سخنگوی دولت از نمایشگاه کتاب بازدید کرد

سخنگوی دولت از نمایشگاه کتاب بازدید کرد علی بهادری جهرمی از سی وسومین نمایشگاه کتاب تهران بازدید نمود.


به گزارش هنر شهر به نقل از ایسنا، سخنگوی دولت، در روز شنبه(۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) در بازدید از نمایشگاه کتاب تهران به چند نشر از جمله: دارخوین، انتشارات شهید کاظمی، موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، انتشارات سوره مهر و... سر زد.
بهادری جهرمی در انتشارات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی توجه خاصی به کتاب «چهل حدیث» داشت و اظهار داشت: کاش بتوانیم یک هزارم مسیری که امام در «چهل حدیث» ذکر کرده اند، طی نماییم.
او همین طور در بازدید از غرفه سوره مهر پیگیر مجموعه شعر تازه فاضل نظری شد و اظهار داشت که همه آثار این شاعر را می خواند.


سخنگوی دولت همین طور در جمع خبرنگاران حاضر اظهار داشت: الحمدلله پس از دوسال تعطیلی، امسال نمایشگاه کتاب باز هم بصورت حضوری انجام شد و موجب شد که باردیگر اهالی قلم و کتاب، خصوصاً جامعه دانشگاهی، باردیگر در این جا یکدیگر را پیدا کنند. من الان می گفتم کاش بیشتر وقت داشتم و بیشتر در غرفه ها می ماندم. آدم دوست ندارد زود از این غرفه ها بیرون برود.
او اضافه کرد: در کنار برگزاری حضوری، تدبیر بسیار خوبی که حوزه وزارت محترم ارشاد داشتند این بوده که حوزه برگزاری نمایشگاه مجازی که این دو سال بوده، تعطیل نشده، به این دلیل که آن حوزه بیشتر در امتداد توسعه عدالت در دسترسی احاد مردم به کتاب موثر است. با این فعال نگه داشتن نمایشگاه مجازی، ما عملا در توزیع عادلانه تر دسترسی به کتاب کمک کردیم که همه بتوانند بهره برداری کنند.
علی بهادری جهرمی برگزاری بخش مجازی رویداد را جای امیدواری دانست و اظهار نمود: قبل از این هم در زمینه جشنواره فجر، همین ابتکار را از وزیر محترم ارشاد دیده بودیم که در امتداد شعار تحقق عدالت و کار ستودنی و قابل تقدیری است.
او با اشاره به اینکه ان شاءالله این شور و شوق ها به افزایش سرانه مطالعه ما در کشور کمک نماید، اظهار داشت: ان شاءالله دولت بتواند با حمایت های مختلفی که از حوزه چاپ و نشر، ناشران و نویسندگان دارد، از اول تا آخر این زنجیره تولید، توزیع و انتشار تا مطالعه کتاب که به عموم مردم تسلی پیدا می کند، همه کمک نماییم بیشتر به سمت کتاب که یار قدیمی و معلم همه ما است، حرکت نماییم.
بهادری جهرمی از برنامه های دولت برای صنعت نشر نیز بیان کرد: در همه حوزه هایی که عرض کردم، برنامه های مختلفی وجود دارد؛ از جمله: برگزاری نمایشگاه به دو صورت حضوری و مجازی، اختصاص یارانه ها و.... هفته گذشته بود که با ریاست معاون اول جلسه ای برای حل مشکل کاغذ اجرا شد. دولت در کنار حمایتی که از تخصیص ارز یارانه ای به کتاب انجام داده، بنا شده حمایت و سرمایه گذاری جدی ای در زمینه کارخانجات تولید کاغذ صورت بگیرد و مشابه این حمایت ها در زمینه نویسندگان، مطالعه کتاب و غیره.1401/02/24
22:23:37
0.0 / 5
179
تگهای خبر: برنامه , جشن , جشنواره , دبیر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است