سعید سعدی :

شرایط سینما بدتر می شود

شرایط سینما بدتر می شود هنر شهر: سعید سعدی تهیه کننده سینما که بتازگی فیلم سینمایی گیسوم را روانه پرده سینماها کرده معتقد می باشد شرایط سینما در آینده بدتر از شرایط فعلی خواهد شد.سعید سعدی تهیه کننده سینما در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تازه ترین کارهای خود اظهار داشت: هم اکنون بیشتر در تلویزیون مشغول هستم و بتازگی فیلم «گیسوم» را هم روانه اکران سینماها کرده ایم. برای فیلم «سزار برمی گردد» به کارگردانی امیر پوروزیری هم بتازگی درخواست پروانه ساخت کرده ام. اگر پروانه ساخت این فیلم صادر شود در اولویت برنامه های تولید امسال مان قرار دارد.
تهیه کننده فیلم «گیسوم» درباره اکران این فیلم سینمایی در وضعیت فعلی سینماها هم اظهار داشت: با توجه به این که شرایط سینماها در هر صورت ایده آل نیست، سرمایه گذاران فیلم به این نتیجه رسیدند که زودتر تکلیف این فیلم در اکران مشخص شود. در نشست هایی که داشتیم به این جمع بندی رسیدیم که فیلم را اکران نماییم و بعد آنرا در پلت فرم ها عرضه نماییم.
وی درباره وضعیت فروش فیلم هم توضیح داد: طبیعتاً فروش فیلم در وضعیت فعلی فروشی نیست که برای ما راضی کننده باشد. تلاش می نماییم تا فیلم مخاطب بیشتری هم داشته باشد اما معین نیست تا چه حدودی موفق باشیم. در مجموع شرایط، شرایط خوبی نیست و ما بر طبق تعهدی که داریم مجبور به تن دادن به این شرایط هستیم. چند کار بلاتکلیف دیگر هم داریم که وضعیت اکران آنها معین نیست و نمی دانیم چه سرنوشتی پیدا می کند. این فیلم هم به سبب فشار سرمایه گذار به اکران رسیده است.
این تهیه کننده سینما درباره ترافیک فیلم های مانده در صف اکران هم بیان کرد: واقعاً شرایط مشخص نیست چگونه خواهد شد و معین نیست این فیلم ها دیگر بتوانند رنگ پرده را به خود ببینند. شرایط در آینده آنقدر بد خواهد بود که نمی توان تصوری برای اکران برخی فیلم ها داشت. فیلم هایی هستند که به سبب فضای طنزی که دارند طبیعتاً در نوبت های اولیه اکران قرار می گیرند و فیلم های بلاتکلیف تعداد بیشتری خواهند داشت که بعید است تا یکی دو سال آینده امید به اکران آنها باشد.
وی با اشاره به فیلم هایی که حاضر به اکران در این شرایط نمی شوند هم اظهار نمود: خوابیدن طولانی پول یک ضرر است و شاید برای برخی این مسئله مهم نباشد. ارزش ریالی پول بصورت روزانه کاهش می یابد. اگر سال قبل ۱۰۰ تومان می توانستیم فروش نماییم، امسال همان ۱۰۰ تومان، شاید به اندازه ۱۰ تومان هم ارزشی نداشته باشد. بنا بر این به رغم آنکه شرایط نامساعد بود، احساس کردیم باید زودتر فیلم را اکران نماییم.
سعدی درباره اکران آنلاین هم توضیح داد: در بخش آنلاین هم همه فیلم ها اکران نمی گردد، صاحبان وی اودی ها هم برای خودشان تعاریفی دارند و در آن بخش هم بسیاری از آثار بلاتکلیف هستند. اگر برخی فیلم ها خودشان هم متقاضی اکران آنلاین باشند، معین نیست توسط صاحبان پلت فرم ها پذیرفته شوند. در مجموع شرایط فیلمسازی تغییر کرده است و روی هیچ بخشی نمی توان حساب باز کرد. گاهی به سبب پیشنهاد مبالغ اندک توسط صاحبان وی اودی ها حاضریم فیلم را به آتش بکشیم اما با این مبالغ به نمایش نگذاریم.
وی درباره ادامه روند صدور پروانه ساخت و تولید فیلم با وجود بحران اکران اظهار داشت: هم اکنون شرایط تولید و توزیع در سینما تناسب ندارد. ولی دوستان ما که نمی توانند بی کار بنشینند تلاش می کنند تا حداقل موقعیت خودرا در عرصه تولید تثبیت کنند. تمام هم و غم گروهی از جوانان به ویژه کاراولی ها ورود به عرصه فیلمسازی است و در هر شرایطی تلاش می کنند خودشان را اثبات کنند.
این تهیه کننده در آخر مطرح کرد: هم اکنون شرایط نامساعد است و نمی توان هیچ صحبت قطعی درباره سیاست های حمایتی از سینما هم داشت. باید منتظر بمانیم تا با عبور از بحران کرونا ببینیم وضعیت اقتصاد سینما چگونه خواهد شد، آن زمان می توانیم درباره آینده سینما صحبت نماییم.


منبع:

1400/06/16
11:23:20
0.0 / 5
189
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است