علاوه بر اكران مثلث غم ؛

روبن اوستلوند قلب سارایوو را می گیرد

روبن اوستلوند قلب سارایوو را می گیرد به گزارش هنر شهر جشنواره فیلم سارایوو اعلام نمود در بیست و هشتمین دوره برگزاری اش، جایزه قلب افتخاری خویش را به روبن اوستلوند اهدا و جشنواره را با فیلم او آغاز می کند.به گزارش هنر شهر به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم سارایوو ۲۰۲۲ با اهدای جایزه قلب افتخاری خود از روبن اوستلوند کارگردان سازنده «مثلث غم» تجلیل می کند.
این کارگردان سوئدی که سال جاری برای «مثلث غم» برنده جایزه کن شد، با نخستین فیلمی که به زبان انگلیسی ساخت تشویق های جدی و ۸ دقیقه ای جشنواره کن را از آن خود کرد. این فیلم یک طنز اجتماعی برانگیزاننده با بازی هریس دیکنسون در نقش یک مدل مرد است که از سرمایه داری کنترل نشده در این صنعت سود می برد.
قلب افتخاری جشنواره سارایوو در مراسم افتتاحیه این رویداد که ۱۲ آگوست برگزار می گردد به اوستلوند اهدا می شود و بعد از آن جدید ترین فیلم وی بعنوان فیلم افتتاحیه جشنواره به نمایش درمی آید.
هفته پیش این جشنواره اعلام نموده بود جایزه قلب افتخاری خویش را به پل شریدر کارگردان و فیلمنامه نویس آمریکایی اهدا خواهد نمود. بدین سان سال جاری ۲ برنده قلب افتخاری سارایوو وجود خواهد داشت.
اوستلوند با نخستین فیلم بلندش با عنوان «مونگلویید گیتار» که سال ۲۰۰۵ در جشنواره مسکو جایزه فیپرشی را برد، شناخته شد. وی سال ۲۰۰۸ در بخش نوعی نگاه جشنواره کن حضور داشت و سال ۲۰۱۴ جایزه همین بخش را برای «فورس ماژور» از آن خود کرد و سال ۲۰۱۷ هم با «میدان» طنزی درباره دنیای هنر برنده نخل طلای کن شد.
این کارگردان آخرین بار سال ۲۰۱۹ بعنوان رئیس هیات داوران بخش رقابتی اصلی در جشنواره سارایوو حضور داشت.
پس از ۲ دوره تاثیرپذیری از پاندمی در جشنواره سارایوو، سال جاری این رویداد سینمایی بعنوان یک رویداد مهم سینمایی در بالکان از ۱۲ تا ۱۹ آگوست (۲۱ تا ۲۸ مرداد) برگزار می گردد و انتظار می رود در حد و اندازه های قبل از پاندمی و با ظرفیت کامل کار کند.


منبع:

1401/04/30
18:11:35
0.0 / 5
190
تگهای خبر: جشن , جشنواره , سینما , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است