در گزارش هنر شهر مطرح شد؛

خورشید کاروان به اجرا نرسید

خورشید کاروان به اجرا نرسید محمود فرهنگ با اشاره به این که سال جاری شرایط برای اجرای خورشید کاروان فراهم نشد از اجرای نمایشی با موضوع زندگی زنده یاد کریم اکبری مبارکه در روزهای فاطمیه آگاهی داد.محمود فرهنگ کارگردان نمایش «خورشید کاروان» که همه ساله در روزهای ماه صفر روی صحنه می رفت، درباره این که چرا این اثر نمایشی امسال به صحنه نرفت، به خبرنگار مهر اظهار داشت: سال جاری به دلیلی تعطیلی های اخیر کرونائی سالن های تئاتر بسته بودند و زمانی باز شدند که دیگر فرصت کافی برای تمرین و آماده سازی نمایش «خورشید کاروان» و اجرای آن در ماه صفر سال جاری را نداشتیم.
وی با اعلان اینکه خیلی دوست داشتیم امسال نیز «خورشید کاروان» را روی صحنه ببریم، تصریح کرد: سال قبل نیز به سبب شرایط کرونائی «خورشید کاروان» را در قالب نمایشنامه خوانی اجرا کردیم ولی امسال شرایط برای اجرا یا نمایشنامه خوانی مهیا نشد. برنامه ریزی های لازم را انجام می دهیم تا سال آینده «خورشید کاروان» را روی صحنه ببریم.
مدیر کانون تئاتر دینی اداره کل هنرهای نمایشی در ادامه سخنان خود درباره روند برگزاری یازدهمین دوره تئاتر صاحبدلان توضیح داد: امسال برگزاری تئاتر صاحبدلان در ۲ مرحله انجام می شود. قسمتی از کارهای تهران به همراه ۱۰ مجلس تعزیه در فضای باز مجموعه تئاتر شهر اجرا شدند. بخش دوم به اجرای ۱۲ نمایش خیابانی و ۲۰ نمایش صحنه ای در شهرستان های مختلف طی ۲ ماه آتی اختصاص دارد.
فرهنگ افزود: گروه ها درحال هماهنگی با سالن ها و تمرین و آماده سازی نمایش های خود هستند و زمان اجرای خودرا به ما اعلام می کنند تا ما جدول نهایی اجراهای شهرستان یازدهمین دوره تئاتر صاحبدلان را بسته و همه آثار طی ۲ ماه آتی اجرای عمومی داشته باشند.
وی با اشاره به استقبال مخاطبان از اجراهای یازدهمین دوره تئاتر صاحبدلان در فضای باز مجموعه تئاتر شهر، اظهار نمود: امسال یک نمایش صحنه ای داشتیم که در فضای باز تئاتر شهر و در نور روز اجرا شد که با استقبال مخاطبان همراه بود. این تجربه نشان داد که آثار صحنه ای با مضامین دینی که برای مخاطب جذابیت دارند می توانند با امکانات صوتی، با کمترین امکانات صحنه ای و در نور روز اجرا شوند. ما حتما در سال آینده از کارگردان ها خواهش می نماییم تا آثاری صحنه ای را برای اجرا مدنظر قرار دهند که امکان اجرا در روز و فضای باز را داشته باشند.
این کارگردان تئاتر در بخش پایانی سخنان خود از اجرای اثری نمایشی درباره زنده یاد کریم اکبری مبارکه آگاهی داد و اظهار داشت: این نمایش با بازی فرزند این هنرمند فقید در روزهای فاطمیه ابتدا در تماشاخانه سرو و پس از آن در زمینه هنری روی صحنه خواهد رفت. اجرای اینطور آثار اتفاق خوبی است برای اینکه نشان میدهد که ما هنرمندانی را که سال ها برای فرهنگ و هنر زحمت کشیدند فراموش نمی نماییم.

1400/07/15
21:09:58
0.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است