به كارگردانی رضا بهرامی؛

تیزر سگك منتشر گردید

تیزر سگك منتشر گردید به گزارش هنر شهر تیزر نمایش سگک که تا ۲۸ خرداد ماه در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه است، منتشر گردید.


دریافت 6 MB
به گزارش هنر شهر به نقل از مهر، نمایش «سگک» نوشته کهبد تاراج و کارگردانی رضا بهرامی این روزها در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه است.
در آستانه آخرین هفته اجرای این نمایش تیزر آن هم انتشار یافته است.
«سگک» برگزیده هفدهمین جشنواره تئاتر «مقاومت» و روایتگر زندگی شهید شاهرخ ضرغام از دوران کودکی تا شهادت است. در این نمایش (به ترتیب ورود به صحنه) تینو صالحی مرجان قمری محمدرضا ایمانیان سهیل ملکی، حسن تدینی، فهیمه معین، لبخند بدیعی، عرفان پورمحمدی، آبتین حاتمی به ایفای نقش می پردازند.
بهرامی پیش از این در گفتگو با خبرنگار مهر درباره خصوصیت های شهید ضرغام بیان کرده بود: شاهرخ ضرغام قبل از انقلاب به جاهل مابی و الواتی معروف بود اما خوی پهلوانی داشته و کشتی گیر هم بوده است. وی در اوایل انقلاب و پس از آشنایی با امام خمینی (ره) به ایشان ارادت ویژه ای پیدا کرده و در رکاب امام (ره) قرار می گیرد و حتی به این علت لقب «حر انقلاب» را به او می دهند.
بهرامی افزوده بود: ضرغام با آغاز جنگ تحمیلی به جبهه می رود و در آنجا گروهی را متشکل از افرادی شبیه به خودش، تشکیل می دهد اما متاسفانه در عملیات پاک سازی جاده آبادان-ماهشهر گلوله تیربار تانک به سینه اش خورده و شهید می شود و بعثی ها سر وی را از تنش جدا می کنند و پیکر بدون سر او را در تلویزیون عراق به نمایش می گذارند و عنوان می کنند که بالاخره «جلاد حکومت ایران» را کشته اند. پیکر این شهید هیچ گاه پیدا نشد و همچنان مفقودالاثر است.
در خلاصه داستان این نمایش آمده است: شاهرخ ضرغام پشت علامت طیب گم می شود … و مادرش هنوز منتظر است.
«سگک» تا ۲۸ خردادماه ساعت ۲۰ در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می رود.


منبع:

1400/03/20
12:33:29
0.0 / 5
314
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است