واکنش سازمان سینمایی به حواشی سریالهای خانگی

واکنش سازمان سینمایی به حواشی سریالهای خانگی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: مسئولیت تولید و نظارت بر سریال های نمایش خانگی در پلت فرم ها درحال حاضر بر عهده سازمان صدا و سیماست.


به گزارش هنر شهر به نقل از سازمان سینمایی و سمعی بصری، سیدمحمد هاشمی در واکنش به برخی حواشی در وضعیت سریال های نمایش خانگی که به سبب ناآگاهی، مسئولیت این وضعیت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی نسبت داده شد، واکنش نشان داد.
وی اظهار داشت: تولید و نمایش سریال های خانگی همچون سریال«کلیله و دمنه» ذیل مسئولیت های ساترا و مربوط به سازمان صدا و سیماست و اساسا، در دو ساله اخیر هم مسئولیت تولید و هم مسئولیت ارزشیابی و نظارت سریال های نمایش خانگی و پلت فرم ها به صدا و سیما واگذار شده و بدیهی است هرگونه پاسخگویی و شفاف سازی هم باید بوسیله آن مجموعه ها صورت گیرد.
معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: گرچه در حوزه کارهای فرهنگی و هنری هم افزایی بین ارگان ها و سازمان های مختلف سبب رشد و تعالی بیشتر در این فضا می شود اما تفکیک مسئولیت ها و پذیرش آن از طرف مدیران مسئول نیز جزو ضرورت های اجتناب ناپذیر است.
هاشمی ضمن تاکید بر لزوم توجه به مطالبات جامعه، مردم و خانواده سینِما در این حوزه گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی تقریباً از دو سال پیش نه فقط هیچ نقشی در عرصه تولیدات سریال ها و محتوای پلت فرم ها ندارد بلکه هیچ مسئولیتی هم در نمایش آثار و نظارت بر آنها هم ندارد، بنا بر این انتظار می رود مسئولین مرتبط در چنین مواقعی که اعتراض یا حساسیت آحاد جامعه برانگیخته شده است، شفاف سازی و پاسخگویی لازم را انجام دهند. و احیانا اگر قانون گریزی ای از سمت پلت فرم ها درباب نظارت پذیری رخ داده است، ضمن اطلاع رسانی به مردم بوسیله مراجع ذیصلاح پیگیری کنند.1401/03/28
10:00:32
0.0 / 5
202
تگهای خبر: سریال , سینما , فرهنگی , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است