سردار حق طلب:

شهدا به تمام ملت ایران اختصاص دارند

شهدا به تمام ملت ایران اختصاص دارند مسئول سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه اظهار داشت: در دفاع مقدس تمام ادیان، مذاهب و جریان های سیاسی نقش داشته اند و به خاطر همین است که وقتی یادواره شهدایی برگزار می گردد از تمام گروه ها در آن شرکت می کنند چونکه شهدا برای یک قشر خاص و مختص یک نهاد و سازمان نیست و متعلق به تمام ملت ایران است.به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، جلسه ستاد ملی کنگره شهدای ملی استان زنجان با حضور سردار احمد حق طلب مسئول حفظ آثار سپاه و مسئولان عالی رتبه استانی در دفتر امام جمعه زنجان اجرا شد. سردار احمد حق طلب، مسئول سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کشور توضیح داد: رهبر معظم انقلاب، حیات انقلاب اسلامی را مدیون دفاع مقدس می دانند و از آن بعنوان یک واقعه باارزش یاد می کنند.


وی اشاره کرد: همه ما یک وظایفی در قبال شهدا داریم و برگزاری یادواره ها و کنگره ها قسمتی از آنها است. خوشبختانه ۲۸ استان کنگره ملی شهدا را به خوبی برگزار کرده اند و به زودی هم شاهد برگزاری کنگره ملی شهدای استان زنجان خواهیم بود. وقتی می گوییم «کنگره ملی» یعنی این که باید یک کنگره ای در شأن و منزلت سطح ملی اجرا شود چونکه در زمان اجلاسیه، بطور مستقیم برنامه های کنگره شهدا از شبکه های سراسری پخش خواهند شد و تمام ملت ایران نظاره گر این برنامه ها خواهند بود.

مسئول سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه با تاکید بر این که هیچ کاری به اندازه حوزه دفاع مقدس در جامعه موثر نیست، اظهار داشت: در دفاع مقدس تمام ادیان، مذاهب و جریان های سیاسی نقش داشته اند و به خاطر همین است که وقتی یادواره شهدایی برگزار می گردد از تمام گروه ها در آن شرکت می کنند چونکه شهدا برای یک قشر خاص و مختص یک نهاد و سازمان نیست و متعلق به تمام ملت ایران است.

ایشان سپس با اعلان اینکه پیش از برگزاری کنگره، اعضای ستاد کنگره استان به دیدار مقام معظم رهبری مشرف خواهند شد، ابراز کرد: جلسات شهدا تنها جلساتی هستند که رهبر معظم انقلاب در دوران کرونائی راضی به برگزاری آن هستند و این نشان دهنده عشق رهبر معظم انقلاب به حوزه دفاع مقدس و شهدا است.

سردار حق طلب اشاره کرد: حضرت آقا تاکید فرمود: ه اند که کنگره های شهدا نباید تبدیل به محل عزای باشکوه شود؛ در کنگره ها باید به آثار و تولیدات فاخر در حوزه دفاع مقدس بها داده شود و باید جنس آن با یادواره های شهدا فرق داشته باشد. به عبارتی دیگر باید جوانان و نوجوانان را با فرهنگ دفاع مقدس پیوند دهیم.

او در آخر با تقدیر از سپاه انصارالمهدی (عج) در حوزه ارائه خدمات محرومیت زدایی در جامعه اظهار داشت: کارهای خوبی از طرف سپاه استان در امتداد سرپرستی ایتام، رزمایش کمک های مومنانه و آزادسازی زندانیان صورت گرفته و امیدواریم تا برگزاری اجلاسیه کنگره این خدمات ادامه دار باشد.

در بخش دیگر این شنست سردار جهانبخش کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان بیان کرد: از اواسط سال قبل دبیرخانه کنگره ۳۵۳۵ شهید استان فعال شده و انصافا زحمات زیادی در این راستا کشیده شده است. همین طور کمیته ها کنگره مشخص و به روسا و دبیران کمیته ها حکم مسئولیت داده شده است.

وی اشاره کرد: رزمندگان زنجانی حضور پررنگی را در دوران دفاع مقدس داشته اند و در همه عملیات های مهم جزء خط شکنان بوده اند. رزمندگان به شکل عاشورایی از خاک و وطن کشورمان محافظت کردند و به مفهوم واقعی امنیت امروزمان را مدیون آنها هستیم. وقایع دفاع مقدس حداقل ۸۰۰ سال باید کشور را تغذیه معنوی کند و برگزاری کنگره های شهدا دقیقا در همین راستا طراحی شده اند.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به این که چند ماهی بیشتر به برگزاری کنگره شهدای استان زنجان باقی نمانده است، اظهار داشت: کمیته ها فعال تر شده و فضاسازی شهر زنجان به خوبی انجام می شود؛ به عبارتی دیگر شهر زنجان خودرا برای برگزاری کنگره ملی شهدای استان زنجان آماده می کند و رنگ و بوی دفاع مقدسی به خود می گیرد.

وی ادامه داد: تکمیل کردن آرشیو آثار شهدا، نصب بنر، چاپ کتاب و تاریخ های شفاهی، مصاحبه با رزمندگان و دیدار با خانواده های شهدا تنها قسمتی از اقدامات دبیرخانه کنگره شهدا در این ایام بوده و اساسا تا زمان برگزاری کنگره برنامه های ویژه ای خواهند داشت. تولید سریال شهید مجید شهریاری و همین طور فیلمبرداری قسمتی از سریال شهید باکری که در زنجان صورت گرفت قسمتی از اقدامات فرهنگی سپاه استان شمرده می شود.


در ادامه جلسه فتح الله حقیقی استاندار زنجان با اشاره به این که با قدرت کنگره شهدا را برگزار خواهیم کرد، اظهار داشت: به تمام کمیته ها و دستگاه های اجرائی فرمان داده شده که در حوزه برگزاری کنگره فعال تر باشند و بیشتر پای کار بیایند. خوشبختانه همکاری استانداری با سپاه انصارالمهدی (عج) قابل قبول است و امیدواریم یک کنگره در شان و منزلت ملی برگزار نماییم.

در آخر جلسه آیت الله علی خاتمی امام جمعه زنجان با تاکید بر این که باید با قدرت کنگره شهدا را برگزار نماییم، اظهار داشت: مردم استان زنجان نقش پررنگی در دفاع مقدس داشته اند. جمعیت استان زنجان در زمان جنگ حدود ۶۰۰ هزار نفر بوده که از این تعداد بیش از ۳ هزار نفر به شهادت رسیده اند.

وی با اعلان اینکه کار برای شهدا اجر و پاداش اخروی را به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: هر فرد و شخصی که می تواند برای برگزاری کنگره مثمر ثمر باشد باید پای کار بیاید و اساسا خداوند متعال و شهدا اجر آنها را خواهند داد.
1400/03/11
22:58:39
0.0 / 5
535
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است