مدیر مرکز معماری اسلامی حوزه هنری ارائه شد

مدیر مرکز معماری اسلامی حوزه هنری ارائه شد هنر شهر: مراسم تودیع و معارفه مدیر مرکز معماری اسلامی حوزه هنری بامداد چهارشنبه ۱۱ خرداد با حضور محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری برگزار گردید.به گزارش هنر شهر به نقل از مهر، مراسم تکریم علی فروزان فر و معارفه مصطفی مومنی راد بعنوان مدیر مرکز معماری اسلامی حوزه هنری بامداد چهارشنبه ۱۱ خرداد با حضور محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری در سالن مهر حوزه هنری برگزار گردید.
معلمی: مرکز معماری حوزه نیازمند طراحی جدید و برنامه ریزی نوین است
مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری در ابتدای این مراسم با تکیه بر این که مرکز معماری سوره پس از حدود ۱۰ سال باید شرایط جدید را طی کند، اظهار داشت: شرایط جدید این مرکز باید منجر به یک نوزایی در دل برنامه ها شود. با وجود این که این روزها از واژه ققنوس زیاد استفاده می شود بااین حال می خواهم بگویم مرکز معماری باید ققنوس وار با یک طراحی جدید و برنامه ریزی نوین، طراحی نماییم تا بعنوان یک مرکز علمی در دل حوزه هنری فعالیت کند.
معاون هنری حوزه هنری خاطرنشان کرد: به علت مسئولیت جدید جناب فروزانفر مرکز معماری طی یک سال قبل آن گونه که لازم بود حمایت نشده است اما با صحبت هایی که با مصطفی مومنی راد داشتیم ایشان را فردی خلاق، خوش فکر، متدین و انقلابی دیدیم که انشالله در این راه موفق خواهند بود.
معلمی در ادامه از زحمات مهندس فروزانفر تشکر کرد و اضافه کرد: فروزانفر در دوره مسئولیت مجاهدانه کار کردند که باید از ایشان تشکر نماییم. امروز دامنه ارتباطات مرکز معماری وسیع شده است که سرمایه بزرگی برای این مرکز است.
فروزانفر: مرکز معماری حوزه هنری نشانه فرهیختگی این مرکز است
در ادامه، علی فروزان فر مدیر حوزه هنری استان تهران با تکیه بر این که حوزه هنری مجموعه پربرکت و ارزشمندی است، اظهار داشت: خارج از بضاعت های فرهنگی و سابقه پرارزش حوزه هنری، توجه به مبحث معماری و تشکیل دفتر تخصصی معماری یکی از علائم فرهیختگی در این مرکز است که نگاه تمدنی است.
وی با تکیه بر این که خاک حوزه هنری گیراست، اضافه کرد: شش سال و هشت روز از فعالیت من در حوزه هنری می گذرد؛ به قدری علاقمند به فعالیت در حوزه هنری شدم که دفتر شخصی ام با درآمد بالا را تعطیل کردم و تمام وقتم را صرف فعالیت در حوزه کردم.
مدیر حوزه هنری استان تهران بیان نمود: دوره مدیریت جدید حوزه هنری فرصتی ویژه برای تحول مرکز معماری حوزه هنری است و چالش دفتر معماری اسلامی بیرون بودن دفتر آن از ساختمان اصلی حوزه هنری است که سبب ناشناخته شدن بچه های این مرکز است.
فروزانفر درباره مدیر جدید مرکز معماری حوزه هنری اظهار داشت: مصطفی مومنی راد کسی است که خودشان متخصص و خلاق است و کار جدی مبنایی و معمارانه و پژوهشی می کنند که در کنار تخصص، متعهد هستند.
مومنی راد: معماری به کالای لوکس برای قشر خاص تبدیل گشته است
مصطفی مومنی راد مدیر جدید مرکز معماری اسلامی اظهار داشت: خدا را شاکرم این توفیق را به من داد تا در حوزه هنری حاضر باشم و خدمت کنم. ما در این سالیانی که از انقلاب گذشته، متأسفانه توجه در شأن معماری نشده است و اکثراً در حاشیه مسائل دیگری چون اقتصادی قرار می گرفته و قواعد اقتصادی تصمیم گیرنده بوده است و همین موضوع، سبب شده درک وسیعی در این عرصه صورت نگیرد.
وی عملکرد معماری را در حل مشکلات کشور مؤثر دانست و اضافه کرد: مشکلات اقتصادی سبب شده است معماری به یک کالای لوکس برای قشر خاصی تبدیل گردد که باید مرکز معماری اسلامی بستری برای بازگشت جامعه نخبگانی به حل مشکلات مردم باشد تا معماری به جایگاه اصلی خودش برسد.
مؤمنی راد در انتها ابراز امیدواری کرد که قدم های مثبتی در ادامه مسیر این مرکز برداشته شود تا بتوانیم قدمی برای معماری در شأن انقلاب اسلامی برداریم.
در آخر مراسم، حکم مدیریت مرکز معماری اسلامی حوزه هنری توسط محمدمهدی دادمان به مصطفی مؤمنی راد اعطا شد.

1401/03/11
13:47:39
0.0 / 5
193
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است