نگاهی به مجموعه عكس ها

روزی روزگاری متروی تهران

روزی روزگاری متروی تهران به گزارش هنر شهر، رضا گلچین عکاس و فیلم ساز متولد ۱۳۵۸در تالش است. او که در عکاسی بیشتر مسائل و موضوعات اجتماعی را سوژه خود قرار می دهد، در مجموعه تصاویری با عنوان «متروی تهران» به سراغ یکی از سخت ترین مکانهای اجتماعی برای عکاسی رفته است.


به گزارش خبرنگار بخش تجسمی ایسنا، مترو را شاید یکی از اجتماعی ترین مکان هایی بتوان دانست که عکاسی در آن با دشواری هایی همراه می باشد. سختی هایِ عکاسی در این مکان بیشتر در ارتباط با نارضایتی مردم از یک سو و فروشندگان از سویی دیگر است. افراد زیادی هستند که غالبا با دیدن فردی که در مترو در حال عکاسی است، در کسری از ثانیه خونشان به جوش آمده و درخواست حذف شدن تصویری را دارند که در آن دیده می شوند.

این که چرا بیشتر مردم و بخصوص فروشندگان به ثبت شدن تصویری از چهره شان در مترو علاقه ای ندارند، مسأله ای است که به نظر می آید جای بررسی آن بیشتر در حوزه جامعه شناسی بگنجد. فارغ از این مورد اما مترو از وسایل حمل و نقل عمومی ای به حساب می آید که طی روز شاهد اتفاقات گوناگونی در آن هستیم که هرکدام شاید بتوانند سوژه ای به منظور عکاسی باشند.

رضا گلچین در تصاویری که از متروی تهران ثبت کرده، در واقع به سراغ یکی از سخت ترین مکانهای اجتماعی رفته و تصاویری را ثبت کرده که فضای غالب در مترو را یادآوری می کند.

افرادی که از شدت خستگی به خواب رفته اند، آنهایی که انتظار آمدن قطارِ بعدی را می کشند، شلوغی و ازدحام، پوشش های متنوع، حرف های خودمانی و... تنها پاره ای از مواردی هستند که با دیدنِ این مجموعه تصاویر امکان دارد در ذهنتان تداعی شوند.

در ادامه قاب هایی از مجموعه ی «متروی تهران» را از رضا گلچین مشاهده می کنید:1401/07/07
12:25:56
0.0 / 5
149
تگهای خبر: تصویر , عكاسی , فروش , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است