فریدون فربد در گفتگو با مهر:

جهانی شدن جشنواره هنر برای صلح

جهانی شدن جشنواره هنر برای صلح به گزارش هنر شهر پنجمین جشنواره هنر برای صلح همزمان با روز جهانی صلح در شهریور ماه امسال در خانه هنرمندان ایران برگزار می گردد.


فریدون فربد دبیر جشنواره «هنر برای صلح» درباره پنجمین دوره این رویداد گفت: پنجمین دوره این رویداد به صورت بین المللی از ۲۱ تا ۳۰ شهریور ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود و هنرمندان بیش از ۲۰ كشور در این جشنواره اثر خواهند داشت. طبق روال قبل ما هر روز در همه رشته های هنری از جمله نقاشی، عكس، مجسمه و چیدمان، پوستر، ویدیو آرت، موسیقی و پرفورمنس در خانه هنرمندان برنامه های ویژه ای داریم و روز جهانی صلح نیز یك برنامه متفاوت و گسترده تری را خواهیم داشت.
وی ادامه داد: در حال حاضر جمع آوری آثار به پایان رسیده است و بیش از ۱۳۰ اثر به این دوره از جشنواره رسیده كه در حال انتخاب از میان آنها هستیم. البته جشنواره ما به صورت فراخوان نیست و بیشتر به صورت دعوت از خود هنرمندان صورت می گیرد تا اگر اثری مرتبط با ۸ محور پیشنهادی ما دارند ارائه دهند.
دبیر جشنواره «هنر برای صلح» شعار جشنواره را «صلح را تصور كن» نامید و بیان كرد: در هر دوره ما توانسته ایم ارتباط موثرتر و گسترده تری با هنرمندان برقرار كنیم و به دلیل مطرح شدن این جشنواره توانستیم سال گذشته در حاشیه سی و چهارمین اجلاس حقوق بشر سازمان ملل در ژنو گزیده ای از آثار چهار دوره قبل را برگزار كنیم. عمده ترین مساله ای كه باعث شد این جشنواره در این دوره بین الملی شود ارتباطی است كه در حاشیه آن نمایشگاه با دیپلمات ها و هنرمندها برقرار كردیم.
فربد در پایان گفت: به جرات می توانم بگویم ما تقریبا تنها جشنواره صلح در جهان هستیم كه در همه رشته های هنری برپا می شویم و در جشنواره اثر داریم و به زودی در حوزه فیلم هم ورود جدی تری خواهیم داشت.
 

1396/05/13
14:45:24
5.0 / 5
4534
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است