در گفتگو با اسكرین دیلی مطرح شد؛

پل مسکال بازیگری که با افترسان درخشید

پل مسکال بازیگری که با افترسان درخشید هنر شهر: پل مسکال بازیگری که برای بازی در افترسان درخشید و به نامزدهای اسکار راه پیدا کرد، از کنار آمدن با شهرت می گوید.به گزارش هنر شهر به نقل از اسکرین دیلی، پل مسکال با نقش های مختلفی که از همین حالا دریافت کرده تا برای کارگردان های سرشناس ایفا کند (از جمله برای «گلادیاتور» ریدلی اسکات)، دیگر به یک بازیگر درحال صعود بدل شده است.
وی در گفت وگویی با اسکرین درباره ی «افترسان» فیلم مستقل بریتانیایی که به او کمک کرد تا در جایی قرار گیرد که اوج آرزوهای بازیگران است، حرف زده است.
وی معتقد می باشد هر شخصیتی که بازیگر نقشش را می پذیرد باید او را تاحدی از منطقه امن خود خارج کند؛ ولی «افترسان» فیلمی نبود که وی بگوید نمی تواند انجامش دهد. می گوید: نمی دانستم در نهایت چه از آب درمی آید، اما غریزه ام می گفت آن مرد را به صورتی می شناسم.
پل مسکال در مورد این که چه چیزی او را به سمت ایفای نقش یک پدر مجرد با نام کالوم در نخستین تجربه کارگردانی شارلوت ولز کشاند اظهار داشت: فیلمنامه این فیلم یکی از زیباترین جزییاتی را داشت که من تابحال خوانده ام. بدین سبب هر سوالی که داشتم همیشه به آسانی پاسخ داده می شد.
ارتباط این بازیگر ایرلندی با کالوم، که در مه غلیظ افسردگی راه خودرا طی می کند و در عین حال اهتمام دارد برای دختر ۱۱ ساله اش سوفی حضوری موثر داشته باشد، از طرف منتقدان با تحسین روبه رو شد و با نمایش در هفته منتقدان کن امتیاز نمایش آن برای مناطق مختلف ۱.۷ میلیون دلار به فروش رسید. این رقم تا حالا گرانقیمت ترین مبلغ برای توزیع کننده ای در سینماهای بریتانیا و ایرلند است. این فیلم با هفت جایزه که از جوایز فیلم مستقل بریتانیا به دست آورد و چهار نامزدی بفتا و پنج جایزه فیلم مستقل اسپرایت، نامزدی اسکار بازیگر نقش اول برای این بازیگر را هم کسب نمود.
این بازیگر ۲۷ ساله می گوید: فکر می کنم نگاه ما به مردانگی در سینما دارد تغییر می کند. صحبت درباره ی این که مرد بودن چیست هم درحال تغییر است و کالوم نمونه ای از این مورد است. اگر بخواهید بشنوید که پدری مجرد در تعطیلات با دخترش است، احیانا به این نتیجه می رسید که او بی رحم است یا پدر خوبی نیست؛ اما کالوم، هر چیزی که هست، به عنوان یک پدر بهترین چیز است.
مسکال ادامه می دهد: یکی از چیزهای مهمی که در آماده شدن برای این نقش یاد گرفتم این بود که کالوم واقعاً نمی داند چه اتفاقی برای او می افتد. وی در تعطیلاتش با سوفی آنجا نشسته، کاملاً آگاه است که باید خوشحال باشد، اما این طور نیست و من فکر می کنم که این ویرانگر است.
شارلوت ولز نویسنده / کارگردان «افترسان» درباره ی این واقعیت که این فیلم از رابطه او با پدرش الهام گرفته شده است صحبت کرده و مسکال می گوید جنبه شخصی داستان بار مسئولیت بیشتری را به همراه نداشت و حتی کاملاً مخالف این امر بود.
او می گوید: دانستن این که یک عنصر شخصی در داستان وجود دارد، سبب شد کارگردان کمتر بازیگران را با ورود به آن دنیا تحت فشار قرار دهد، و من هیچ گاه فشاری احساس نکردم. حس می کردم دارم روی شخصیتی کار می کنم که می توانم آنرا خودم بسازم و با آن بدوم، اما اگر به بن بست هایی می رسیدم، شارلوت با ظرافت مرا از آنها بیرون می آورد و برای همین احساس امنیت باورنکردنی داشتم.
یکی از نگرانی های اولیه مسکال این بود که باید لهجه اسکاتلندی اش را کامل می کرد. در صورتیکه او هیچ گاه با لهجه های دیگر مشکل جدی نداشت، اما لهجه اسکاتلندی چیزی بود که او هیچ گاه نتوانست آنرا در مدرسه نمایش در دوبلین ارائه کند.
وی می گوید: اما وقتی واقعاً چیزی را بخواهی، یک اتفاق عجیب رخ می دهد. این لهجه به صورتی آغاز به آمدن کرد… وقتی مسکال بر لهجه تسلط یافت، در طول فیلمبرداری هم لهجه ماندگار شد – آنقدر که او برای پشتیبانی از همبازی جوانش؛ فرانکی که قبلاً بازی نکرده بود و اینجا در نقش دختر او ظاهر شده بود، به صحبت با این لهجه ادامه داد تا او حسی ارگانیک داشته باشد و حس نکند وارد به یک چیز ساختگی می شود سپس باردیگر به زندگی واقعی برمی گردد.
این کیفیت ارگانیک پویا و کاملاً متقاعدکننده در رابطه پدر و دختر به ولز اجازه داد تا نگاهی جذاب و مبهم به داستان گویی داشته باشد.
مسکال بهترین بخش کارش را ملاقات با افراد جدید می خواند و می گوید: هیچ گاه انتظار نداشتم با یک بچه ۱۱ ساله اینقدر صمیمانه کار کنم و از آن لذت ببرم. او آنقدر باهوش و غریزی بود که به من هم منتقل شد. یک تجربه بازیگری سرگرم کننده و همین طور یک تجربه جهت زندگی شد.
در طول همه گیری کووید -۱۹، فیلمبرداری این فیلم در ترکیه انجام شد و همین کمی سختی ایجاد کرد. مسکال می گوید: در حقیقت خیلی تنها بودم. اما من دوست دارم وقتی کار می کنم، خودم را ایزوله کنم. در نهایت این احساس انزوا و قطع ارتباط احیانا کمک کرد تا فیلم در نهایت به چیزی که شد، بدل شود.


منبع:

1401/11/15
14:43:11
0.0 / 5
195
تگهای خبر: بازیگر , سینما , فروش , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
هنر شهر

هنر شهر

هنر و فرهنگ شهری

honareshahr.ir - تمامی حقوق مالکیت معنوی سایت هنر شهر محفوظ است