گرفته اند.
ساتبیز نقاشی «برکه نیلوفر آبی» اثر «کلود مونه» را با قیمت ۴۰ میلیون دلار به فروش گذاشته است؛ در صورتیکه همین اثر ۱۷ سال پیش در این حراجی ۱۶.۸ میلیون دلار فروخته شده بود و از آن زمان تا کنون چند بار دست به دست شده است. از طرف دیگر کریستیز یکی دیگر از آثار «مونه» را با عنوان «پل واترلو» به قیمت ۳۵ میلیون دلار برای فروش قرار داده است.
نقاشی «زنی نشسته در کنار پنجره» از «پابلو پیکاسو» از طرف کریستیز به قیمت ۵۵ میلیون دلار برای فروش گذشته شده است؛ در صورتیکه در سال ۲۰۱۳ به قیمت ۴۴.۷ میلیون دلار فروخته شده بود. از سویی دیگر حراجی ساتبیز یکی اثر دیگر از آثار «پیکاسو» با عنوان «زنی نشسته در لباس سبز» را با قیمت اولیه ۱۴ میلیون دلار عرضه خواهدنمود.
تابلوی «طبیعت بی جان: سیب ها و گلابی ها» اثر «پل سزان» نقاش معروف فرانسوی نیز از طرف ساتبیز با قیمت اولیه ۲۵ میلیون دلار چوب حراج می خورد.

1400/02/20
23:52:26
0.0 / 5
274
تگهای خبر: جشن , فروش , نقاشی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است