ایرج راد و ریاست جشن پرحاشیه تئاتری ها

ایرج راد و ریاست جشن پرحاشیه تئاتری ها هنر شهر: هفدهمین مراسم «شب بازیگر» با ریاست ایرج راد، بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر انجام می شود.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، شب بازیگر بطور معمول ازمهم ترین و جذاب ترین جشن های خانه تئاتر بوده که البته در بعضی دوره ها حاشیه هم کم نداشته است. دوره شانزدهم شب بازیگر قبل از شیوع ویروس کرونا و در اردیبهشت سال ۹۸ در سالن اصلی تئاتر شهر به دبیری یهزاد فراهانی انجام شد.
در آن مقطع به نحوه داوری برای انتخاب بالاترین بازیگرها اعتراض شده بود و قبل از شروع مراسم نیز هیأت داوران اولیه، در اطلاعیه ای به فرآیند نهایی داوری انتقاد و بر اصلاح و بازنگری بخشنامه شب بازیگر تاکید نمودند.
حال در دوره هفدهم و بعد از دو سال کرونازده تئاتر مقرر است این شب با دبیری شهره سلطانی اجرا شود و البته هنوز مشخص نیست باتوجه به تعداد نمایش هایی که در طول این مدت با تعطیلی های مداوم سالن های تئاتری اجرا شده، بخشنامه جشن تغییری داشته یا خیر و اساسا داوری به چه شکل انجام می شود.
به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی بازیگران تئاتر، سلطانی گفته است: در جلسه هماهنگی که با حضور اعضا هیات مدیره و بازرسان انجمن صنفی بازیگران تئاتر برگزار شد، استاد ایرج راد با رأی تمامی اعضا هیأت مدیره بعنوان رئیس این دوره از گردهمایی بزرگ بازیگران تئاتر و شب بازیگر برگزیده شد که برای من افتخار بزرگی است. مسلما تجربه مدیریت ایشان و تاکیدهایی که همیشه بر شأن تئاتر و بازیگران این رشته هنری دارند برای من و همکارانم در برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم راهگشا است.
ایرج راد، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی بازیگران تئاتر و از بازیگران و کارگردانان تئاتر، سینما و تلویزیون است که بیش از پنج دهه بطور پیوسته در این حوزه فعالیت داشته و علاوه بر تدریس در دانشگاه های تهران و نبی اکرم، فعالیت صنفی منسجم خودرا از دهه ۷۰ با حضور در هیأت موسس خانه سینما، خانه هنرمندان و خانه تئاتر آغاز نموده است.
راد برای انتخابات هیات مدیره مرکزی خانه تئاتر هم که ۱۷ اردیبهشت برگزار می گردد نامزد شده است.
مراسم «شب بازیگر» با ریاست ایرج راد و دبیری شهره سلطانی روز شنبه ۲۴ اردیبهشت برگزار می گردد ولی هنوز محل برگزاری بطور رسمی اعلام نشده است.
منبع:

1401/02/16
12:13:05
0.0 / 5
195
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است