بازار هنر به رونق قبل از كرونا بازگشت

بازار هنر به رونق قبل از كرونا بازگشت هنر شهر: آمار و ارقام نشان میدهد وضعیت فروش آثار هنری در حراجی ها بار دیگر به شرایط قبل از همه گیری کرونا بازگشته است.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، برمبنای آمار و ارقامی که توسط «پای اکس»(Pi-eX)، کمپانی تحقیقاتی بازار هنر ارائه شده است، می توان نتیجه گرفت فروش در حراجی ها بعد از گذشت یک سال آشفته به وضعیت قبل از شیوع ویروس کرونا بازگشته است.
آمار و ارقام مربوط به سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ نشان میدهد بازار هنر به رونق سابق بازگشته است. بر طبق این آمار، سه حراجی بزرگ و مطرح جهان یعنی کریستیز، ساتبیز و فیلیپس در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ یعنی بین آوریل تا ژوئن با ۴۰۵ درصد افزایش فروش به نسبت سال قبل مواجه گشته اند.
تحقیقات نشان می دهند این حراجی ها در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ حدود ۹۰۰۰ میلیون دلار سود داشتند؛ این درحالی است که این آمار در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ به ۴.۶ میلیارد دلار رسیده است. در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ این حراجی ها در حقیقت بدترین وضعیت را از زمان بحران اقتصادی ۲۰۰۸ تجربه کردند.
اما حالا وضعیت تغییر کرده است. رونقی که در بازار آسیا شکل گرفت، بازار هنر را به شرایط قبل از کرونا بازگردانده است. آمار فروش در چین افزایش یافت تا فروش با ۶۹ درصد نسبت به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ افزایش پیدا کند.
با این وجود وضعیت در ایالات متحده آمریکا این چنین نیست و آمار فروش نسبت به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ کاهش نیز داشته است.
کریستیز در گزارشی اعلام نمود در مورد شش ماهه نخست سال ۲۰۱۹، خریداران آسیایی ۳۹ درصد از فروش در بخش آثار هنرهای زیبا و لوکس را به خود اختصاص دادند. فیلیپس نیز از افزایش تقاضا در این منطقه آگاهی داد.منبع:

1400/05/04
21:05:45
0.0 / 5
149
تگهای خبر: فروش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است