مشكلات ادامه دارد؛

گلدن گلوب فروخته می شود

گلدن گلوب فروخته می شود هنر شهر: گلدن گلوب اعلام نمود که می خواهد این مجموعه را به یک فرد بفروشد تا بتواند از این طریق مشکلات مربوط به نبودن تنوع را بکاهد.به گزارش هنر شهر به نقل از د رپ، انجمن رسانه های خارجی هالیوود (HFPA) که برگزارکننده مراسم جوایز گلدن گلوب است، جمعه اعلام نمود که دارد یک قدم به کنار گذاشتن حالت غیرانتفاعی خود نزدیک تر می شود.
این سازمان اعلام نمود درحال مذاکره برای فروش گلدن گلوب به شرکت الدریج اینداستریز متعلق به تاد بولی است. اگر این اتفاق بیفتد، گلدن گلوب تبدیل به کسب و کاری می شود که بولی مسئولیت هدایت آنرا بر عهده خواهد داشت.
هنوز جزییات پیشنهاد شرکت الدریج منتشر نشده و انجمن گفته حداقل یک نهاد دیگر هم برای خرید ابراز علاقه کرده است. این اشاره به شریل بون آیزکس رییس سابق آکادمی اسکار دارد که بوسیله شرکت پاسیفیک کوست انترتینمنت خود پیشنهاد شراکت داده بود.
یکی از دلایلی که پیشنهاد بولر نگرانی به وجود آورده این است که او می تواند بوسیله خرید گلدن گلوب سودهای حتی بزرگ تری از قرارداد ۶۰ میلیون دلاری سالانه حق پخش مراسم بوسیله شبکه ان بی سی کسب کند. پخش مراسم در سال قبل به خاطر انتقادهای شدید در مورد کمبود گوناگونی و نحوه انتخاب اعضای انجمن کنسل شده بود. هم اکنون سودهای قرارداد حق پخش بطور مساوی بین انجمن و شرکت تهیه ام آرسی متعلق به بولی توزیع می شود.
هلن هون رییس انجمن رسانه های خارجی هالیوود در اطلاعیه ای گفت فروش احتمالی گلدن گلوب در امتداد اعمال تغییرات مثبت و رسیدگی به مشکلات کمبود گوناگونی، نحوه اداره انجمن و رفتار آنست.
با این حال چند وکیل که در حوزه سازمان های غیرانتفاعی تخصص دارند، می گویند اگر این قرارداد عملی شود، در حقیقت از میزان شفافیت انجمن کاسته خواهد شد. بطور مثال، این نهاد هم اکنون بعنوان یک سازمان غیرانتفاعی مجبور است صورت های مالی سالانه خودرا که شامل تمام سودها و پرداخت ها و همین طور کارهای خیریه می شود بصورت عمومی منتشر کند. در صورتیکه یک کسب وکار انتفاعی دیگر مقید به این قوانین شفافیت نیست.
همچنین مسئله اخلاقی چنین قراردادی مطرح است چون یکی از عناصر اصلی پیشنهاد بولر این است که برخی از رای دهندگان گلدن گلوب در سود جوایز هم شریک باشند. از طرف دیگر او می خواهد ۲۰۰ رای دهنده جدید استخدام کند که عضو کامل نیستند و سودی دریافت نمی کنند.
این اتفاق ها در حالی می افتد که هفته گذشته یکی از اعضای انجمن از آن شکایت نمود. این عضو که حسام آسی نام دارد یکی از گویندگان شبکه عربی بی بی سی و عضو انجمن از سال ۲۰۱۰ است. وی در شکایت خود گفت مورد آزار جنسی قرار گرفته و او را «تروریست» خوانده اند.

1401/02/25
10:07:37
0.0 / 5
189
تگهای خبر: استخدام , شبكه , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است