نوید صولتی:

ملاک داوری ها در جایزه ایسفا کاملا تکنیکی است

ملاک داوری ها در جایزه ایسفا کاملا تکنیکی است نوید صولتی می گوید ملاک داوری ها در جایزه «ایسفا» کاملا فنی و تکنیکی است و داوران هم از فیلمسازان و اعضای خود انجمن صنفی فیلم کوتاه هستند.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، نوید صولتی فیلمساز و یکی از اعضای انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) درباره لزوم برگزاری جایزه ایسفا بعنوان مهم ترین جایزه صنفی فیلم کوتاه، اظهار داشت: متصدی برگزاری جایزه «ایسفا»، انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران است و مهم ترین سیاستش رویکرد کاملا فنی و تکنیکی در انتخاب فیلمها به دور از سیاست های دولتی است. یکی دیگر از مهم ترین عامل های این جشن، داورانی است که خود از اعضای انجمن صنفی سینمای کوتاه هستند و در فیلم کوتاه فعالیت مستمر دارند و به همین واسطه کاملا به روز در جریان فیلم کوتاه هستند.
وی خاطرنشان کرد: همین که فیلمسازان به دور از تمام سیاست ها و نگاه های دولتی به فیلم هایشان، می توانند آثارشان را در این جشن به رقابت بگذارند، میتوان به مهم ترین خصوصیت این جایزه اشاره نمود.
صولتی در پاسخ به این پرسش که حضور در جایزه ایسفا برای فیلمسازان فیلم کوتاه چقدر اهمیت و جایزه آن چقدر اعتبار دارد، اظهار داشت: از آنجاییکه ملاک داوری ها کاملا فنی و تکنیکی است و داوران هم از فیلمسازان و اعضای خود انجمن صنفی فیلم کوتاه هستند، بطور قطع اعتبار این جشن و جایزه نزد فیلمسازان بسیار فراتر از باقی جشنواره های داخلی است.
او درباره میزان تاثیرگذاری این جایزه مستقل سینمای کوتاه اظهار نمود: با عنایت به سیاست های جدید و به روز شده جایزه «ایسفا»، تمامی فیلم هایی که در جشنواره های معتبر داخلی و خارجی حضور داشته و یا جایزه گرفته اند، در این جشن حضور دارند؛ ازاین رو میتوان اظهار داشت که این جشن از کیفیت بالای رقابتی برخوردار می باشد و همینطور این رقابت بین فیلم هایی انجام می شود که در یکی دو سال گذشته دیده شده اند؛ به عبارتی ویترین سینمای کوتاه ایران است. از این جهت جایزه «ایسفا» می تواند جایزه ای اثرگذار و مهم برای هر فیلم و فیلمساز محسوب شود.
کارگردان فیلم کوتاه «جونده» در انتها تصریح کرد: با زحمات هیات مدیره انجمن صنفی فیلم کوتاه و علیرضا قاسمی عزیز دبیر سال قبل جایزه ایسفا، تغییرات اساسی و مهمی در آئین نامه جشن اعمال شد که به نظر من به پویایی جشن کمک شایانی کرد.
دوازدهمین دوره جوایز آکادمی انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) به دبیری مرجان اشرفی زاده بهار ۱۴۰۱ برگزار می شود.

منبع:

1401/02/13
12:33:13
0.0 / 5
182
تگهای خبر: جشن , جشنواره , دبیر , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است