در گزارش هنر شهر مطرح شد؛

تولید جاذبه محرمی به زودی

تولید جاذبه محرمی به زودی هنر شهر: حمیدرضا صابونی تهیه کننده برنامه جاذبه از تولید فصل جدید این برنامه و دلیلی که برای اجرای آن سراغ حامد عسکری رفته اند سخن گفت.حمیدرضا صابونی تهیه کننده «جاذبه»، ویژه برنامه شبکه افق در ماه محرم و صفر درباب خاصیت های فصل سوم این برنامه در فرم و محتوا اظهار داشت: «جاذبه» به عنوان یک ویژه برنامه برای ماه محرم و صفر، در ابتدا می خواهد قصه آدم هایی را که به هر طریقی زلف شان با دوده (ع) گره خورده است، برای مردم بازگو و این فضا را به جامعه فعلی ما بازشناسایی کند.
وی افزود: این برنامه تلاش می کند در فرم خود ساده ترین حالت را نشان بدهد و از پیچیدگی های فرمی و حتی دکور فاصله بگیرد تا ذهن مخاطب بیشتر بر محتوا متمرکز شود. در فصل جدید هم مبتنی بر فصول قبلی سعی شده فرم و محتوا هر دو کنار هم یک مضمون را ارائه بدهند. فرم فصل جدید مبتنی بر روایت یک نویسنده از قصه مخاطبان و میهمانان است.
وی اضافه کرد: درباب محتوا، در فصل جدید اصرار داریم بوسیله قصه های مردمی که کنار ما هستند و در این اجتماع زیست می کنند، میزبان میهمانان این برنامه باشیم. ما بدین سبب اصرار داریم که از مردم کوچه و بازار استفاده نمائیم که فاصله این محتوا و نگاه حسینی را یک فاصله کهکشانی و دور از دسترس مبدل نکنیم؛ همین طور به مردم این پیام را بدهیم که دوده (ع) در تک تک لحظات حضور کنار ما دارند و ما هر لحظه می توانیم از کمک های این عزیزان بهره ببریم.
صابونی با بیان خاصیت های میهمانان «جاذبه» اظهار نمود: میهمانان این برنامه از مردمان کشورمان، در حوزه های مختلف شغلی و تحصیلی، با نگاه های مختلف هستند. ما تصمیم گرفتیم در این فصل «جاذبه» قسمتی از حقیقت یک جامعه را ارائه نماییم و فکر می کنم با مهمانانی که این حجم از تنوع را دارند می توانیم قسمتی از جامعه چندگانه و رنگ های مختلف آنرا نشان دهیم. ما با گلچین نکردن و سلبریتی زدگی که آفت این روزهای صداوسیما است، اهتمام می نماییم با نگاهی برابر، قلب مخاطبان را لمس نماییم. احساس مخاطبان نسبت به دوده (ع) خاصه به امام حسین (ع) و امام رضا (ع) برای ما در این برنامه مهم می باشد. تلاش ما در انتخاب میهمانان در جهت ایجاد علاقه بیشتر به دوده (ع) بوسیله محبت و الفت آنان نسبت به افراد است.
تهیه کننده برنامه «جاذبه» درباب انتخاب حامد عسکری به عنوان مجری برنامه بیان کرد: هر برنامه ای در سیر رشد خود لازم است تغییراتی را در زمینه های مختلف داشته باشد. یکی از خاصیت های برنامه های گفت و گو محور، اجراهای آنست. پس از چند دوره از حضور دوستان خوبی که این برنامه را اجرا کردند امسال با هدف تقویت روایت گری در زمینه خاطره گویی میهمانان ما از حامد عسکری استفاده کردیم؛ چونکه هم در زمینه رسانه، هم نویسندگی و هم در زمینه شعر دست به قلم است. بنا بر این بصورت چند وجهی می تواند مباحثی که ما می خواهیم بوسیله میهمانان به مخاطب منتقل نماییم را عرضه نماید.
وی افزود: به ویژه، حامد عسکری می تواند این وجه تمایزی که نیاز است ما در زمینه روایت گری مد نظر قرار دهیم را مدیریت کند و گفت وگوی میهمانان را به سمتی جذاب بکشاند. از خاصیت های دیگر حامد عسکری عِرق جدی و باور قلبی او به دوده و امام حسین (ع) هست. ما معتقدیم در این گفت وگوها آن چه که از دل بر آید، بر دل هم خواهد نشست، اتفاق خواهد افتاد. مخاطب همیشه صداقت بیان، نگاه و رفتار عوامل را به خوبی درک می کند و خاصیت که آقای عسکری دراین زمینه دارد به خوبی می تواند منتقل کننده حس دقیق و حقیقی از برنامه به مخاطب باشد. دلدادگی ایشان به دوده (ع) می تواند کمک نماید تا داستان های ما رنگ و بوی واقعی محرمی به خود بگیرد.
این تهیه کننده در ادامه اولویت ها در قصه پردازی و روایت قصه های میهمانان را اینطور برشمرد و اظهار داشت: تغییر سبک زندگی در روح و جان مهمانان، الفت و معرفت و شناختی که افراد نسبت به دوده پیدا کردند و روایت های عینی از زندگی روزمره میهمانان مولفه های اصلی ما در قصه پردازی در این برنامه هستند.
وی در آخر عنوان کرد: ما سعی کردیم از روایت های انتزاعی دور از ذهن فقط نظری، در قامت یک کارشناس یا شاعر دور شویم و به محسوسات و واقعیات زندگی بپردازیم. ما معتقدیم که دوده (ع) و خداوند در همه زندگی ما حضور دارند و کافی است ما با دید بازتر به اطراف مان نگاه نماییم. جمله (خدا از رگ گردن به ما نزدیک تر است) شعار بچه های پشت صحنه ماست و ما می خواهیم بگوییم که با حضور خداوند و ائمه در زندگی ما، همه لحظات معجزه هستند.
برنامه «جاذبه» با اجرای حامد عسکری کاری از مرکز هنری رسانه ای نهضت است که در روزهای محرم تولید و پخش خواهد شد.


منبع:

1401/05/18
11:35:02
0.0 / 5
291
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است