وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح كرد؛

تلاش دشمن برای تحقق خواب پریشان درباره ی ایران

تلاش دشمن برای تحقق خواب پریشان درباره ی ایران هنر شهر: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین پایانی جشنواره پانزدهم موسیقی نواحی ایران به طرح نکاتی درباره ی حمایت های دولت از اینگونه موسیقایی پرداخت.به گزارش هنر شهر به نقل از مهر، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه روز پنجشنبه بیست و ششم آبان ماه در مراسم پایانی پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که در تالار فخرالدین اسعد گرگانی شهر گرگان برگزار شد، اظهار داشت: این دوره از جشنواره موسیقی نواحی با میزبانی شایسته مردم عزیز استان گلستان به یک خاطره ماندگار تبدیل شد، به هر حال در این ایام که مردم عزیز ایران در جای جای این میهن عزیز تمرین مهرورزی و وحدت می کنند. ما مردم ایران در طول تاریخ پرفرازو نشیب با تلخی ها و شادی های زیادی همراه بودیم.
وی اضافه کرد: ما مفتخریم که تاریخ کهن و هفت هزار ساله کشورمان یک حافظه فرهنگی و میراث مشترک را برای امروز ما به ارث رسانده است. ما مهربانی ها، در کنار هم بودن ها و این تاریخ فرهنگی را به سادگی به دست نیاوردیم. ما در طول قرن های متمادی برای حفظ یکپارچگی سرزمین خود و ادامه هم نشینی خودمان، با مشکلات زیادی روبه رو بودیم و امروز بسیار خوشحالیم ثمره قرن ها ایستادگی مان به ایران یکپارچه و متحدی تبدیل گشته که امروز در منطقه و دنیا به عنوان یک کشور پیشرو با مردمانی اخلاق مدار و فرهنگی، به آن نگاه می شود.
وزیر ارشاد با قدردانی از استانداری گلستان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، نمایندگان مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی و ستاد برگزاری پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی اظهار داشت: ما در دولت مردمی بنا داریم که عدالت فرهنگ به نحو اکمل در سراسر کشور اجرا شود برای اینکه بر این باوریم فرهنگ و هنر در شاخه های مختلف آن استعدادهای بزرگی دارد. همین جشنواره موسیقی نواحی نمونه بسیار ارزشمندی از حضور هنرمندان بهادار ایران سرافراز ما دارد که با بهره گیری از یک پیشینه گرانبها شرایط بسیار ارزشمندی را برای ما فراهم ساخته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد: جشنواره موسیقی نواحی یک از مهم ترین عوامل پیوند فرهنگی ایران عزیز ماست. شعر و موسیقی از یادگاران ایران عزیز است که هم مردم ایران عزیز را به هم متصل می کند و هم در خارج از مرزهای جغرافیایی، مرزهای فرهنگی ایران عزیز، عامل همگرایی منطقه ماست. بنده در این یکی دو ماه اخیر به کشورهای همسایه همچون تاجیکستان سفری داشتم و در آنجا گل رخسار بانوی شاعر این کشور به بنده گفت ما چه طور می توانیم از ایران عزیز جدا شویم با آنکه در دورترین نقاط کشور تاجیکستان دخترانمان را به نام ایرانداخت صدا می زنیم زنیم. او می گفت ما در کوچه های بخارا وقتی قدم می زنیم گویی در شیراز و اصفهان سیر می نماییم. این یک پیوند مشترک فرهنگی است که موسیقی یکی از مهم ترین نمادهای پیوستگی فرهنگی آن هم در داخل کشور و هم خارج کشور است.
رئیس شورای عالی هنر اشاره کرد: ما در و زارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ترویج موسیقی نواحی اقوام ایران تاکید داریم و خودم در سفرهای استانی همیشه تلاش می کنم با پیشکسوتان این عرصه در شهرهای مختلف دیدار کنم تا در گسترش این امر بیش از گذشته تلاش نماییم. ضمن این که در استان گلستان که رنگین کمانی از ا ستعداد است این وظیفه دو چندان است. میزبانی شایسته این رخداد مهم نشان میدهد که چه استعدادهای خوبی در این استان داریم. پس به یاری خداوند قسمتی از پروژه های مهم فرهنگی در شهر گرگان به زودی به زیر ساخت های فرهنگی هنری شهر اضافه می شود. اینجا مکان ارزشمندی برای کارهای فرهنگی است که امیدوار هستم شرایط اعتلای فرهنگی هرچه بهتر فراهم نماییم. ما در همه شهرهای ایران هم همین نگاه را دنبال کرده و به مساله راهبردی فکر می نماییم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: قبلاً از هر اتفاقی آن چیزی که همه ما را در کنار هم قرار داده این میراث فرهنگی است که تاریخ درخشان حوزه هنر است که در استان گلستان می درخشد. ما در همین هفته کتاب برنامه های مختلفی داشتیم و بیش از ۲۰ هزار برنامه اجرا شد و مردم در اقصی نقاط کشور با شور و نشاط در همه کارهای فرهنگی حاضر می شدند چون ذات مردم یک ذات فرهنگی است.
اسماعیلی اشاره کرد: انقلاب ما هم انقلاب فرهنگی است و بیش از ۴۳ سال است در عرصه های مختلف فرهنگی هنری دوره جدیدی از شکوفایی را تجربه می کند. فرهنگ و هنر متعالی برخواسته از روحیه انقلابی و دینی امروز کشور ما به یک کشور برجسته تبدیل نموده و همین است که دشمنان نمی توانند این رونق را ببینند و بین ما کینه را افزایش بدهند و بذر ناامیدی را بپاشند، آنها بدنبال شکاف و واگرایی هستند. دشمن برای ما خواب های خوبی ندیده است و تلاش خو د را انجام می دهد که این صفوف فشرده مردم ایران را مختل کند. آنها تحمل انسجام ملی و خوشی را ندارند. آنها اتحاد را وحدت ملی را نمی توانند ببینند و به کارگیری همه مزدوران و همه خدمات جاسوسی تلاش می کنند خواب های پریشان را به تحقق برسانند اما سرشان به سنگ می خورد.
وزیر ارشاد اشاره کرد: مردم این اتحاد را به آسانی به دست نیاوردند که به خاطر چند مزدور که متصل به شبکه های صهیونیستی هستند و می خواهند انسجام مردم را به هم بزنند، آنرا از دست بدهند. این روزها که برخی از مدافعان امنیت را از دست دادیم دل های غمگینی داریم ولی مطمئن هستیم این مسیر متعالی رشد و پیشرفت ایران عزیز بدون وقفه ادامه پیدا می کند در همه بخش ها. ایران عزیز قوی و پر شوکت به حرکت خود ادامه می دهد و به قله ترقی و پیشرفت و تمدن ایران اسلامی دست پیدا خواهدنمود.


منبع:

1401/08/27
13:47:33
0.0 / 5
178
تگهای خبر: برنامه , جشن , جشنواره , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است