روزنامه های امروز گفته اند

واکسن هایی که سوزانده شدند!

واکسن هایی که سوزانده شدند! نگرانی بابت نوع جدید ویروس کرونا و واکسن هایی که در انگلیس دور انداخته شده اند، سوژه امروز روزنامه ها شده است.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، با اهمیت ترین عناوین روزنامه های جهان (دوشنبه ۸ آذر ماه) به روایت آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت ـ را در ادامه می خوانید:

درد ویروس تازهله رپوبلیکا روزنامه ایتالیایی با عنوان درشت سوغاتی از موزامبیک به ایتالیا رسید، از ویروس گونه تازه به نام اُمیکرون می گوید که واگیری آن سرعت گرفته است. امید به مردم است و واکسن، ماسک و فاصله اجتماعی.
واکسن هایی که دور انداخته شدسوت افشا و رسوایی را اتحادیه اروپا زد. در آخر سال میلادی در انبارهای یخی کشورهای دارا، یک میلیارد و دویست میلیون واکسن مصرف نشده است. در صورتیکه در کشورهای ندار تنها شش درصد آدم ها، واکسن تقویت کننده سوم را تزریق کرده اند. درد حالا، توزیع واکسن نیست، بی اعتمادی است. لندن، پنجاه میلیون واکسن تاریخ گذشته را دور انداخته است. واکسن هایی هم که به کنگو و مالاوی رسیده بود، به همین میزان سوزانده شدند.

پروازها با ویروس
سیدنی هرالد، روزنامه استرالیایی می گوید: پروازها را از و به آفریقای جنوبی، متوقف کرده است. از ویروس اُمیکرون یک مورد به آن جا رسیده است. در صورتیکه انگلیس، آلمان و ایتالیا می گوید آن جا آمده است.
چین از همه گیری آن هشدار داد. دکتر فائوچی می گوید، بی شک اُمیکرون به آمریکا آمده است.

گلاویز شدن انگلیس و فرانسه
وال ستریت جورنال می نویسد: بعد از غرق شدن بیش از سی پناهجو، انگلیس و فرانسه بی آن که به تفاهم برسند. گلاویز شده اند. حالا پناهجویان پنهان از جنگ آنها، تونل پرخطر در زیر آب های انگلیس را برای فرار انتخاب نموده اند.
از آن سو، فرانسه و ایتالیا، در پیمانی، خواهان اثرگذاری بیشتر در اروپا شدند. آنها امیدوارند خلاء قدرت آلمان را پر کنند.
واشنگتن تایمز در نگاهی متفاوت به چین می نویسد: چین، در زمان جو بایدن بی پرواتر شده است. در این میان البته آمریکا می گوید، ناز چین را بسیار خریده است. مثل سانسور کردن فیلم های هالیوودی به خاطر چین و جز این ها.... اما با این همه واشنگتن تایمز می گوید پنتاگون آماده درگیری با چین است.

در حاشیه خبرهای امروز آمده است:

پرواز مخفی!وال استریت ژورنال نوشت: یک جوان ۲۶ ساله از گواتمالا تا میامی در پروازی که دو ساعت و نیم به درازا کشیده، با یک تی شرت پولیور و پوتین به پا خودرا پشت ترمزهای هواپیمای آآ جت، پنهان کرده، سالم سفر کرد. در فرود هواپیما، او را دستگیر از اداره مهاجرت به بیمارستان انتقال دادند. از سال ۱۹۴۷ سیصد و بیست و نه تن خودرا در کنار چرخ ها و جاهای دیگر هواپیما پنهان و پرواز کرده اند. یکصد تن کشته و بقیه مجروح شده اند. تنها یک نوجوان ۱۶ ساله در سال ۲۰۱۴ در چاله چرخ ها از کالیفرنیا تا هاوایی پنج ساعت پرواز را به سلامت گذراند.1400/09/09
11:43:30
0.0 / 5
205
تگهای خبر: فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است