مرمت مجسمه های کاخ سعدآباد

مرمت مجسمه های کاخ سعدآباد معاون اجرایی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد از مرمت مجسمه های این مجموعه اطلاع داد.


محمدابراهیم لاریجانی به ایسنا اظهار داشت: مرمت هفت مجسمه در مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدآباد از مردادماه شروع شده و پروژه رو به پایان است.
او اظهار نمود: بعد از سال ها توفیق شد از محل صرفه جویی در بعضی از پروژه های عمرانی و مرمتی، مبالغی را برای مبحث مرمت مجسمه های مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد اختصاص دهیم. این مجسمه ها، شامل آثار ورودی کاخ موزه ها و محوطه است، مانند مجسمه آرش کمانگیر مقابل کاخ ملت یا مجسمه شیرهای سنگی که کار استاد ارژنگ بوده یا مسجمه ابوالهول که در ورودی کاخ یادمان ریاست جمهوری قرار گرفته است.
وی ادامه داد: مجسمه هایی که نیازمند مرمت، بازسازی و بهبود وضعیت شرایط نگهداری بودند توسط یکی از استادکاران ماهر که در زمینه مرمت آثار و همینطور ساخت مجسمه تبحر دارد و به همت دفتر فنی و یا نظارت کارگاه مرمت این مجموعه و تحت نظارت معاونت اجرایی سعدآباد در حال اجرا می باشد.


به قول لاریجانی، مرمت این مجسمه ها به استاد "اسماعیل رضا محمدی" سپرده شده است. محمدی متولد سال ۱۳۳۳ بوده و دارای کارشناسی مجسمه سازی از دانشگاه هنر و کارشناسی ارشد تولیدات فرهنگی و هنری از سازمان میراث فرهنگی است. همچون سوابق او میتوان به ۴۰ سال تجربه کاری هنری، بنیانگذاری هنر مولاژ در میراث فرهنگی و مدیریت سه موزه در تهران به مدت ۱۰ سال اشاره نمود.
منبع:

1400/06/12
14:19:47
0.0 / 5
212
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است