سفیران کریمه ابلاغ رسالت الهی را دنبال می کنند

سفیران کریمه ابلاغ رسالت الهی را دنبال می کنند قم تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با اعلان اینکه اعزام سفیران کریمه یک حرکت تأثیرگذار فرهنگی است که باید هرچه باشکوه تر ادامه پیدا کند، اظهار داشت: عملی که سفیران انجام می دهند یک کار تشریفاتی نیست بلکه ابلاغ رسالت الهی است که تکلیف همه ما است و از جانب دیگر شما مصداق افرادی هستید که خداوند می فرماید از خانه خود برای خدا مهاجرت می کنند و خدا هم یقینا عنایت خاص به این حرکت دارد.


تعدادی از سفیران کریمه دوده (س) که در روزهای معصومیه در استانهای مختلف حضور داشتند با همراه حجت الاسلام والمسلمین احمدی معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه (س) در سالن محراب حرم حضرت معصومه (س) با آیت الله سعیدی دیدار کردند.
آیت الله سعیدی در این دیدار بر تأثیرگذاری و ادامه هرچه باشکوه تر حرکت فرهنگی سفیران کریمه تاکید و عنوان کرد: ما موظفیم دوده (ع) را بشناسیم و به مردم بشناسانیم بدین سبب بااینکه که از احوالات شخصی حضرت معصومه (س) اطلاعی نداریم ولی از احوالات شخصیتی ایشان اطلاعات زیادی داریم و باید مردم را باشخصیت این بانوی نمونه در اسلام آشنا نماییم.
وی با اشاره به شخصیت علمی حضرت معصومه (س) در دوران طفولیت و صبر و تحمل ایشان در مقابل دستگاه جبار عباسی، افزود: تحمل دوری و تبعید برادرشان امام رضا (ع)، هجرت از مدینه به ایران با اجازه ایشان، مجاهدت درراه خدا و پافشاری بر مواضع اصلی دوده (ع) با حفظ عفاف و حجاب و حدود یک زن مسلمان همچون خاصیت های برجسته حضرت معصومه (س) است.
نماینده ولی فقیه در استان قم اضافه کرد: سفیران کریمه باید پیش از هر سفر مطالعات مقدماتی و دوره های آموزشی داشته باشند تا ضمن فراگیری این معارف بتوانند معرفت به حضرت پیدا کنند و این معرفت را به نقاط مختلف کشور منتقل کنند و هر نفر به تنهایی یک سفیر باشد.
وی سفیران کریمه را مصداق آیه «الذین یبلغون رسالات الله…» دانست و اظهار داشت: عملی که شما انجام می دهید یک کار تشریفاتی نیست بلکه ابلاغ رسالت الهی است که تکلیف همه ما است و از جانب دیگر شما مصداق افرادی هستید که خداوند می فرماید از خانه خود برای خدا مهاجرت می کنند و خدا هم یقیناً عنایت خاص به این حرکت دارد.
آیت الله سعیدی بابیان این که اعزام سفیران کریمه هرسال باید با یک موضوع و شعار باشد، اظهار داشت: هر سال یک خدمت جدید محور فعالیت سفیران کریمه در استانها قرار بگیرد و سفیران کریمه هم نسبت به همان موضوع آموزش ببینند تا بتوانند معارف دوده را بصورت سازمان یافته و منسجم به مردم منتقل کنند.
وی با اشاره بر لزوم هماهنگی با خیران هر استان و اعزام سفیران کریمه در روزهای مناسبتی مربوط به حضرت معصومه (س) اظهار داشت: همچون کارهای مفید سفیران کریمه می تواند پاسخگویی به شبهات حرم، زیارت و عفاف و حجاب، انجام زیارت نیابتی و گسترش نام و یاد دوده (ع) در بین مردم در طول سال، نگاشتن کرامات دوده و نقل و گسترش آن در بین جوامع و گره زدن دل های مردم با حضرت معصومه (س) باشد که باید به این موارد دقت شود.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با اشاره به اثرات فرهنگی حضور پرچم و خادمان کریمه دوده (س) در مناطق مختلف ابراز کرد: این حضور موجب می شود که مردم اسامی معصومه و رضا را برای فرزندان انتخاب کنند و خود این یک امر به معروف و نهی از منکر و ترویج فرهنگ دوده (ع) در بین مردم است که وظیفه همه ما است.
در این دیدار تعدادی از سفیران کریمه و افرادی که در استانها میزبانی سفیران کریمه را بر عهده داشتند به بیان گزارشی از کارهای انجام گرفته در روزهای رحلت شهادت گونه حضرت معصومه (س) پرداختند.1400/09/10
11:38:32
0.0 / 5
258
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است