گیتی قاسمی با مهر مطرح كرد؛

كمدین هایی كه از بازگشت به نقش های كمدی می ترسند

كمدین هایی كه از بازگشت به نقش های كمدی می ترسند هنر شهر: گیتی قاسمی بازیگر فصل دوم سریال تلویزیونی زیرخاکی درباره تجربه حضورش در این سریال و استفاده از لهجه لری برای ایفای یک نقش کمدی گفت.گیتی قاسمی بازیگر فصل دوم سریال «زیرخاکی» که بتازگی از شبکه یک پخش گردید، درباره حضورش در این سریال به خبرنگار مهر اظهار داشت: در این سریال کارگردان دست روی موضوعی گذاشت که به لحاظ قصه و نوستالژی مردم دوست داشتند و برای همین مورد توجه قرار گرفت.
وی افزود: این پیشنهاد برای من جذاب بود و دستم برای خلاقیت و بداهه باز بود و هدایت کارگردانی هم بسیار عالی بود.
قاسمی درباره بداهه پردازی هایش در ایفای این نقش توضیح داد: ما فیلمنامه ای بعنوان پایه کار داشتیم و می دانستیم چه اتفاقاتی رخ می دهد و بداهه هایی برای لهجه و اصطلاحاتی هم داشتیم و برخی اصطلاحات را هم با آقای سامان به اشتراک می رسیدیم. آقای سامان دست ما را باز گذاشته بود و چون من اطلاعاتی از لهجه لری داشتم که کمک کننده بود آقای سامان اجازه می داد از آنها استفاده کنم.
از احتمال بازخوردهای منفی نسبت به لهجه لری، نگران بودیم
وی درباره استفاده از لهجه لری که برخلاف برخی سریال ها بازخورد منفی نداشت، اظهار داشت: پدر و مادر من لر هستند و خودم هم در این منطقه متولد شدم و با این زبان آشنایی کامل داشتم. البته یکی از نگرانی های ما این بود که بازخورد منفی داشته باشد اما کوشیدیم هوشمندانه و با احترام به مردم لر کار نماییم. در همه جا باید این را رعایت کرد که با احترام و هوشمندی به قوم مورد نظر کار شود از طرفی خود اقوام هم باید این پذیرش را داشته باشند که لهجه آنها می تواند شخصیت منفی و مثبت داشته باشد. البته فکر می کنم در کشور ما بیشتر باید جانب احتیاط را گرفت و مردم ما حساس تر هستند.
بازیگر «زیرخاکی» درباره اصطلاحات لری نیز عنوان کرد: این اصطلاحات قدیمی است و توسط قدیمی ها استفاده می شود البته من آنها را می دانستم و از مادرم و مادربزرگم شنیده بودم. ما خواستیم با یک تیر دو نشان بزنیم هم اطلاعات بدهیم و این اصطلاحات را معرفی نماییم و هم بواسطه کاراکتر پریچهر آنها را ترجمه نماییم.
قاسمی با اشاره به بازخوردها بیان کرد: مردم مرا در فضای مجازی مخاطب قرار می دهند و اصطلاحات لری را تشریح و تعریف می کنند. بارها شده است وقتی بیرون رفته ام مردم آنها را به کار می برند و با من شوخی می کنند.
وی افزود: لرها افراد صادق و ساده ای هستند، در همین مدت هم بسیاری در شبکه های مجازی نظر می دادند و می گفتند پرچم لرها بالا رفت. ما هم کاراکتر را یک زن باهوش گرفتیم که دایره المعارف لری به کار می برد و همین موجب اقبال مخاطب شد.
نقشم در زیرخاکی بیشتر دیده شد
قاسمی که قبل از این در سریال های تلویزیون همچون «کامیون» و «رستگاران» به ایفای نقش پرداخته است درباره دیده شدنش در سریال جدید خود اظهار داشت: من در سریال های مختلفی بوده ام و پیش از «زیرخاکی» در «چک برگشتی» هم حضور پررنگ تری داشتم اما خدا را شکر نقشم در «زیرخاکی» خیلی بیشتر دیده شد.
وی درباره حضور در آثار ملودرام و کمدی عنوان کرد: خدا را شکر به تعادلی در بازیگری می رسم و یک خط در بین هم کار جدی و تلخ و هم کمدی بازی کرده ام. بازیگر همین را می خواهد که هم تراژدی و ملودرام و هم کمدی بازی کند. این تقسیم بندی بازیگر و خلاقیت او را به چالش می کشد. ما بازیگرانی داشته ایم که سال ها کمدی کار کرده اند اما پس از حضور در ملودرام و موفقیتی که نشان داده اند حتی می ترسند به کمدی باردیگر بازگردند. بازیگر اگر استعداد و توانایی داشته باشد می تواند در هر دو درخشان باشد. خیلی بازیگران جدی هم می شناسم که از کمدی می ترسند و نگرانند که این نقش روی آنها بماند.
وی درباره همبازی بودن با ژاله صامتی عنوان کرد: ژاله صامتی پارتنر بی نظیر و فرد بسیار باهوشی است. صحنه هایی که با هم داشتیم موقعیت های خنده داری بود و ما در پشت صحنه خیلی می خندیدیم و حتی نمی توانستیم جلوی خنده خودرا بگیریم. او از بازیگرانی است که هر چه به اوج می رسد من بیشتر فکر می کنم حقش است.
قاسمی درباره دیگر عوامل سریال نیز اظهار داشت: رضا نصیری نیا بعنوان تهیه کننده اهتمام می کرد همه مقدمات را فراهم آورد و ما تمام تمرکز خودرا فقط روی بازیگری گذاشته بودیم. آقای سامان بسیار دست شما را باز می گذاشت. پژمان جمشیدی هم عالی بود و ذوق او برای خوب بازی کردن باقی بازیگران را هم به وجد می آورد. فکر می کنم از خردسال تا بازیگران پیشکسوت که یکی دو سکانس در کار بیشتر نداشتند همه بی نظیر بودند.
کار در زمان کرونا استرس دارد
وی درباره سختی های کار در وضعیت کرونا نیز توضیح داد: سرمای هوا مرا اذیت کرد چون از سرما فراری ام که البته آن هم به گرمی وجود تیم رفع می شد. کار در زمان کرونا هم استرس دارد، من چون فرزند دارم دائم نگران بودم ناقل نباشم البته سر صحنه پزشک داشتیم و همیشه همه چک می شدند.
بازیگر فیلم های «جان دار» و «متری شیش و نیم» درباره حضورش در سینما و تلویزیون و تلاشی که برای بازیگری دارد اظهار داشت: برای کارهایی که در سینما داشتم خیلی تلاش کردم و حتی فکر می کنم به نصف حق خود در سینما نرسیدم. خدا را شکر اگر حتی یک سکانس بازی کرده ام کسی نگفته است همه وجودت را نگذاشته ای یا بد بازی کرده ای. هر کاری بازی می کنم با خود می گویم این آخرین پلان توست و شاید پس از این دیگر زنده نباشی و سرمایه من همین پلان هایی است که من برای آنها انرژی گذاشتم و هر یک موجب شد به آثار بعدی دعوت شوم و حتی فکر می کنم پس از این هم به کارهای باارزش زیادی دعوت می شوم.
وی در آخر به دیده شدن در تلویزیون اشاره و بیان کرد: زیرخاکی نخستین همکاری من با جلیل سامان بود که یک فرصت و شانس بود. سریالی که از تلویزیون پخش می شود نقش بسیاری در محبوبیت یک هنرمند دارد به همان اندازه که می تواند در صورت خوب نبودن نقش منفی داشته باشد و «زیرخاکی» کمک کرد مردم بیشتر مرا بشناسند.


منبع:

1400/04/01
11:02:40
0.0 / 5
306
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است