سفارش سید آزادگان درباره برگزاری مراسم محرم

سفارش سید آزادگان درباره برگزاری مراسم محرم هنر شهر: « باید کار خوب انجام دادن را بعنوان یک وظیفه بدانند و اگر خوبی کردید انتظار خوبی متقابل را نداشته باشید. خوبی کنید، بااینکه ممکنست در مقابل، بدی ببینید و با تکرار و استمرار خوبی و کار خوب است که زندگی، بنای محکمی پیدا می کند و خوب عمل کردن اثر خودرا خواهد گذاشت.»به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، مرحوم سید علی اکبر ابوترابی فرد در سخنانی محرمانه در بین آزادگان می گوید: «برادران عزیز! ما اساس کار را با دفاع از حقوق مردم و رسیدن به یک صلح نهایی شروع کردیم و امروز در جهت ادامه این عقیده، شما باید صبر را پیشه خود کنید همانطور که در گذشته بوده است و اگر ما صبر و امید را از دست بدهیم تمام زحماتی که در گذشته کشیده ایم بی ثمر خواهد ماند و این امری است که در جلوی دید مردم ایران خواهد بود. آنها از ما انتظار صبر دارند؛ همانطور که در گذشته صبور بوده ایم. آنها از سختی های ما باخبر هستند.

تحمل سختی های گذشته ما مانند کار کشاورزی است که در زمستان انجام گرفته و الآن بهار است و انتظار کشت خودرا داریم. سختی های زمستان گذشته است و وعده بهار در پیش است و امیدوار که این بهار برای اسرا و بشریت سرشار از نعمت باشد. بجای بی ثمر بودن بکوشیم تا دارای اندیشه های مثبت و کارساز باشیم و لازم است که مستقیماً به فکر یکدیگر باشیم و بر ما است که هم اکنون خدمات خودمان را به برادران اسیرمان و در آینده به مردم ایران تقدیم داریم و این بسیار مهمست که هرگونه خدمتی که از ما ساخته است برای برادرانمان انجام دهیم.

برادران باید کار خوب انجام دادن را بعنوان یک وظیفه بدانند و اگر خوبی کردید انتظار خوبی متقابل را نداشته باشید. خوبی کنید، بااینکه ممکنست در مقابل، بدی ببینید و با تکرار و استمرار خوبی و کار خوب است که زندگی، بنای محکمی پیدا می کند و خوب عمل کردن اثر خودرا خواهد گذاشت، همان طوری که استمرار آب، سنگ را سوراخ خواهدنمود. اگر ما به فکر یکدیگر باشیم موقعیت را به بهترین شکل درخواهیم آورد و برعکس با سهل انگاری، این موقعیت را ازدست خواهیم داد.

فکرهای بیهوده و نابه جا و بی مورد یا افکاری که در جهت اصلاح نباشد، مانند حرکت در شن زار است که هر چه بیش تر حرکت نماییم، بیش تر فرو خواهیم رفت و در جا خواهیم زد. برای دور ماندن از افکار بیهوده به وظیفه خطیرمان در جامعه و خدماتی که باید در آینده به مردم داشته باشیم، فکر نماییم و در هر حال، حاضر در خدمت برادرانمان باشیم. با داشتن چنین فکری است که ما مثبت خواهیم بود و در این شرایط فعلی زندگی بهتری خواهیم داشت و برای روز آزادی، آماده و مهیا می باشیم و آن هایی که با ایجاد مشکلات موجب ناراحتی و فشار برای خود شوند، در موقع رفتن و تعویض، تأسف خواهند خورد.

درباره ایام محرم و عاشورا باید بدانید که در کل، مجموعه ای از دستورات اسلامی وجود دارد که اجبار و دستور است و بعضی دیگر الزامی نیست و هر کس باید بداند که عاشورا و مراسم آن برای به وجود آوردن یک روحیهٔ خوب و در نهایت احیای روحیه معنوی در انسان است که این مراسم را باید برحسب اقتضای محیط انجام دهیم و جهان آزاد، با محیط اسارت هم فرق دارد و می توانیم این مراسم رابه شکل کوچک تری برگزار نماییم؛ برای اینکه مهم تر از همه چیز برای ما رفاه جامعه در اسارت می باشد که می توانیم بیش ترین استفاده را از آرامش و عدم کشمکش و تشنج ببریم و با تثبیت آرامشِ اردوگاه، خودرا برای روز تعویض که ان شاءالله نزدیک است، آماده نماییم و همیشه شرایط محیط را در نظر بگیریم و به این مسأله توجه داشته باشیم که هیچ کس حق ابراز وجود و منیت ندارد که بگوید دوست دارم و می خواهم این کار را انجام بدهم.

اسارت شانس همکاری و همیاری با دیگران را به شما می دهد. اگر این شانس را از دست بدهید در آخر اسارت، تأسف خواهید خورد.

باید بدانیم که حتی در اسارت شانس رشد کردن وجود دارد و مطمئن باشید که حتما لحظه آزادی را که خداوند برای ما مقدر کرده است، فرا خواهد رسید و امیدواریم که این لحظه هرچه سریعتر فرا رسد. ان شاءالله! خدا نگه دار همه تان!

منبع: «منشور پاکی و خدمتگزاری، صفحات ۱۱۶۷ -۱۱۶۹ »

منبع:

1400/05/10
13:00:15
0.0 / 5
140
تگهای خبر: خدمات , رفاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است